Kıyı

Rüyalarıma yeniden girmeye başladığında, yeniden bir geleceğe açıldım ben. Umutla gezdiğim sokaklara adını yazdım yeniden anne. Sanki sana aşığım da; öyle bir boşluktayım ki. Ellerimden tutup kaldırmaya çalışmıyorlar bile. Öyle acı ki yaşadığımı anlamak, özgürlüğümü kaybetmişim gibi hissediyorum. Sen gittiğin günden beri düşünemez oldum. Hani yanındayken düşünemediğin kişiler olurken ya da babama ihanet ettiğini düşünerek sevgilin olduğu zamanlar gibi; şimdi ben de sen yokken bir şeyi bile değerli kılamıyorum. 

'Acılarla büyü kızım.' dediğin zaman bile, biliyordum ki acıların en büyüğünü tadarak kendim büyüyecektim. Büyüdüm ve öyle de oldu. 

Küçükken yazılarımı beğenir ve bütün mahallenin karşısına geçip de yüksek sesle duyururdun bütün sevincinle, benimle gurur duyuşunla... Şimdi sesini duymak için bile zorlanıyorum. Hafızam az belleğe sahip. Keşke daha büyük bir hafızam olsaydı diye düşünürüm hep. 

Yine kıyılarda dolanıyorum denizlerin dibine batmak için. Kendi sesinde ve kokunda kaybolmak istiyorum dünyadan Anne. Acını tadmadan bırakmak istiyorum doğallığına. Hissetmek istemiyorum hüzün dolu göz yaşlarımı. Bırakayım akıp gitsinler, onlar yolunu bilirler... Batıyorum yine sende anne. Tutar mısın beni kaydıraktan düşeceğim gibi... Ya da bırakır mısın kıyılarında boğulayım.


Yorumlar

 1. Hangi kıyılara vurmuş yüzümün cizgilerinde saklanmış Umutlarım bir seher yeli gibi esip duran rüzgara takılmış yalnızlığım seni sevmenin bedelini ruhumu saran acılara bıraktım.sessiz kaldım yürek sesiniz hic susmasın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne kadar güzel söylediniz ? Yoksa bir şiir filan mıydı ? :)

   Sil
  2. Teşekkür ederim nacizane güzel yazınıza karşılık şiir sel bir yazı beğenmenize sevindim

   Sil
  3. Ben teşekkür ederim :) Beğenmenize ben daha çok sevindim :)))

   Sil
 2. cok duygulu annen bunu okudu mu ? harika olmus yaa♥♥♥♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunu anneme okutmadım. Çünkü birkaç yazımı okutmuştum blogdan ama genelde yazılarımı okur hep. Blogdan utanıyorum bazen :) Teşekkür ederim

   Sil
 3. offff ya çok hüzünlü duygulu yine nefis bir yazın bak bu tam kitaplık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitabı sileceğim artık, o kadar moralim bozuk :(

   Sil
  2. yapmaaaa offffff :))))))

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar