Ana içeriğe atla

Dış Görünüş

Özlemeye mahkum kalmıştım gidenlerin bıraktığı tozları. Temizlemeye kıyamaz olmuş, ellerime kıyamadığımı yazmıştım kağıtlara. Kazımıştım vazgeçen taraf olmadığımı insanların beynine. Çünkü insanlar gittiğinde ben pes eden taraf olmadığımla övünmek için yazılarıma konu buluyordum.Aslında gözüken kendimi övmek de olsa, ben kötünün iyileriyle hareket ettim. Kötünün iyileri vardır deyip, kötülükleri gözümde büyütmemeye çalıştım. 

Hep bir insanın övünebileceği özelliği vardır. Ancak bazıları var ki, bir insana gösteriş olmasın diye söylemezler elindeki değerleri. Çünkü herkes onun değerini bilince, değersizlik elde edilir. 

Genelde okulda yazılarımı sınıftaki arkadaşlarımla paylaşmayı severdim ancak zamanla yazılarımı başka bir deftere sakladım. Kimseye gösterdiğim bile olmadı. 

Benim şu 3 yıllık hayatımdaki önemli şeylerin olduğu kutularım var mesela. Ama hep ikilem, hep bir kararsızlık içindeyim. Kendi rengimi belirleyemeden, griliği seçiyorum. Ne kadar güzel bu gri ? Neden gri ? Neden beyaz değil ?

Nedenlerini aramak ister her bir insan. Bir şey olmadığında hep 'Neden?' derim. Çünkü bir şeyin olmamasının bir sebebi olur. Hep çocukken sorduğumuz soruyu belki ağlarken de söyleriz. Neden böyle oluyor ?

Kendi sorunum derim ben hep. Çünkü bunları yaşamamın benim yaptığım hataların cezaları olduğunu bilirim. Genelde insanlar içinde ağlamamaya çalışıp, daha çok ilgileri üzerime çekerim. Genel işte, genelde hep ağlarım ya; 'İrem, sen neden bir kez olsun şu depresyon modundan çıkmıyorsun' derler servistekiler. Benim de her zaman cevabım değil mi; 'Uykum var ve yorgunum. Dersler yordu.' derim.

Ama çoğunlukla bulunduğunuz ortam dışında bir yere geldiniz mi farklı hissedersiniz. Ancak ben gergin olurum. Her şeye temkinli davranırım. Ellerim titrer, konuşmamaya çalışırım. Çünkü sesim de titredi mi 'Neden'ler daha da fazlalaşır.

Dış görünüş değil işte o an. İçindeki fırtınalar önemini bastıran. Dışarıdan gözüken zenginlik, seni zengin yapmıyor. Paran olmadığını göz önüne getirmek istersin, dışlarlar. Paran olduğunu göz önüne getirerek dışlanmamak istersin, ilgilerden sıkılırsın.

 Dış görünüş bir elde edilmiş mutluluk değildir işte. İçindeki fırtınalar seni sen yapan. Seni olgunlaştıran acılardır zamanla. Çekilmemiş acı, çekilmediği zaman seni olgun yapmaz işte. Dış görünüş kimin umrunda ?


Yorumlar

 1. Yanıtlar
  1. Son anda paylaşmayayım demiştim, sonra paylaştım. Silesim var...

   Sil
  2. niye ama işte tam seni anlatan yazı ve çok güzel yaa ne güzel ifade ediyon sen kendini ki. :)

   Sil
  3. Ben de kendimi anlattığım yazılardan utanıyorum zaten :/

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

İzlediğim YouTube Kanalları

Uzun zamandır Gmail hesabımı açtığımdan sonra Blogger'ı keşfettim ve ardından blog yazmaya başladım ancak Gmail hesabımı açtıktan bir süre sonra da YouTube'a kaydoldum. Son 5 ay gibi bir zaman içerisinde o kadar aktifçe kullanmaya başladım ki artık laptop başından kalkmamamın tek sebebi video izlemek oluyor. 

Şimdi aklıma geldi de neden izlediğim kanalları paylaşarak herkese tanıtmıyorum dedim. Video izlerken dedim ben buna da başlayayım dedim. Umarım güzel bir liste oluşur ve faydalı bir post dizesi daha ortaya çıkar :))
1- İlk olarak az önce Onedio kanalından birkaç video izliyordum ve bundan başlamak istedim. Bu kanalı 2 ay önce keşfettim ve Onedio nun kendi web sitesinde 7'den 70'e harika paylaşımlar var. Bu YouTube kanalında da birçok komik dize videolar var. 
Onedio Kanalı
2- Normalde ben pek çok makyaj da yapmasam ilk makyaj videoları ile başlayıp sonradan eğlenceli videolarla konu alan Meryem Can'ı çok seviyorum. Fan değilim YouTube'da kimsenin ancak gö…

Müzik Hayatım 22

Biraz bir süre geçti ancak geç de olsa yazmaya karar verdim sonunda! Umarım unutmamışsınızdır? :(

Müzik Listesi: 1- DJ Snake - The Half ft. Jeremih, Young Thug, Swizz Beatz 2- Tom Odell - Jealousy 3- Ed Sheeran - Shape Of You 4- Burak Yeter - Tuesday ft. Danelle Sandoval 5- BahoBeat - Yol Olmam Korkarım 6- Bağzıları - Zaten Kırılmış Bir Kızsın 7- The Chainsmokers - Paris 8- Sia - Move Your Body 9- No Land - Düşünme Kaybolursun 10- Sagopa Kajmer - 366.gün 11- İkiye On Kala - Bakkala Diye Çıkıp Sana Gelesim Var 12- Barış Manço - Kol Düğmeleri (BÖ Remix) 13- BÖ & Serhat Durmus - Sarı Gelin 14- Dua Lipa - Thinking 'Bout You  15- Ed Sheeran - Shape Of You For Cello and Piano (COVER) 16- Other Earth - Moving On ft. happytree (Asch Remix) 17- Snakehips & MØ - Don't Leave 18- Miami Yacine - Kokaina 19- Keys N Krates - Dum Dee Dum (JiKay Remix) 20- Jon Bellion - All Time Low 21- Bonez Mc & Raf Camora feat. Maxwell - Ohne Mein Team 22- Felmax - Chapel  23- Snakehips & M…