Gezmek Gerek "Pamukkale"

5 gün boyunca bir çok yer gördüm ve yine menemene olan iğrenç duygu da mantara bağlandı ancak, sevdiğim diğer yer pamukkaleden bahsetmek daha eğlenceli olacağını düşünerek; geldiğim ilk gün yazmaya karar verdim.


Pamukkale'ye geldiğimizde bizi ilk karşılayan Hierapolis (Pamukkale) tarihi yerinin kısacalar nerde neler var onları belirten bir büyük tablosuyla karşılaşıyorsunuz. 


Oradan sağ tarafa geçip biletlerimizi aldıktan sonra kapılardan geçiyoruz ve böyle bir yerle karşılaşıyoruz.


Bu 4 fotoğrafta da görüldüğü gibi sağınızda soğunuzda tarihten bu yana kalmış eserleri ve traventenlerin ilk açısını görüyorsunuz.
Çoğu bölge böyle kaygan olduğu için biz gezerken bile kayıyorduk ve yeri boyluyorduk neredeyse  :))


Buradaki manzaraya o kadar hayran kaldım ki, sanki ortada bir ada var gibi, gerçekten haritada böyle bir ada geçiyor mu hiç bir bilgim yok ama çok hoş bir manzaraya sahip olduğu çok belli değil mi ?
Ancak asıl yer traventenleri gördüğünüzde manzaraya aşık oluyorsunuz ve gerçekten harika bir görüntüye sahip manzara var...

Ayrıca annem ve babam eskiden bu yerlere istedikleri gibi girebiliyorlarmış ancak şimdi yasak ve hatta bir adım bile atmanıza izin vermiyorlar yani, tarihi eserler koruma altında :))

Ayrıca Pamukkale'den çıkıp aşağılara indiğinizde de bu görüntüyle karşılaşıp kar var hadi gidelim havası veriyor. Gerçekten daha fazla gezebilseydik güzel olurdu ancak, pek bir anlatım yapamadım. Her şey görselden ve şifalı sularından ibaret bir yazı oldu bu da.

 Diğer gezimde görüşmek üzere ...

Yorumlar

 1. Fotoğraflarını çok beğendim sade ve güzel olmuş :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniiiz :)) Evet, teşekkürler :) Daha iyisini siz gezin görün inşallah :)) Çok hoş bir geziydi :)

   Sil
 2. menemen bayılırım ya en sevdiğim yaa mantar da amaa bi de mantarlı omlet ver ki :) yaa baksanaaaa o sulara giriliyo yüzülüyo mu acaba yaaa :) ne güzel yermiş. sen de her yerini çekmişsin. saçlarını çok kısaltmamışsın kiiiii :)))) gezmek gerek birinci gün bu demek kiiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Menemen nerde bahsetmişim yaa ?? :) Ben de özledim menemeni ama dokunuyo :(( Omletin alalarını yapıyorum hep, her şekilde deniyorum yaa :)) Okuldaan gelince de yiyorum :)

   Bir su var yüzülüyo, herkes bikinili şortlu, ama ben yanıma bikini getirmedim :(( Sadece ayaklarımızı soktuk da çok kaygan ya, ben bir daha düzenlicem bu yazıyı, çocuklarla ilgilendiğim için kısa sürede yapmaya çalıştım :) Az önce de burnum kanadı uf :((

   Ben yeniden bu yazıyı düzenlicem zaten :)

   Güzel olmuş mu şirine gibi dimii :)) Her türle tatlı gösteriyo, kışın yağmurda eririm diye korkuyorum :) Hihiihi :))

   Ya işte, öyle sayılır da şey ama, ilk burayı gezmedik tam ters oldu ;)

   Sil
  2. yazının en başında diyosun ya menemen yaa :) omlet tarifi yap kışın o zaman :) burnun niye kanıyo yaaa. sehpanın camı yenilendi miii :) ha haaa ay taam erime sakııın :) taam yazarsın yine. taam dönerken gezdiniz taam :)

   Sil
  3. Tamamdır :))) Tarif ?? Yeni seri mi diyoooon ? :) Menemen tarifleriii ay pardon omlet :)) Su çok gıdıkladı, ondandır :) Yenilenmedi yaa :) Yeni sehpa alıncak galiba :)) Yok dönerken deyil yaa giderken :) Dönerken hiç gezmedik :)) Erimiyim piki

   Sil
 3. Ben de teşekkür ederim :) O zaman diğer gezinizde görüşmek üzere :)))

  YanıtlaSil
 4. Pamukkalenin o beyaz, tortulu taşından da aldın mı hatıra olarak? Biz gittiğimizde hepimiz almıştık bir sürü =) Bir de hierepolis var tabii, hıyarapolis, hıyarın şehri diye az dalga geçmemiştik =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya oraya girilmiyor, o yüzden almadık :) Gerek yok ki bence :)

   Sil
 5. tuhaf şeyleri bi okusanaaa. o da kitap çıkarcakmış ama yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hmm şeyyyy, bilmem ki. Ya pek ilgimi çekmemişti de :/ O yüzden pek durmadım üstünde :/

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar