Ana içeriğe atla

Kıyı

Rüyalarıma yeniden girmeye başladığında, yeniden bir geleceğe açıldım ben. Umutla gezdiğim sokaklara adını yazdım yeniden anne. Sanki sana aşığım da; öyle bir boşluktayım ki. Ellerimden tutup kaldırmaya çalışmıyorlar bile. Öyle acı ki yaşadığımı anlamak, özgürlüğümü kaybetmişim gibi hissediyorum. Sen gittiğin günden beri düşünemez oldum. Hani yanındayken düşünemediğin kişiler olurken ya da babama ihanet ettiğini düşünerek sevgilin olduğu zamanlar gibi; şimdi ben de sen yokken bir şeyi bile değerli kılamıyorum. 

'Acılarla büyü kızım.' dediğin zaman bile, biliyordum ki acıların en büyüğünü tadarak kendim büyüyecektim. Büyüdüm ve öyle de oldu. 

Küçükken yazılarımı beğenir ve bütün mahallenin karşısına geçip de yüksek sesle duyururdun bütün sevincinle, benimle gurur duyuşunla... Şimdi sesini duymak için bile zorlanıyorum. Hafızam az belleğe sahip. Keşke daha büyük bir hafızam olsaydı diye düşünürüm hep. 

Yine kıyılarda dolanıyorum denizlerin dibine batmak için. Kendi sesinde ve kokunda kaybolmak istiyorum dünyadan Anne. Acını tadmadan bırakmak istiyorum doğallığına. Hissetmek istemiyorum hüzün dolu göz yaşlarımı. Bırakayım akıp gitsinler, onlar yolunu bilirler... Batıyorum yine sende anne. Tutar mısın beni kaydıraktan düşeceğim gibi... Ya da bırakır mısın kıyılarında boğulayım.


Yorumlar

 1. Hangi kıyılara vurmuş yüzümün cizgilerinde saklanmış Umutlarım bir seher yeli gibi esip duran rüzgara takılmış yalnızlığım seni sevmenin bedelini ruhumu saran acılara bıraktım.sessiz kaldım yürek sesiniz hic susmasın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne kadar güzel söylediniz ? Yoksa bir şiir filan mıydı ? :)

   Sil
  2. Teşekkür ederim nacizane güzel yazınıza karşılık şiir sel bir yazı beğenmenize sevindim

   Sil
  3. Ben teşekkür ederim :) Beğenmenize ben daha çok sevindim :)))

   Sil
 2. cok duygulu annen bunu okudu mu ? harika olmus yaa♥♥♥♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunu anneme okutmadım. Çünkü birkaç yazımı okutmuştum blogdan ama genelde yazılarımı okur hep. Blogdan utanıyorum bazen :) Teşekkür ederim

   Sil
 3. offff ya çok hüzünlü duygulu yine nefis bir yazın bak bu tam kitaplık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitabı sileceğim artık, o kadar moralim bozuk :(

   Sil
  2. yapmaaaa offffff :))))))

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

Kitap Yorumu "Kış Masalı"

Huh. Ay nasıl başlamalıyım ? Çok YouTube'da video izliyorum, hep ondan merhabaaaaa diye başlayasım geliyor. 2016'da sürprizlerim var sizlereeee. Ama Kış ayındayız ve Kış ayında Kış Masalı'nın yorumunu yazmak da uyumlu oldu. Ay çok güzel *.*


Kitap aslında o kadar hoş ki, gerçekten yani şu yorumu yaparken bile kitaptaki sözcükler geçiyor aklımdan. Aslında 1016 sayfa diye diye herkesin aklına kazındı kaç sayfa olduğu kitabın. Ayrıca zaten gerçekten uzun bir sürede bitirdim ve ben bu kitabı okumaktan gurur duydum. Herkes eline alıp hep inceledi bu kitabı. 1016 sayfa diyorum, bütün her okula götürdüğümde birinin eline veriyordum artık son 300-400 sayfa kalınca. Çünkü gerçekten yoruyordu :)) Ama bitireli de 1 hafta oldu. Pinekliyordum bu yorumu yazmak için.

Kitap şöyle bir konu alıyor; Gazeteci bir Hande Altan işinde çok başarılı biridir. 23 yaşına kadar aşktan uzak, bir iş kadını olmuştur. 29 yıllık bir aşk adamı bulana kadar... Kerem Sarper... Bir iş adamının sırlar ardında v…

İzleyiciler