Ana içeriğe atla

Kitap Yorumu "Sımsıcak"

Artık yeni bir dönem başlataraktan yeni yeni bloglar keşfederekten ben de bloguma özel ilgimi arttırdım. Cidden artık bir yazı paylaşabilmek için 4 günde 3 tane kitap bitirdim. Özellikle sınavların bitmesiyle üzerimdeki o sınav anındaki gerginlikler kalıt bıraktı ancak tatil geliyor ve derslerden kopuyorum. Bir yandan iyi bir yandan kötü de olsa, okuyabileceğim raftaki kitaplar boy gösterecek. Bu arada da 3 gün sınav varken 2 tane kitap bitirdim ve onun heyecanıyla oturdum laptopun başına, yazmaya başladım. İlk kitabım Sımsıcak...Bu kitabı sınav haftamda 3 gün üst üste sınavım varken 3 günde bitirdim. Kitap 359 sayfa ve yazı boyutları normal. Tam da istediğim yazı boyutundaydı ve kitabı her şeyiyle beğendim. Bir Buchanan-Renard Serisi'nin 8. kitabı da olsa, kitap sanki yalınmış gibi okuyabildim ve cidden çok güzel bir kitaptı. Bu kitap da altı çizili kitaplar kervanına girdi ve cidden çok öneriyorum bu kitabı...


Kitabı elime alır almaz nasıl bağlanacağımı hissetmiştim ve en sevdiğim kitaptaki buluşmadan daha güzel bir buluşma oldu. Hiç bir sıradanlık yok ve sıradan kitapları beğenmediğim için galiba kitaba böyle bağlandım. Kitabı uzun bir süre önce satın almıştım ancak daha dün bitirdim. Mayıs ayının son gününde okumaya başladım ve sınava bile kitap okuyarak çalıştım. Hatta uyumadan önce 2 saat zaman ayırıp, pek uyuyamadığımı biliyorum. Ama gerçekten okuduğunuza değen bir kitap.

Kitaptan birazcık da spoi versem de sorun olmaz umarım ? İlk çizdiğim sayfa fotoğrafta gördüğünüz yer ve burayı okurken bile buluşacaklar diye çığlık attım. Hatta ilk buluştuklarında herkese sarılmaya başladım ve heyecandan dans ettim ki, o kadar çok heyecanlandım. Kitap gerçekten o kadar heyecanla okunuyor ki, sınavlarım bile olsa bırakamadım kitabı elimden.


İşte bir FBI ajanı ve bir üniversite öğrencisinin ilgi çeken buluşmaları sonucunda başka ilginç bir olayla karşı karşıyayken sonradan doğan aşklarını büyük bir ilgiyle okudum. Lyra ve Sam gerçekten çok güzel bir çift ve sanki ben olayların içerisindeymiş gibi kitabı okudum. Ne kadar bir serinin kitabı da olsa, hiç belli olmuyor ve kesinlikle öneriyorum. İyi ve bol kitaplı günler dilerim...


Yorumlar

 1. Merhaba :) bloğunu daha yeni keşfettim . Senin gibi çok okuyan birilerini görünce mutlu oluyorum . Bloğuma bekliyorum :)

  YanıtlaSil
 2. sen kitap hastasısın yaaa bu yazarı okumadım okuycam taam :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitaplara çok düşünüm ve herkes bunu söyler. Teşekkürler *-*

   Sil
 3. kitapçıda gördüm bu yazarın kitaplarını. okurum artık. kitaplar tutkum yaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Buna bayıldım diyebilirim. Yeni kitaplarımın arasında duruyor en sevdiklerim, o da öyle duruyor... Cidden bu yazarın da kitapları serileri de güzelmiş, zaten bu kitap serinin 8. kitabı ama sanki tek kitapmış gibi okuyabilirsin :)

   Sil
 4. tatilden döndün de miiii. keyfin yerinde de miiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eh, okula gidince yerlerdeydim eve geldiğimde :p

   Sil
  2. hah haaaa yerler temizdi iyi bariii tozlanmadıın :)

   Sil
  3. Ya o ya da toz olması değil. İngilizce kitap alıp çeviricem. Ne yapıcam şaşırdım. Teknoloji Tasarımdan proje var. Daha onu kes yapıştır falan yapıcam. Ohoooo, işim var. Ama bir de kitaba başladım ya. Bırakamıyoruuuum :))

   Sil
  4. :) o zaman önce kitabı bitir yaa :)

   Sil
  5. 15'inde teslim edilmesi gerek. Şimdi almam gerek, sonra da çeviricem. Konusunu falan anlatıcam. Ama ben zaten bir süredir ingilizce kitap almak ve okumak istiyordum. İyi oldu :))

   Sil
  6. ingilizce bişiler olursa sorarsın kiiii :)

   Sil
  7. Her zaman bir İngiliççeci biri var diyorsun yanii :)) Sorarım hocaşişkooo :)

   Sil
  8. İyi geceler, good night, gute nacht, bonne nuit :))

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

Kitap Yorumu "Kış Masalı"

Huh. Ay nasıl başlamalıyım ? Çok YouTube'da video izliyorum, hep ondan merhabaaaaa diye başlayasım geliyor. 2016'da sürprizlerim var sizlereeee. Ama Kış ayındayız ve Kış ayında Kış Masalı'nın yorumunu yazmak da uyumlu oldu. Ay çok güzel *.*


Kitap aslında o kadar hoş ki, gerçekten yani şu yorumu yaparken bile kitaptaki sözcükler geçiyor aklımdan. Aslında 1016 sayfa diye diye herkesin aklına kazındı kaç sayfa olduğu kitabın. Ayrıca zaten gerçekten uzun bir sürede bitirdim ve ben bu kitabı okumaktan gurur duydum. Herkes eline alıp hep inceledi bu kitabı. 1016 sayfa diyorum, bütün her okula götürdüğümde birinin eline veriyordum artık son 300-400 sayfa kalınca. Çünkü gerçekten yoruyordu :)) Ama bitireli de 1 hafta oldu. Pinekliyordum bu yorumu yazmak için.

Kitap şöyle bir konu alıyor; Gazeteci bir Hande Altan işinde çok başarılı biridir. 23 yaşına kadar aşktan uzak, bir iş kadını olmuştur. 29 yıllık bir aşk adamı bulana kadar... Kerem Sarper... Bir iş adamının sırlar ardında v…

İzleyiciler