Ana içeriğe atla

İrem Seçmecesi

Dün tamamen kitap yazacağıma karar vermiş ve sabahtan akşama kadar film-dizi izleyip, kitabımı müzikler eşliğinde yazmıştım. Ben ki bir şeyi hep keşif peşindeyim ya, teravih namazına gittim. 


Annem'e tamamen kitap yazmaya başladığımı söyledim ve 5 kezdir aynı şeyi söylediğim için her kitapta, bunda da doğallıkla karşıladı. Benim umutlarım yine suya düştü derken yolumuzu aldık ve sitemizden bir komşuyla yürüyoruz camiye. Annem bir anda "İrem'in blogu var ve kitap yazıyor." dedi. Bendeki o sırıtışı bir daha olmayacağını bilirim. O anda nasıl kahkaha atmak istiyorum kendime. 

Oradan döndü dolaştı anladım ki bunları söyleyince insanların bana bakış açısı değişiyor. Dışarıdan herkes lise kaçıncı sınıfsın diye sorunca hep gülerim zaten. Ama bir farklı ortama katılınca bile değiştiğimi anlıyorum hep. Ya da ilk defa geldiğim, keşfettiğim bir şehir bile farklı hissettirir. Ama orada çok insan varsa, rahat olmak bile sayılmaz. 

Kalabalık yerlerde yemek yemekten o kadar nefret ederim ki, ellerim ayaklarım titrer ve bir gün sınıfça kahvaltıya gittiğimizde bile zeytin peyniri bile zar zor yediğimi biliyorum. O kadar giderim serviste olaylar çıkartırım filan ama hiç kalabalık ortamlara gelemem. Zaten bunu fark etmeden daha çok küçükken bile bir insana kağıda bir şey yazıp ona okutturur ve cevap vermesi için kalem uzatırdım. O kadar biriyle tanışmaya utanırım. Ama dün ki öyle şeyler olunca insanlarla daha rahat konuşabiliyorum. 

Yorumlar

 1. tanımadıkların arasında rahat edemiyom de mi sen deee :)

  bak fotodaki de bi dizi oyuncusu (big bang theory)

  resim ise çığlık-edward munch.

  namaz ilginç miydiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten the Big Bang Theory'den dn sevdiğim oyuncu. Görünce çok gülmüştüm, klasörlerin arasından bulunca koydum :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

İzlediğim YouTube Kanalları

Uzun zamandır Gmail hesabımı açtığımdan sonra Blogger'ı keşfettim ve ardından blog yazmaya başladım ancak Gmail hesabımı açtıktan bir süre sonra da YouTube'a kaydoldum. Son 5 ay gibi bir zaman içerisinde o kadar aktifçe kullanmaya başladım ki artık laptop başından kalkmamamın tek sebebi video izlemek oluyor. 

Şimdi aklıma geldi de neden izlediğim kanalları paylaşarak herkese tanıtmıyorum dedim. Video izlerken dedim ben buna da başlayayım dedim. Umarım güzel bir liste oluşur ve faydalı bir post dizesi daha ortaya çıkar :))
1- İlk olarak az önce Onedio kanalından birkaç video izliyordum ve bundan başlamak istedim. Bu kanalı 2 ay önce keşfettim ve Onedio nun kendi web sitesinde 7'den 70'e harika paylaşımlar var. Bu YouTube kanalında da birçok komik dize videolar var. 
Onedio Kanalı
2- Normalde ben pek çok makyaj da yapmasam ilk makyaj videoları ile başlayıp sonradan eğlenceli videolarla konu alan Meryem Can'ı çok seviyorum. Fan değilim YouTube'da kimsenin ancak gö…

İzleyiciler