Ana içeriğe atla

21- Filmler'in Esintileri "Paper Towns"

John Green'in gençlik dolu bir filmi daha vizyonda !


Ne zaman karşı evinize taşınan komşunuza karşı bir ilgi duydunuz ? Hem de yıllarca sadece onu sevip, başkalarıyla çıkarken bile aklınızdan geçen başka bir kız ise ? 

Margo ve Q yıllara dayanan o arkadaşlığı çoktan kutubun en derinlerine hapsetmiştir. Ancak Margo'nun yaşadığı ve dışarıdan gözüken mutlu hayatı, onu esir etmiştir. Her zaman kendini eğlenceden ve intikamdan kaçınmayarak başlayan ipuçları Q'yu Margo'yu bulmak üzere yönlendirir. Ancak Q kendi dünyasından çıkıp, her şeyi fark ettiğinde; Kağıttan Kentler'i çoktan bulmuştur.

Oyuncular: Nat Wolff
Cara Delevingne
Halston Sage
Austin Abrams
Justice Smith
Jaz Sinclair

John Green'in Aynı Yıldızın Altında Romanıyla herkes 2012'den 2014'e kadar filminin çıkmasını beklemişti. Ben de gidip intirnet üzerinden izleyebilmiştim. Ancak bu filmde sinemada izleyebildim ve nedense 2. yarıda uyumak daha çok sardı beni. Ancak uyumadan 1 saat 45 dakika geçti. Doğrusu bu filmde ağlanacak bir şey yokken, aklıma takılan bazı anılarla birlikte ağlamak istedim. 

Bir aşk doğuyor ve bu hüzünle ya da başka birinin aşkıyla ya da sevinciyle bitmemesi gerekirken, durumdan çok farklı sonları pek sevmiyorum. Puanım 2/4 maalesef ki, çünkü filmi pek özümseyemedim. 


Yorumlar

 1. benimde merak ettğim bi film di aslında ama şimdi bi acaba oldu :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Acabanız bir süre beklesin bence :) İnternet üzerinden izlenebilecek bir film, çok da sinemada izlemenize gerek yok :)

   Sil
 2. ay sen her filmde bulursun ağlanacak bişi yaaa. :)

  hoş filmdi yaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :')))

   Hoştu ama çok da güzel değildi :)

   Sil
 3. Bu film ve kitap çok ilgi çekti ama ben hala okuyamadım/izleyemedim... :) Neyse... :) Okumayı seviyorsanız ben de beklerim... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniiiz :) Aslında filmi okumaktan daha iyi. Ancak tabii ki kendi kararınız :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

Kitap Yorumu "Kış Masalı"

Huh. Ay nasıl başlamalıyım ? Çok YouTube'da video izliyorum, hep ondan merhabaaaaa diye başlayasım geliyor. 2016'da sürprizlerim var sizlereeee. Ama Kış ayındayız ve Kış ayında Kış Masalı'nın yorumunu yazmak da uyumlu oldu. Ay çok güzel *.*


Kitap aslında o kadar hoş ki, gerçekten yani şu yorumu yaparken bile kitaptaki sözcükler geçiyor aklımdan. Aslında 1016 sayfa diye diye herkesin aklına kazındı kaç sayfa olduğu kitabın. Ayrıca zaten gerçekten uzun bir sürede bitirdim ve ben bu kitabı okumaktan gurur duydum. Herkes eline alıp hep inceledi bu kitabı. 1016 sayfa diyorum, bütün her okula götürdüğümde birinin eline veriyordum artık son 300-400 sayfa kalınca. Çünkü gerçekten yoruyordu :)) Ama bitireli de 1 hafta oldu. Pinekliyordum bu yorumu yazmak için.

Kitap şöyle bir konu alıyor; Gazeteci bir Hande Altan işinde çok başarılı biridir. 23 yaşına kadar aşktan uzak, bir iş kadını olmuştur. 29 yıllık bir aşk adamı bulana kadar... Kerem Sarper... Bir iş adamının sırlar ardında v…

İzleyiciler