Ana içeriğe atla

Köprü

Gökyüzüne baktım birden, sendeki huzuru yeniden yaşamak için. Açtım dinlediğim şarkının sesini. Huzuruna ağladım, göz yaşlarım elimde çoğaldı. Kendimce döndüm baktım tozlu sokaklara, zorladım yine kendimi seni unutmamak için yazdığım yazıları atmamaya.


Geçen gün yine evinin önünden geçtiğimde çığlıklar kulağımda çınladı. Ağlamalar, haykırmalar... En çok da annenin bana dedikleri vardı canımı yakan. Hala ilk günkü gibi ağlıyorum. Hıçkırdığımda kendimi daha fazla sıkıyorum. Kendimi parçalara ayırmak, her organıma acıların yayıldığını duymak istiyorum her doktora gittiğimde.

Psikologum yine aynı ya. Sürekli senden bahsediyor. Ben de senden bahsetmesin diye her o beyaz odaya girince, "Maviyi konuşma bana." diyorum. Adını mavi koydum, canımı başkasından duyunca acıtmasın diye. Birkaç gün anlamadı lanet olası doktor. Mavi'yi seviyor musun diye sordu ilk gün. Çünkü biliyordu ki, canım yanıyordu. Onun huzuruyla yaşıyorum artık dedim ben de. Onun varlığına dokunuyorum ve onu yanımdaymış gibi hissedebiliyorum onun sonsuzluğunda dedim. Anlamıştı, çünkü sonsuzluğumdun sen...

O günden bu yana yeni bir şehire taşındım. Hatta yeni bir köprü keşfettim. Güzel ve sonsuz maviliği var buranın. Mostar Köprüsü'nden çok daha güzel buranın güzellikleri. Galata Köprüsü'ndeyim şu an. İstanbul'un, Türkiye'nin güzellikleri sarmış etrafımı. Gidişinin ardından en güzel gelen şey bu galiba; İstanbul havası... Burada öyle samimi davranıyorlar ki, sen bile olsan kıskanırdın....

Sana şimdi sevgi sözcükleriyle cümleleriyle cümlemi bitirmek istiyorum ama dilim varmıyor. Şu an sanki ömrümmüşsün gibi sözcükler kullanmak istiyorum ama bunları burada kullanmak o kadar kutsal ve harika hissettiriyor ki. Senin hissemeyeceğini anlayınca canım yanıyor o gülümsemelerimin içerisinde.

Yanımda değilsin ama canımı alevlendirmeyi iyi biliyorsun. Şimdi o köprüden bu köprüye geçiş yapmak gibi seni aldatmak. Evet, seni aldatıyor gibi hissediyorum ve bu yüzden sevgi sözcükleri varmıyor dilimin ucuna. Kelimeler mazide kalıyor işte, ama bu kelimeleri şimdi Kerem'e nasıl söylüyorum diye hayret ediyorum.

İhanetleri sevmem ama lütfen bağışla beni demek istemiyorum. Özür dilerim Mance... Ama senin ölümün bana insanları kazandırdı. Özür dilerim ve teşekkür ederim. İki köprü arasında beni bırakmadığın için. Teşekkür ederim...

Yorumlar

 1. evinin önünden
  ilk günkü gibi
  en güzel gelen şey
  iyi köprü mü iki köprü mü.

  çok etkileyici ve duygulu bu yaaa.

  mance ha. ölmüş mü yani.

  güzel yine bu da. düzeltmeleri yaptım yukarda bak. ama harf hataları sadece yaa.

  :)

  öykü de yazıyorsun yaaaa. hayal gücün ne güzel ama yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hepsini düzelttim ancak iyi köprü mü iki köprü mü tarafını anlayamadım ne demek istediğini ?

   Sil
 2. "iyi köprü arasında beni bırakmadığın için" :)

  YanıtlaSil
 3. çok güzel bu yazın ama yaa :)

  YanıtlaSil
 4. heeeey yazıyon mu böle şeleeeer :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şimdi okuyunca gerçekten sevdim bunu 3 Temmuz 2015... Baya geç bir zaman ama şimdikinden daha iyi yazılarım. Teşekkür ederim yeniden okudum :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

İzlediğim YouTube Kanalları

Uzun zamandır Gmail hesabımı açtığımdan sonra Blogger'ı keşfettim ve ardından blog yazmaya başladım ancak Gmail hesabımı açtıktan bir süre sonra da YouTube'a kaydoldum. Son 5 ay gibi bir zaman içerisinde o kadar aktifçe kullanmaya başladım ki artık laptop başından kalkmamamın tek sebebi video izlemek oluyor. 

Şimdi aklıma geldi de neden izlediğim kanalları paylaşarak herkese tanıtmıyorum dedim. Video izlerken dedim ben buna da başlayayım dedim. Umarım güzel bir liste oluşur ve faydalı bir post dizesi daha ortaya çıkar :))
1- İlk olarak az önce Onedio kanalından birkaç video izliyordum ve bundan başlamak istedim. Bu kanalı 2 ay önce keşfettim ve Onedio nun kendi web sitesinde 7'den 70'e harika paylaşımlar var. Bu YouTube kanalında da birçok komik dize videolar var. 
Onedio Kanalı
2- Normalde ben pek çok makyaj da yapmasam ilk makyaj videoları ile başlayıp sonradan eğlenceli videolarla konu alan Meryem Can'ı çok seviyorum. Fan değilim YouTube'da kimsenin ancak gö…

İzleyiciler