Ana içeriğe atla

Blogger Life Mim'i

Bloggerlarla ilgili daha önce böyle bir mim görmemiştim ve az önce mim paylaşmama rağmen hemen yayınlamak istediğim bir mim çıktı. Kendisi bir travell blogger ve blog dünyasından ilk tanıştığım (ilk mesaj attığım) kişi. Tuğba Abla beni ilk kendi mimine mimlemiş. Kendisine sevgilerimi ve teşekkürlerimi ileterek neşeyle mime bağlıyorum.


1-  Blogger denilince aklınıza gelen 3 şey nedir ?

Ya öyle bir şey ki, ilk yaptığım mimde bile herkesin kitap okuyup, müzik delisi olduğunu düşünerek sorular sormuştum ve galiba blogger denilince de kitap, müzik ve moda geliyor.

2- Kişisel blogları mı, yoksa gezi, güzellik, moda bloglarını mı tercih ediyorsunuz ?

Bence kişisel bloglar daha gerçek ve güzel oluyor. Yani kendinden bir parça bir blog oluyor, bir kişinin yansıması gibi ve bence bu da çok güzel. Bu yüzden kişisel blogları daha çok tercih ediyorum. 

3- Blogger olmanızda etkili olan en önemli şey nedir ?

3. sınıftan beri şiir yazıp, fikirlerimi düşünceler aktarmak için yazmayı seçtim ve bu da blogger olmamda en çok etkili olan şeydi. Hem de canım sıkıldığında bir anda duygusuzca açmam çok ilginç geliyor. Ancak yazılarımı insanlara sunup, onlardan iyi ya da kötü fikir alabiliyorsam ve bunlardan bir şey öğreniyorsam, bu gelişmemde daha çok etkili olur.

4- Örnek aldığınız bir bloggerlar var mı ? 

Aslında varla yok arası gibi bir cevap verebilirim ancak var. Blogggerlar mı yoksa blogger mı bilemiyorum. DeepTone beni yazmaya daha çok teşfik etmişti ve ayrıca yazılarıyla beni her defasında güldüren Syrakusa BB'yi örnek almaya çalışıyorum.

5-  Şu anki mesleğin nedir veya hangi mesleği seçeceksin ?

Gelecekte sakin ve sabırlı biri olabilirsem, psikolog olmayı çok isterim. Herkes bana doktor ol doktor ol dediği için (doktor ol demeyen anneanneniz yoksa) psikolog olmayı düşünmeye başladım.

6- En sevdiğin blogger arkadaşlarını yazmanı istiyorum desem ?

Deep gerçekten çok iyi arkadaş :) Sadece blogger değil, yan yanayken bile sevdiğim Zahide oluyor :)

10 kişi hmm. Kimi seçsem, kimleri elesem. (Gözlerini ovuşturup, gözlük takar ve yazılarını okumaya başlar) 


Ayrıca en az 10 kişiyi mimlemeniz gerektiğini unutmayın, iyi eğlenceleeeeer :))

Yorumlar

 1. Cevapladığın için sağol kuzum ❤

  YanıtlaSil
 2. Teşekkürler etiketlediğin için ^-^ En kısa zamanda cevaplayacağım :)

  YanıtlaSil
 3. Teşekkür ederiim eve döneyim yapacağım ^^

  YanıtlaSil
 4. blog alemini seviyorum :)
  mime davet ettiğin teşekkür ederim, sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim, iyi günler dilerim :))

   Sil
 5. Ordaaaaaaa bir mim var uzaktaaaaaaaa o miiiiiiiiiiiiiim sana da düşebiliiiiiiiiiiiir benceeeee bir baaaaak blogumaaaaa yoksaaaaa klavye bozulabiliiiiiiiiiiir :D

  YanıtlaSil
 6. Yanıtlar
  1. Pardon, rica ederim yazacaktım, yanlış yazmışım :)

   Sil
 7. Vuhuuuuu :)) Sorular zormuş. Çalışıp bu genç hanımı biraz daha güldürelim :) Teşekkür ederim bu arada ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de gülerim kii :) Ben teşekkür ederim :)

   Sil
 8. Ay bugün çıktı ki yeni kitabım benden önce sen görmüşsün yaa nette ben de şimdi sen söyleyince gördüm yazar duyururum artık mim de yapıcım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya cidden evde her kitap için ayrı sevindim filan, az daha görmeseydim kaçırıyordum yaaa :') Gülmekten gözlerimden yaşlar akmaya başladı :')

   Sil
  2. 4 gün içerisinde alabilirsem kitabı elime, ilk ben okumuş olacağım inşallah ya :') Çok güzel ya, hayırlı olsun :')

   Sil
  3. Öyle seviniyorum ki şu an, neden haber vermemişsin gizli gizli yazmışsın öyle :') ??

   Sil
  4. Ayrıca Zahide de tebrik ediyormuş :)

   Sil
 9. ne kadar samimi bir mim olmuş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, asıl Tuğba Abla'Ya söylemeniz gerekir :)

   Sil
 10. Yanıtlar
  1. İşim bittiğinde koşarak geleceğim yazınızı okumaya :)

   Sil
 11. bu mimi de ne tatlı içten yazmışsın yaaa. bi de diyom ya sen doğal komiksin valla :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğal komik değilim ki :)

   Sil
  2. öylesin de sen bilmiyon işteeee :)))) baksana duyurdum kuuuuu :)))

   Sil
  3. Tamam :) Bakarım inşallah :))

   Sil
 12. Mimlediğin için teşekkürler. :)

  Mimi yapıp, blogumda paylaştım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben çok teşekkür ederim :)

   Hemen geliyorum :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

Kitap Yorumu "Kış Masalı"

Huh. Ay nasıl başlamalıyım ? Çok YouTube'da video izliyorum, hep ondan merhabaaaaa diye başlayasım geliyor. 2016'da sürprizlerim var sizlereeee. Ama Kış ayındayız ve Kış ayında Kış Masalı'nın yorumunu yazmak da uyumlu oldu. Ay çok güzel *.*


Kitap aslında o kadar hoş ki, gerçekten yani şu yorumu yaparken bile kitaptaki sözcükler geçiyor aklımdan. Aslında 1016 sayfa diye diye herkesin aklına kazındı kaç sayfa olduğu kitabın. Ayrıca zaten gerçekten uzun bir sürede bitirdim ve ben bu kitabı okumaktan gurur duydum. Herkes eline alıp hep inceledi bu kitabı. 1016 sayfa diyorum, bütün her okula götürdüğümde birinin eline veriyordum artık son 300-400 sayfa kalınca. Çünkü gerçekten yoruyordu :)) Ama bitireli de 1 hafta oldu. Pinekliyordum bu yorumu yazmak için.

Kitap şöyle bir konu alıyor; Gazeteci bir Hande Altan işinde çok başarılı biridir. 23 yaşına kadar aşktan uzak, bir iş kadını olmuştur. 29 yıllık bir aşk adamı bulana kadar... Kerem Sarper... Bir iş adamının sırlar ardında v…

İzleyiciler