Ana içeriğe atla

Unutulmuş Mutluluk

Bugün bir farklılık vardı o yabancı dizilerde, filmlerde. Çoğu da şarkıların hissettirdiği özgürlüğün gergin haliydi. Yapmadan önce bir geri çekilme eylemi seziyordum. Gerginliği mutluluğuma vermek istedim. Küçüklük fotoğrafları insanı mutlu eder ya. Yeniden hatırladım küçük mutlulukları. Gözümden akan mutluluk yaşlarını ellerimle saldım yüzümden. 

Mutlu ama hastalık yüzünden son bulan mutlu aşklara gülümsedim yeniden. Umutları göz önüne aldım. Arkadaşlarımın sorunlarını düşündüm. Ya da kendimi onlar için parçaladım.

Hep gidenlerin arkasından beni parçaladın derim. Ama herkes saçmaladığımı söyler ve gider oldu. Yine gülümsedim mutluluklarıma. Üzüldüğümde yalnızlıklarıma değil.

Dünya aşka oyun oynuyordu. Oyun oynayanlar yetmezmiş gibi, duyguları tekmeliyorlardı. Can yakan bir darbe daha şiddetlendiriyordu acıyı. Üst üste gelen değil, aklında toplanan acılar yakıyordu. Hepsi bir yandan sana tekmeyi vuruyordu. 

Çoğalan acılar ölüme değil, kıyamet cehennemine benziyordu. Her gün doğan güneş, yarın sabah daha da kızaracaktı. Kışlar kırmız, yazlar kırmızı olacaktı. Sarı olan güneş, kırmızıya dönüşecek. İşte o gün, aşk oyundan çıkış yapacak. 

Unutulmuş mutluluğu geri kazanmaya bakacak insanlar değil, unutmaya devam eden insanlar o gün acıyla yakaracak.

Not: Duygu içermeden yazılmıştır.


Yorumlar

 1. hımmmmm hüzünlü ama sonu umutlu yaa. bak bu da senin tarzın işteee. o foto neresi. oyun oynayanları da duyguları tekmeleyenleri de boşvermeli unutmalı yaaa. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsan her şeyi boş verince ne yapar be Deep ?

   Sil
  2. Ay Deep, burası Manavgat Şelalesindeki mağaradan bir görünüm. Ya çok beğendim ben de, çok güzel değil mi ? Sanki Alaçatı sokakları *.*

   Sil
  3. aynı o sokaklar ivit komikçiiii. sen jiddi oluncaaaa çıkacak kitabının sayfalarını öpcem kiiii :)

   Sil
  4. Ben çok ciddiyim bir kere. Ya şimdi sen gider bir arkadaşına verirsiniz, elinde kitap kalmıyormuş, öyle duydum kuşlardaaan :)

   Sil
  5. ayyy sen kuş dili mi biliyooooon :)

   Sil
  6. Kuş dili değil, özgürlük sesini biliyorum :)) Öpemiyeceksin benim kızımı, bildiğim için diyorum :)

   Sil
 2. kınanmak mı noldu ya. sen bakma insanlara ya bizim insanımız hep enerji kırar kıskanır moral bozar. dinleme sen kimseyi.

  kitap için de, önce dosyanı tamamla, iletişim kısmı sona yaa. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya bakma sen bana :) Ağladığımda öyle sinirle yazıyorum, olan bir şey yok. Sadece aklıma gelip duruyor bazı şeyler.

   Dosyayı tamamladığımda internetten iletişime geçmeyi düşünüyorum. Hooooof, sınavlara denk gelirse hayatta çıkartamam :(

   Sil
 3. dosyanı bitirince söle bana sona iletişime geç yaa. sınavlara denk gelirse bekletirsin azcık yaa. düşünme şimdiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ama sen de söleseneeeee, neden ilk sana sölicem ki :)))

   Sil
  2. ya iki yayınevinden kitabım çıktı ya. yayınevleri ile sen iletişim kurarken fikir veririm diye ayolcuğum :)

   Sil
  3. Tecrübeliyim yani diyorsun :) Hahhahahaha :))

   Sil
  4. işte yani o süreçte sıkılma diye yardım ederim yaaa hihihi :)

   Sil
  5. Ben çabuk sıkılıyorum, o anda nasıl olacağım belli mi ki ? :)

   Sil
 4. Güzel ama kasvetli. Neşeli şeyler bekliyorum bak senden :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya ben neşeli pek yazamıyorum. Galiba yakın zamanda mutlu olurum hanımefendi :)

   Sil
 5. heeeey iyi misiiin. kore dizisine daldım kaç bölüm izledim yaaaa. zahidoş nabıyooo. gördün mü drama geldiii. havaalanında yazdıııı sana da yazdıııı ayrıca ben sana bıraktırmam blogu bi kere ayrıca tatildesin olcak o kadar akıllım boooooo :))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay yok dayanamayacağım :((((((

   Sil
  2. neye dayanamayacaksın ayolcuum :)

   baksanaaa, derin mavi adlı kitabın 35. sayfasında irem var yaaa :)

   Sil
  3. Pek iyi şeyler olmuyor da :/

   Yaa :)) Ya mail gelir gelmez okudum nasıl koştum odama :))

   Sil
  4. Yok daha farklı şeyler :/

   Ama sevindim böyle diyince :)

   Sil
 6. blogda kötü şeyler olmuyo ama de miiii.

  arkadaşlarınla mı oluyoooo

  YanıtlaSil
 7. hımmm irem magazin action muuu. kim seni üzüyo yaaaa sööleseneeee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya, yok bu magazin değil ya. Ya işte öyle :(

   Sil
  2. anladım. aman korkarım ben o ince işlerden. üzer büzer insanı :)

   Sil
  3. Tamam zaten, ince şeyler diye söylemiyorum. Senlik değil bu işler.

   Sil
 8. bak drama senin mimi yaptıııı yaaaa

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay ben bilgisayarın başına oturup da okuyabiliyor muyum bir sorsana ? :(

   Sil
  2. ayyy çok meşgul oldun sen desenee :)

   Sil
  3. Zaten meşgul biriydim, beni tanımıyorsun.

   Sil
 9. yine de küçük mutluluklar topla sen geçtiğin yollardan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya sizin bu sözlerinize bayılıyorum, kızınız çok şanslı :)) Teşekkür ederim :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

Kitap Yorumu "Kış Masalı"

Huh. Ay nasıl başlamalıyım ? Çok YouTube'da video izliyorum, hep ondan merhabaaaaa diye başlayasım geliyor. 2016'da sürprizlerim var sizlereeee. Ama Kış ayındayız ve Kış ayında Kış Masalı'nın yorumunu yazmak da uyumlu oldu. Ay çok güzel *.*


Kitap aslında o kadar hoş ki, gerçekten yani şu yorumu yaparken bile kitaptaki sözcükler geçiyor aklımdan. Aslında 1016 sayfa diye diye herkesin aklına kazındı kaç sayfa olduğu kitabın. Ayrıca zaten gerçekten uzun bir sürede bitirdim ve ben bu kitabı okumaktan gurur duydum. Herkes eline alıp hep inceledi bu kitabı. 1016 sayfa diyorum, bütün her okula götürdüğümde birinin eline veriyordum artık son 300-400 sayfa kalınca. Çünkü gerçekten yoruyordu :)) Ama bitireli de 1 hafta oldu. Pinekliyordum bu yorumu yazmak için.

Kitap şöyle bir konu alıyor; Gazeteci bir Hande Altan işinde çok başarılı biridir. 23 yaşına kadar aşktan uzak, bir iş kadını olmuştur. 29 yıllık bir aşk adamı bulana kadar... Kerem Sarper... Bir iş adamının sırlar ardında v…

İzleyiciler