Ana içeriğe atla

SilgiBazı şeyleri silmeye kıyamıyorum. O kadar şeytani ki iç sesim; yakıp yıkmak istiyor her şeyi. Yeniden inşa etmemek için çırpınıyor, bir şey yapamamak için ellerini kesmek istiyor. Ben değilim ki psikolojisi bozuk olan...

Yakıp yıkmak, daha doğrusu yırtmak istiyorum; kıyamadıklarımı. Çünkü biliyorum ki; silersem izi kalır, acıtır da... Ama onu yırtarsam daha az acır vicdanım. İçim o kadar kötülükle doldurulmuş ki; Tanrı bile kaç kurtar kendini diyebilir...

Yıkmakla, yırtmakla geçmiyor nedense. Öldürmek gerekiyor içimdeki her şeyi; ben umutlarımı, duygularımı yeniden kazanana kadar. İçimdeki yeşillikleri sulamaya kalksam, siyahlıklar daha çok belirecek içimdeki ormanda. Yine yakacaklar o ormanımı. Ellerimi bağlayıp, sıcak kömür koyacaklar. Ama onların amaçları benim canımı yakmakken; ben acıya dayanıklığımla övüneceğim.


Yorumlar

 1. Böyle ruh hallerine girdiğin zaman kendini ( sen buna iç sesim demişsin ) çok ciddiye alma. Ben öyle yapıyorum. İyi ya da kötü hayat geçip gidiyor sonuçta.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında bloguma böyle bir yazıyı layık görmeden yazdım, ancak her dünyası farklı bir insanın...

   Sil
 2. zaman zaamn insan dibe batıyor böyle, ama hayat döngülerden ibaret bu batışı bir de yükseliş izliyor sonra..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen böyle anlatmaya çalışıyorum çoğu yazımda aslında :)

   Sil
 3. sahiden de oluyor değil mi böyle yaa. yakmak yıkmak gitmek isteriz. yırtıp atmak. ertesi gün yine daha iyimser oluruz. yine güzel anlatıyon insanlık hallerini. :)

  YanıtlaSil
 4. Yanıtlar
  1. Bak bir şey soracağım, eski yazılarımı bloguma koyarım. Yeni yazılarımı kitabıma ? Olur mu ki ?

   Sil
  2. eski yazılarından yok mu yaaa hiç sevdiğin. vardır kiiiii :) eski yazılarından bloga koy yeni yazıdan da koy. blogda olsa da yine kitaba koyabilirsin ki. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

İzlediğim YouTube Kanalları

Uzun zamandır Gmail hesabımı açtığımdan sonra Blogger'ı keşfettim ve ardından blog yazmaya başladım ancak Gmail hesabımı açtıktan bir süre sonra da YouTube'a kaydoldum. Son 5 ay gibi bir zaman içerisinde o kadar aktifçe kullanmaya başladım ki artık laptop başından kalkmamamın tek sebebi video izlemek oluyor. 

Şimdi aklıma geldi de neden izlediğim kanalları paylaşarak herkese tanıtmıyorum dedim. Video izlerken dedim ben buna da başlayayım dedim. Umarım güzel bir liste oluşur ve faydalı bir post dizesi daha ortaya çıkar :))
1- İlk olarak az önce Onedio kanalından birkaç video izliyordum ve bundan başlamak istedim. Bu kanalı 2 ay önce keşfettim ve Onedio nun kendi web sitesinde 7'den 70'e harika paylaşımlar var. Bu YouTube kanalında da birçok komik dize videolar var. 
Onedio Kanalı
2- Normalde ben pek çok makyaj da yapmasam ilk makyaj videoları ile başlayıp sonradan eğlenceli videolarla konu alan Meryem Can'ı çok seviyorum. Fan değilim YouTube'da kimsenin ancak gö…

İzleyiciler