Ana içeriğe atla

Saçmamaçsız Mim'i

Galiba ilk defa farklı bir kişi tarafından mimlenmenin sevincini yaşıyorum. Buradan Paul Muad-Dib'ya teşekkürlerimi iletiyorum ve başından beri bu mimi duyar duymaz okuyamadığım için gülerek mime başlıyorum.


1- Odanızda veya evinizde orada olduğunu bir nesne bulun. Bu nesne ile bir anınız var mı ?

Yani çekmecemde bir kağıt vardı. Hatta 2 tane ve bu kağıtlarda çok garip bir şey var. Bir kanıt gibi bir şey galiba, 

1. kağıt ilk okul yıllarından sevdiğim Murathan'ın yazdığı şarkılar var ve kağıt kendisinin. Yazısını hiç bilmiyordum ve yerde bu kağıdı görünce alıp sakladığımı biliyorum. En güzel ve en gülümseten bir anılardan biridir galiba. En sonunda da 'Nasıl kandırdım sizi :D' yazıyor ve her okuduğumda aklıma geldiğinde gülerim. Ancak Murathan çocukluk aşkı gibi bir şey ve komik.

2. ise ilk çıktığım sevgilimle ilgili. Boyu, yaşı, doğduğu gün, burcu, sevdiği ve okuduğu kitap türleri yazıyor. Doğrusu bu beni daha çok sinir etse de saklamam bana garip geliyor. 

3. olarak da bir şey var aslında, masamın üstünde bir yerlerde bir kutu vardı ve önemli anıları saklarken onu kullanırken şimdi her senenin kutusu var ve bundan uzunca asla bahsedemem.

2- Aklınıza gelen soğuk bir espriyi yazın. Eğer aklınıza gelmiyorsa 2-3 kelime saçmalayın. 

İrem'in sana selamı var
Hangi İrem ?
Bilmİrem.

3- Yine aklınıza gelen biri ya da nesnenin adı ile akrostij yazın ama yazdığınız akrostij az ya da çok o şey veya kişi ile ilgili olsun.

Kavgalarda hemen kaçtım ya,
İnsanlığa sığındım her zamanda,
Takıldım durdum kelimelerde,
Aklımda sürekli okumak varken,
Peşimden bırakmadı düşünceler...

4- Seni kim mimlediyse,  şimdi onun blogunu -sitesini- açıyorsun ve onun bu soruya verdiği cevaptan ilginç bir kelime seçiyorsun . Ve döngünün devam etmesi için yine ilginç uzun ve saçma bir cümle kuruyorsun . Lütfen ben bir kuş gördüm .Yada bizim evde oyuncak ayı var gibi cümleler olmasın olabildiğince uzun ve saçma cümleler olsun . Hadi saçmalama potansiyeliniz görelim :D

"Duygularımda boğulmuştum ya hayatımda, sıcaktandı biliyorum. Nietzsche düşünmeye başladım. Bacağımdaki ağrıyı sıcağa bağladım. Belki diz kapağıma kitap kokusu enjekte etseydim, başımın ağrısı da düzelirdi. Kitap özünden bir söz buldum hemen. Diz kapağıma okumaya başladım. Ağrım geçmişti."

Cidden son verdiğim cevapta çok güldüm. Bilmiyorum öyle garip hissediyorum ki, gergin hissediyorum şu an. Sonra bu kısmı düzenlerim ben ya...Yorumlar

 1. merhaba bloğunu takipdeyim bende sen beklerimn sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniiiiz :)) İlgimi çeken bir blogunuz varsa, hemen takibe alırım :)) İyi günler :)

   Sil
 2. Bilmirem asdglkjdhldksajhlkdashj ben de bu kısımda koptum :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahahhahaha :D Ama bir şey unutmuşum hemen düzelteyim :)

   Sil
 3. Soğuk espri süpermiş :D

  YanıtlaSil
 4. ayyyy neler biriktiriyon kutulardaaaa anılı ve sevdiğin şeyler miii.

  bilmirem çok komik sahiden de.

  diz kapağı hıhım evet sıcakta yazmışsın belliiiiiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunu söylemem

   Komik diye değil, adım geçiyor diye yazdım geçtim.

   Diz kapağım ağrıdığı için o sırada klimalı havada yazdım :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

Kitap Yorumu "Kış Masalı"

Huh. Ay nasıl başlamalıyım ? Çok YouTube'da video izliyorum, hep ondan merhabaaaaa diye başlayasım geliyor. 2016'da sürprizlerim var sizlereeee. Ama Kış ayındayız ve Kış ayında Kış Masalı'nın yorumunu yazmak da uyumlu oldu. Ay çok güzel *.*


Kitap aslında o kadar hoş ki, gerçekten yani şu yorumu yaparken bile kitaptaki sözcükler geçiyor aklımdan. Aslında 1016 sayfa diye diye herkesin aklına kazındı kaç sayfa olduğu kitabın. Ayrıca zaten gerçekten uzun bir sürede bitirdim ve ben bu kitabı okumaktan gurur duydum. Herkes eline alıp hep inceledi bu kitabı. 1016 sayfa diyorum, bütün her okula götürdüğümde birinin eline veriyordum artık son 300-400 sayfa kalınca. Çünkü gerçekten yoruyordu :)) Ama bitireli de 1 hafta oldu. Pinekliyordum bu yorumu yazmak için.

Kitap şöyle bir konu alıyor; Gazeteci bir Hande Altan işinde çok başarılı biridir. 23 yaşına kadar aşktan uzak, bir iş kadını olmuştur. 29 yıllık bir aşk adamı bulana kadar... Kerem Sarper... Bir iş adamının sırlar ardında v…

İzleyiciler