Dizi Esintim "Game of Thrones"

Bir dizi esintisi yazısı paylaşarak bir yeni seri başlatmıyorum. Pek izlediğim dizi olmadığı için ve televizyon izlemeye vakit ayırmadığım için 3 ay önce 1. sezonundan izlemeye başladığım yabancı dizi; Game of Thrones'dan bahsedeceğim.


Öncelikle konu tamamen tarihe dayanan bir dizi. Ne kadar Muhteşem Yüzyıl gibi bir tarihmizse, bu da öyle bir dizi. Fantastik kategoride bir dizi ve ben fantastik kategoride bir kitap okuduğumda çok beğenmiştim. Bir tane de o türden film izlemiştim. Dizi şarkılarıyla da oldukça beni etkiledi ve 1-2 ayda 3 sezonu bitirdim. 

Şimdi 4. sezonu bitirmek üzereyim ve gerçekten oyuncular o  kadar güzeller ki, sürekli fotoğraflarına bakıp hayran kalıyorum. Ancak dizinin konusuna-özüne gelince; 

Yazların onlarca yıl, kışların ise bir ömür sürebildiği bir diyar, içten içe nifakla kaynamaktadır. Köklerini saldıkları topraklar kadar soğuk ve sert olan Starklar'ın kalesi Kıştepesi'nin kuzeyinde, Yedi Krallık'ı koruyan Sur'un ardında tekinsiz güçler toplanmaktadır. Kuşkulu bir ölümün ardından kralı ve dostu tarafından saltanat makamı olan güneye çağırılan Eddard Stark kendisini Demir Taht'ı arzulayanların baş döndürücü entrikalarının arasında bulur. Dostuyla düşmanını, gerçekle yalanı ayırt edemez olan Eddard'ın ne kıyısında yürüdüğü uçurumdan, ne de Ejderkrallar'ın soyundan gelen sürgün Targaryen kardeşlerin taştan ejder yumurtaları ve soylu atların sırtında serpilen iktidar düşlerinden haberi vardır. Kış, Starklar ve yandaşları için olduğu kadar Yedi Krallık için de uğursuz alametlerle gelmektedir. Taht mücadeleleri her zamankinden daha sert geçecektir.


Ne kadar film dozunda bir dizi olsa da; diziyi bir gün başına oturup 4 saat geçirdiğimi biliyorum. Öylece diziye bağlandım ve gerçekten sırf karakterler için ve olaylar için izliyorum. Yani eğer bu dizi Türk yapımı olsaydı, şimdi kimse izlemiyor olabilirdi. Çünkü aşırı derecede iyi bir oyunculuk ve aşırı derece çalışma olduğunu anlıyorum. 

Oyuncular listesine gelirsek, 50'yi geçik oyuncu var ancak ben ana karakterde oynayan oyuncular listesi olarak ; 

Oyuncular: Sean Bean
Emilia Clarke
Peter Dinklage
Mark Addy
Nikolaj Coster-Waldau
Charles Dance
Michelle Fairley
Lena Headey
Iain Glen
Aidan Gillen
Harry Lloyd
Kit Harington
Sophie Turner
Maisie Williams
Richard Madden
Peter Dinklage
Alfie Allen
Isaac Hempstead-Wright
Jack Gleeson
Rory McCann
Natalie Dormer
Jason Momoa


Dizi Türk halkımızın da gözdesi ve vinelar ile oldukça sevilen, komik videolar çıktığını görüyoruz. 


Ayrıca şarkılarına gelince birkaç tane şarkı olarak;


Bir tane en sevdiğim repliğin screenshoot'ını almıştım. Onu bu yazıya eklemezsem olmaz... 


İşte böyle dolu dolu bir dizi. Bir dizide sevilmeyen karakter kişiden kişiye değişebilirken, ben sanmıyorum ki burada Joffrey'i sevsinler. Khalesii'yi sevmediklerine hayatta da inanmıyorum. Diziyi izleyen varsa, yorumlarını iletirse çok mutlu olurum. Tek bir izlediğim dizi olduğu için, ona bu kadar sayfalar eklemek zamanımı da alsa, umarım güzel anlatabilmişimdir ve iyi desteklemişimdir. Bol Taht Oyunlu diziler... 


Yorumlar

 1. eee sölesene hani en güzeller kimler. kimleri en güzel buldun yaaaa. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sophia Turner ile Maisie Williams'ı çok seviyorum *.* İkisinin arkadaşlıkları çok tatlı :)

   Sil
 2. dinlendin miiiii keyfin yerinde miiiiii :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ispartaya bile geldik :)) Doğrsu nefes alamıyorum burnum kurudu galiba ama onun dışında yine hasta olacağım galiba. Telefon seçtim ! *.* Şubatta falan alınabilir :)) 1000 sayfalık kitaba başladım demiş miydim ? :)) Kitap yorumlarımı ben bile özledim yaa :)) Senin o mimi yaptım, gördün mü ? :)

   Sil
  2. ıspartada kim var kiii :) ay hasta olma. şubat. sömestr de filan herhalde :) kitap oleeey :) mim gördüm bi yazı daha yazdın ikisini de okudum mim de yapcam işteeee :)

   Sil
  3. Kuzenim amcam falan var :)) Öyle geldik :) Abimle geri dönücez işte :) Ya ev sıcak, ondan galiba. Burnum kurudu. Olabilir kiii :))) Baya uzun sürücek gibi ama okumak istiyorum :) Mim i sen mi yaptın ? :))

   Sil
  4. oh oh bi tatili hak etmiştin yani iyi olmuş :) kitap özledin tabii :) yorum yapcam ayolcum yaa :)

   Sil
  5. Hadi gidelim denildi geldik yani :)) Tabii, sabah uyanıyorum kitap. Duruyorum kitap :)) Ya şey, o mimi kim yapmış ki ya ? :) Ben pek okuyamadım yazını :))

   Sil
 3. oku oku. bal kokusu yolladı bana. o da şirin bak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) Ya ne bileyim, bir çekiniyorum şu sıralar. Zaten zor kendimi idare ettim de, ya bir rahat yok. En son blogumu kapatmayı bile düşündüm. Ya cidden abim gibi insanlar gelip böyle yapıyor ya.. İstanbul korkuvu hır :(

   Sil
  2. ay unut gitsin öyle insanlarııı. bal kokusu çok şirincik yaaaa

   Sil
  3. Çok var ama Deep, durmuyorlar da. En az 3 kezdir rahatsız ediyor bir kaç insan. Bir ara bakarım ya :/

   Sil
  4. blogda engelleme var ki engelleyebilirsin kiii kişileriii

   Sil
  5. Ya bir yapamadım. Hangoutsdan engelliyorum ama blogdan beni izleyebiliyor. Bilmiyorum aklım basmıyor. Bir ara denicem de o blogdan engellemeyi öğrenemedim. Ay bilmiyorum, niyetlerini de öğrenemedim en sonkinin..

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar