Ana içeriğe atla

Üzülünce Ne Yaparım Mim'i

Üzüntü o kadar kaplamış ki bedenimi, 
Yanımda bir kişilik daha hissediyorum.
Şizofren gibi delinin tekiyim,
Ancak içimdeki acılar,
Hayatımı yansıtmıyor...


İlk önce buradan Deep'e sevgiler ! Mimler çoğunlukla beni yansıttığı için, bir mim daha yapmak istedim. Deep mimliyor, ben de cevaplıyorum. 

Aslındaa, gerçekten ilk baştaki şiir gibi bir hayatım var. Her zaman acılarımı insanların gözünde büyüterek söylemem ve saklarım. İşte, hani olur da bir kişiye çok güvenirsem, içimde ve ağlama duygusu varsa hiçe sayıp, neler yaşadığımı anlatıyorum. Tabii ki de yüz üstü bırakıp gitenler fazla bu zamanlar. Bazı arkadaşlarım da sürekli üzgün olduğum için şikayet ediyorlar. Ben bile kendimi tanımadığım için kesin bir şey söyleyemiyorum, bazı sözlerimi bazı betimlemelerin içine saklayıp, bloga ya da defterlere sunuyorum. Ancak üzülünce ne yaparım ?

Güzel soru ya bu... Uzun süre düşünmem gerekti doğrusu. Genelde okuldan geldikten sonra başım ağrırsa ya da moralim bozuksa ve daha da moralim bozulursa odama gidip ağlar ve öyle uyuduğumu bilirim. Her zaman mutlu biri değilim, çoğu zaman üzüntülüyüm ya, türlü türlü şeyler var aslında bende. Anlatsam uzaklaşacaklar korkusuyla da üzülürüm. 

Bir gün de üzülüp ağladığım zaman bir şarkı açmıştım. Bilmem neden ama, içimi bir karartı kapladığında söylediğim insanda bir terslik çıkıyor. 

'Kötü bir şey olacak.' 

Her şey bundan itibaren oluyor ve üzüntü duygusu da beraberinde geliyor. Yüzümü yıkayınca giden bir şey değil işte, öyle bir karaltı çöküyor ki içime; korkuyorum her şeyden. Ya da her tanıştığım insanda eğer ilk baştan kalbim çok kötü atıyorsa, bilirim ki gidecek ve acıtacak biri olacak. 

Üzüntü çeşitleri işte, birleştiğinde aslında pek bir şey yapmam. Gider şarkı eşliğinde ağlarım ya da uyku beni rahatlatır. Bazen de sinirle aşlayıp yazı yazdığımda kalemleri kırmıştım. Ancak korkmayın ki bir daha onu yapmadım...

Şimdi birini mimlemeyeyim ben ya, buradan kim istiyorsa onu mimledim gitti. İyi eğlenceler artık...

Not: Fotoğraf Berna'nın Bursa gezisinden... 

Yorumlar

 1. ağlamak uyumak iyi işte demek ki raatlatıyooo ferahlatıyooo.

  aman bak gitsinler gidenler yaaaa. kalanlar işte seni gerçekten sevenlerdir kiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kalanlar da sorunlu ben de sorunlu, hiç iyi bir ortam yaratmıyor. Artık gittim google+ da hesabıma kısa bir tanıtım filan yerine dengesiz yazdım. :(

   Sil
  2. hiç bile sen de kalanlar da sorunlu değil yaaa. dengesiz de değilsin yaa. geçer ki hepsi. hormonlar yapıyo öyleee yaaa senin bi hatan yok kiiii :)

   Sil
  3. Hepsi manyak, gidip sınıftakilerle anlaşmaya çalışıyorum, konuşmaya gelmiyor. Boşverdim gitti de, kimse özel gelmiyor ki bana. Hepsi bir mesaj atsın yeter de, Ayşegül büyük etki aslında :/ Cidden sorunluyum...

   Sil
 2. Ama naptın sen yaaa... Yaşın kaç başın kaç, ye iç hayatının tadını çıkar ne üzüntüsüymüş kız bu yaşta?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Duygusalım işte, bu yoruma bile ağlayasım geldi şimdi :(

   Sil
 3. Kız ben sana bişey yazmaya korkuyorum tatlım, İrem, yapma güzelim böyle...
  Esprili yazıyorum daima, ağlatıcak üzücek bişey yazmam ben <3 <3 <3
  Söyle bakim sen balık burcu musun yoksa benim gibi?
  Eğer öyleyse merak etme, belli bi yaşa kadar ağlarsın sürekli, sonra bir gün her bişeye gülmeyi de öğrenirsin... Umutsuzluğa kapılma e mi ???

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayır, bu benim sorunum. Kusuruma bakmayın lütfen :( Akrep burcuyum :/

   Sil
 4. duygusalsın hassassın ama sorunlu değilsiiin işteee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorunlu olabilme konusunda fikirlerim var o zaman :))

   Sil
  2. sen sorunluysan o zaman sorunlu olmak güzel bişi yaaaa :)

   Sil
  3. Sanmıyorum ki, sürekli bir şeyler yaşanıyor :)

   Sil
 5. İrem seni çok iyi anlıyorum.Nereden deme duygu dediğin, birbirini tanımadanda insanlar, hisler bir yolunu bulur ve kesişirler öyle tanıyorum işte ben seni.
  Yaşın genç olmasına rağmen yaşıtlarının aksine sen herşeyin farkındasın bu en güzel yaşında duygularını tanımlayabiliyorsun kendini tanımak ise zor iş bende tanımam kendimi daha uzun yıllar sürecek bu arayış.
  Bu yaşlarda kimisi kendini başkasındada arar işte bir arkadaş omuzu özel bir insan ailenin seni anlamasını isteğin okadar büyüktür ki.Kendimizi ifade edememek anlaşılmamazlık okadar yıpratıcı ki.
  Ağlayarak uyumak en hafifleticisi.
  Aslında duyguların bana bir sürü hayat kesiti canlandırıyor kafamda ama seni yormak istemem yorum okumakla.
  Düşünmekte anlaşılmamazlık kadar yorucu çünkü düşünürkende bu sefer sen kendini anlamaya çalışıyorsun ne istiyorum ya ben bir diyorsundur derdin ne senin ha diyorum ben hep kendime :))
  Üzülme ama bugünü bugün yaşa bugünün çaresini bul bugün nasıl yaşayacağım de yarını yarına kalsın ne yapalım :)
  Nasıl olsa geçecek yaşarken bir yolu bulunacak ama önce yol katetmemiz gerek.Yolun kendisi çareyi oluşturacak o sırada kendimizi tanıyacağız tamam mı :)
  Gidende gitsin be boşver sen kendini kendinde aramaktan çekinme düşersen kalk.
  Yorucu olacak biliyorum duyguların zedeliyken devam etmek belkide yürürken iyileşeceğiz ki bilemezsin hayat bir gizem işte ardı ne bilmiyoruz.Kırgınken ama öfkeyle kalkma.Sen kızgın değil üzgünsün o sırada üzüntün öfkeye dönüşmesin bende yaptım çünkü öyle birşey ve zararı ömür boyu bende kaldı.Yaptıklarımın ömür boyu pişmanlık çektireceği yetmez mi bana :) Üzgünken ben öfkeli değil kırgınım de ve ruhunu okşayacak şeylere yönel yaz işte defterlerine yazmak gelmiyorsa sevdiğin kitapları al oku tekrar tekrar film seyret müzik dinle deli gibi dans et içinden geldiği gibi gez dolaş.Sadece kızma kendi zararına oluyor birtanem.İyi olmanı istediğimden temiz bir kalbin olduğunu bildiğimden diyorum yoksa kötü olsan kötüyü kim durdurabilir ki.
  Sen özünde iyisin temizsin o kızı hiçbirşeyin kırmasına izin verme içinde ki seni hep koru ve kolla o sensin işte kimse bilmesede görmesede anlayamasada.Anlamasınlar.Anlarsalar kırarlar insanın özü böyle.Mutlu ol hep :)

  Uzun uzun cevap beklediğimi düşünme sen nasıl rahat olacaksan öyle cevap verirsin bir kız kardeşim gibi kucaklıyorum seni :)
  Unutma herkesten önce önemli olan sensin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında ne diyebileceğimi bilemiyorum. İnsanı bildiğin zorluyorlar üzül diye. Blogdan asla öyle bir şey olmadı, bir kişi bile üzerine alınmasın. Ben çoğu kez gitmesinler diye uğraştıkça, fırsat sundukça ellerini kollarını sallaya sallaya geziyorlar. Yeri geliyor trip atmıyorum, İrem sen de her şeye trip atıyorsun diyen insanlara bir türlü laf anlatamadım. Üzerime geldiler gittim orada ağladım, hala söyleniyorlar. Gülüyorum dalga geçiyorlar filan. İstenmeyen biri değilim, birkaç insanın gıcığına dokununca sen bana yaptım ben de sana yapacağım çocuklukları oynuyorlar. Ki ben neye uğraşıyorum anlamıyorum. Her giden insandan özür diliyorum kalbini kırdıysam diye, duygu sömürü yaptığımı düşünüyorlar. Bakın bunu da duygu sömürüsü diye anlatmadım, ben bunlardan fazlasını yaşadım, gece 1 buçuğa kadar ağladığımı biliyorum 2-3 saat boyunca. Ama o hiç boşuna değildi. İnsanlar yaşadıklarımla övündüğümü düşünüyorlar ama kimsenin en ufak bir kötü şeyler yaşadığımı düşünmüyorlar. Bir insanı bu yaşta bıktırıyorlar diye yaşlanıcam sanki. Sırf son senem diye boşveriyorum, yoksa onları çoktan dövmüştüm. Ciddiyim dövmüştüm...

   Sil
 6. İremciğim, genel olarak konuşuyorum insanlara yaranamazsın, ne yaparsan yap.Alçak gönüllü olmayı eziklik , kendini tanımayı ego diye düşünürler ama anlamazlar. Haa istisnalar kaideyi bozmaz, hayatında o istisnaların çok olmasını dilerim.Bir gün gelecek ve gidenlere üzülmemeyi öğreneceksin gerçi ben 33 yaşındayım üzülüyorum ama bu da benim balıklığım , tabii ki değmediğini biliyorum artık seven kalır sevmeyene bay :D hayat felsefen bu olsun :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkesin yorumu ayrı değerli oluyor, teşekkür ederim :))

   Sil
 7. Sen yaşta benim de bir küçük kardeşim var ben büyüttüm desem yeridir annem sağ olsun sadece doğurdu :) bütün nazını huysuzluğunu görmüşümdür bir ağzını açar bir daha susmaz :) cırcır böceği gibi durmaksızın konuşur :) senin gibi böylesine hayat dolu gönlü yüreği güzel bir küçük hanıma ancak gülmek yakışır hayat uzun bir yol gitmekle gitmez inişleri de var çıkışları da daha senin yaşayacağın önünde kocaman bir hayat var düşe kalka ve her şeyi yaşayarak öğreniyoruz hepimiz ben bile şu yaşımda neler gördüm neler yaşadım halende öğrenmeye devam ediyorum yaşta 29 :) onun için sen her daim mutlu olman dileğiyle kuzu :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

Kitap Yorumu "Kış Masalı"

Huh. Ay nasıl başlamalıyım ? Çok YouTube'da video izliyorum, hep ondan merhabaaaaa diye başlayasım geliyor. 2016'da sürprizlerim var sizlereeee. Ama Kış ayındayız ve Kış ayında Kış Masalı'nın yorumunu yazmak da uyumlu oldu. Ay çok güzel *.*


Kitap aslında o kadar hoş ki, gerçekten yani şu yorumu yaparken bile kitaptaki sözcükler geçiyor aklımdan. Aslında 1016 sayfa diye diye herkesin aklına kazındı kaç sayfa olduğu kitabın. Ayrıca zaten gerçekten uzun bir sürede bitirdim ve ben bu kitabı okumaktan gurur duydum. Herkes eline alıp hep inceledi bu kitabı. 1016 sayfa diyorum, bütün her okula götürdüğümde birinin eline veriyordum artık son 300-400 sayfa kalınca. Çünkü gerçekten yoruyordu :)) Ama bitireli de 1 hafta oldu. Pinekliyordum bu yorumu yazmak için.

Kitap şöyle bir konu alıyor; Gazeteci bir Hande Altan işinde çok başarılı biridir. 23 yaşına kadar aşktan uzak, bir iş kadını olmuştur. 29 yıllık bir aşk adamı bulana kadar... Kerem Sarper... Bir iş adamının sırlar ardında v…

İzleyiciler