Hayat'tan Zorlamacalar #Günlük

Korkum gerginliğimden yine, kimse bilmez içimdeki yeri gelen sabrım; bazen kendimi çok zorlar. Hem de bazen çoğu şeye ağlarım ama bugün bir yorgunluk bastı yine üstüme bir şeyler çöktü yeniden. Kimsenin bilmediği hüznümle birlikte uzandım yine. Bir iki damla göz yaşı doldurdu göz pınarlarımı. Geri çektim yeniden içime, gece 5'de başladı ya serüven, yeniden her şeyin aynı olacağını biliyordum.


Tüm günüm çocuklarla ve bazı sinirli olaylarla geçti. İçim içimi yedi hep. Kararsız biriyim ben, her seferinde başka bir şey olur. Bilmem neden kararsızım. Arada söylenen ufak laflar bile hüzün çöktürtür.. 

Yine gece çöktü araba sesleri ve yoldaki birikmiş yağmur izleri. Düşündürdü yine, uykulu gözlerimden her bir günü. Yeniden ağlamak istedim ama bunun çözümünü bile bile korkuyordum. Psikologlardan, psikiyatristlerden, ilgiden, ayrılmalardan, acılardan, düşüncesizliklerden, yaşadıklarımdan ama hep bir çözüm arayıp kendimi kendim çözmek istedim. Kendim kendimi düzeltmek istedim. Aklıma söylenen sözler doldu şimdi;

"Bir daha böyle bir olay yaşarsan, o psikologa gideceksin."

"Seni seviyorum ama ben çok ilgiye alışık değilim."

"Beni seviyorsan gitme."

"O seni kandırdı." 

"Vuvvv vuuuuuuuv !! ..."

"Neden kambur duruyorsun ?" 

"Duvar kağıdın neden siyah beyaz ?"

"Niye sesini çıkartmadın ! "

"Ne varsa bu merhametinden kaybedeceksin.."
Psikologlar korkutucuydu ve her geçen gün ağlamalarım artınca belki de zorlanacaktım ama belki dedim içimden.. Belki kurtuluşum, yeniden doğacak...

Kurtuluş... Bende saklı.Yorumlar

 1. noldu yaaa.

  bi deee, tırnak içinde yazdıklarında, 2. 3. 4. yü kim söyledi yaaa. insanların söledikleri üzerinde çok durma amaaa noldu kiiiii annatsanaaa.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir tartışma oldu şu sınıftaki kişilerden. İlk önce kalbim çok kötü attı, nefes zor aldım ama sonra ellerim titreyince engelledim onları. Artık sadece sıra başında oturacağım..

   Sanal sevgiliden, ilk sevgilime dediğim, ilk sevgilimin en yakın arkadaşının söylediği sözler.. Diğerlerinin şiddeti daha fazla ama...

   İyi bir insan olsam da olmasam da, ben cidden iyi biri değilim.

   Sil
  2. off ya senin moralini hep şu arkadaşların bozuyo zaten. engelle tabii. sıra başı anladım. boşver yaa bu sözleri. seni üzen gerenlerle konuşmaaa :) hey allam söle ded kardeşine senin saçlarını bi yoluversin kendine kötü dediğin için. tabisi kötü biri değilsin. allam yaaa kendini sevsene beeee :)

   Sil
  3. Kardeşim ?? Ya niye saçımı yoluyolar ?? Ay zaten saçım kısaldı :)) Seveceğim :')

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar