Ana içeriğe atla

18- Filmler'in Esintileri "Mandıra Filozofu 2"

Uzun süredir bir film yazısı paylaşmıyordum. Bu filmle birlikte sezon açmış gibi hissettim. Türk komedi filmlerini pek sevmesem de Mandıra Filozofu bu fikrimi çürütüyor. 


Mandıra Filozofu olarak bilinen Mustafa Ali felsefeci kimliğiyle yeni hayatlardaki, eski yaşantıyı hatırlatarak dünyayı insanlara açıyor. Filmin yarısından çoğunda gülmeniz mümkün ve Türklere uygun bir espri yeteneği geliştirmeleriyle güzel bir aile filmi. Ne kadar küfür geçse de, güzel bir film ve oldukça kaliteli. Bu serinin 2. ve en son çıkan filmi ancak seri mi bilemem. Ancak bu sefer İstanbul'da tedavi olan Mustafa'nın babasının durumu ağırdır. Ve daha bir çok insana kendini tanıtarak, edebiyatçı kimliği kimliği taşıyan kişilerin kesinlikle izlemesi gereken bir film bence.

Oyuncular: Birol Güven
Müfit Can Saçıntı
Kemal Kuruçay
Gülnihal Demir

Bir gün de uzun bir zamandır bir ailecek film izlememiştik. Gerçekten güzel bir vakit geçirdik ve kesinlikle bu filmden duyduğum sözlerle bir yazı yazmaya başlayabilecek kadar aklımdan çok sözler geçti. Gerçekten en iyi Türk filmlerden biri olduğunu düşünüyorum. Komedide en çok bu kadar gelişebildik galiba.

Mutlu İremcik Notu: 2. defa kendim film konusu yazdım. Umarım böyle devam edebilirim...


Yorumlar

 1. Mandıra Filozofu gerçekten de komik bir filmdir. Bence ilerleyen zamanlarda "Türk filmlerinden" daha da komik olanlarını izleyeceğiz gibi görünüyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah o günleri de yaşatsın inşallah :))

   Sil
 2. işteee kendin yaz ki hep böle yazıyon işte fıstık gibi akıllım. komik diyosun piki bi bakıyim izlemedim hiç :) mandırada filozof yetişiyo he :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fıştik :))) Türk komidede iyi bir film buldum sonunda ! :) İzle ya, çok biliniyor bu, bilmemene şaşırdım ben de :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

İzlediğim YouTube Kanalları

Uzun zamandır Gmail hesabımı açtığımdan sonra Blogger'ı keşfettim ve ardından blog yazmaya başladım ancak Gmail hesabımı açtıktan bir süre sonra da YouTube'a kaydoldum. Son 5 ay gibi bir zaman içerisinde o kadar aktifçe kullanmaya başladım ki artık laptop başından kalkmamamın tek sebebi video izlemek oluyor. 

Şimdi aklıma geldi de neden izlediğim kanalları paylaşarak herkese tanıtmıyorum dedim. Video izlerken dedim ben buna da başlayayım dedim. Umarım güzel bir liste oluşur ve faydalı bir post dizesi daha ortaya çıkar :))
1- İlk olarak az önce Onedio kanalından birkaç video izliyordum ve bundan başlamak istedim. Bu kanalı 2 ay önce keşfettim ve Onedio nun kendi web sitesinde 7'den 70'e harika paylaşımlar var. Bu YouTube kanalında da birçok komik dize videolar var. 
Onedio Kanalı
2- Normalde ben pek çok makyaj da yapmasam ilk makyaj videoları ile başlayıp sonradan eğlenceli videolarla konu alan Meryem Can'ı çok seviyorum. Fan değilim YouTube'da kimsenin ancak gö…

İzleyiciler