3- Filmler'in Esintileri "P.K."

Bilim kurguda çığır aşmış uzaylı Peekay (P.K.) dünyaya gelip, bilmediği, dilini daha yeni fark edeceği bir şehire; Hindistan'a (?) gelir. Küçük bir çocuk gibi gördüğü ve bilmediği, bilmeye çalıştığı, öğrenme isteğiyle dolu olan P.K. hiç karşılaşacağını düşünmediği insanları tanır. Yeni dünyaya açılan, uzaydan dünyaya yapılan bu yolculukta P.K.'nin her kelimesine gülecek ve gülmeye doyamayacaksınız. 


Aamir Khan'ın genel güldüren ve gülmekten yerlere yatıran filmlerinden bir tanesiyle karşı karşıyasınız. Genelde arkadaş ortamlarında pek bir izlenecek film bulunmayınca hemen Aamir Khan'ın filmlerini izlemek için bu zamanları kullanırım. Aamir Khan'ın izlediğim 3. filmi ve gerçekten negatif duygular içerisindeyken bir anda gülüp, her şeyi unutabiliyorsunuz. Gerçekten 5/5 verilebilecek bir film. Kesinlikle tavsiye ederim.

Oyuncular: Aamir Khan
Anushka Sharma
Sushant Singh Rajput
Boman Irani
Saurabh Shukla
Sanjay Dutt

P.K. bi şehirdeki yabancının düşünceler komedisidir. P.K. daha önce kimsenin sormadığı sorular sorar. Bunlar masum, çocuk gibi sorulardır ama cevapları enteresandır.P.K.'in masum gözlerini gören insanlar kendi monoton hayatlarını gözden geçirirler.P.K.'in sadık arkadaşları ve dostları olur. Kırık kalpleri düzeltir öfkeleri dindirir. P.K.'in çocuksu merakı kendisi ve milyonlarca insan için manevi bir yolculuğa dönüşür.  


Yorumlar

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar