Ana içeriğe atla

Hayat'tan Zorlamacalar #Günlük

Korkum gerginliğimden yine, kimse bilmez içimdeki yeri gelen sabrım; bazen kendimi çok zorlar. Hem de bazen çoğu şeye ağlarım ama bugün bir yorgunluk bastı yine üstüme bir şeyler çöktü yeniden. Kimsenin bilmediği hüznümle birlikte uzandım yine. Bir iki damla göz yaşı doldurdu göz pınarlarımı. Geri çektim yeniden içime, gece 5'de başladı ya serüven, yeniden her şeyin aynı olacağını biliyordum.


Tüm günüm çocuklarla ve bazı sinirli olaylarla geçti. İçim içimi yedi hep. Kararsız biriyim ben, her seferinde başka bir şey olur. Bilmem neden kararsızım. Arada söylenen ufak laflar bile hüzün çöktürtür.. 

Yine gece çöktü araba sesleri ve yoldaki birikmiş yağmur izleri. Düşündürdü yine, uykulu gözlerimden her bir günü. Yeniden ağlamak istedim ama bunun çözümünü bile bile korkuyordum. Psikologlardan, psikiyatristlerden, ilgiden, ayrılmalardan, acılardan, düşüncesizliklerden, yaşadıklarımdan ama hep bir çözüm arayıp kendimi kendim çözmek istedim. Kendim kendimi düzeltmek istedim. Aklıma söylenen sözler doldu şimdi;

"Bir daha böyle bir olay yaşarsan, o psikologa gideceksin."

"Seni seviyorum ama ben çok ilgiye alışık değilim."

"Beni seviyorsan gitme."

"O seni kandırdı." 

"Vuvvv vuuuuuuuv !! ..."

"Neden kambur duruyorsun ?" 

"Duvar kağıdın neden siyah beyaz ?"

"Niye sesini çıkartmadın ! "

"Ne varsa bu merhametinden kaybedeceksin.."
Psikologlar korkutucuydu ve her geçen gün ağlamalarım artınca belki de zorlanacaktım ama belki dedim içimden.. Belki kurtuluşum, yeniden doğacak...

Kurtuluş... Bende saklı.Yorumlar

 1. noldu yaaa.

  bi deee, tırnak içinde yazdıklarında, 2. 3. 4. yü kim söyledi yaaa. insanların söledikleri üzerinde çok durma amaaa noldu kiiiii annatsanaaa.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir tartışma oldu şu sınıftaki kişilerden. İlk önce kalbim çok kötü attı, nefes zor aldım ama sonra ellerim titreyince engelledim onları. Artık sadece sıra başında oturacağım..

   Sanal sevgiliden, ilk sevgilime dediğim, ilk sevgilimin en yakın arkadaşının söylediği sözler.. Diğerlerinin şiddeti daha fazla ama...

   İyi bir insan olsam da olmasam da, ben cidden iyi biri değilim.

   Sil
  2. off ya senin moralini hep şu arkadaşların bozuyo zaten. engelle tabii. sıra başı anladım. boşver yaa bu sözleri. seni üzen gerenlerle konuşmaaa :) hey allam söle ded kardeşine senin saçlarını bi yoluversin kendine kötü dediğin için. tabisi kötü biri değilsin. allam yaaa kendini sevsene beeee :)

   Sil
  3. Kardeşim ?? Ya niye saçımı yoluyolar ?? Ay zaten saçım kısaldı :)) Seveceğim :')

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

İzlediğim YouTube Kanalları

Uzun zamandır Gmail hesabımı açtığımdan sonra Blogger'ı keşfettim ve ardından blog yazmaya başladım ancak Gmail hesabımı açtıktan bir süre sonra da YouTube'a kaydoldum. Son 5 ay gibi bir zaman içerisinde o kadar aktifçe kullanmaya başladım ki artık laptop başından kalkmamamın tek sebebi video izlemek oluyor. 

Şimdi aklıma geldi de neden izlediğim kanalları paylaşarak herkese tanıtmıyorum dedim. Video izlerken dedim ben buna da başlayayım dedim. Umarım güzel bir liste oluşur ve faydalı bir post dizesi daha ortaya çıkar :))
1- İlk olarak az önce Onedio kanalından birkaç video izliyordum ve bundan başlamak istedim. Bu kanalı 2 ay önce keşfettim ve Onedio nun kendi web sitesinde 7'den 70'e harika paylaşımlar var. Bu YouTube kanalında da birçok komik dize videolar var. 
Onedio Kanalı
2- Normalde ben pek çok makyaj da yapmasam ilk makyaj videoları ile başlayıp sonradan eğlenceli videolarla konu alan Meryem Can'ı çok seviyorum. Fan değilim YouTube'da kimsenin ancak gö…

İzleyiciler