Ana içeriğe atla

Kitap Yorumu "Sade Ve Derin"

Bu yaz tek bir kitabın başına oturup, deneme/yazın tarzı kitaplarda yaptığım gibi bu kitapta da, ilk önce sonuna az kala yorumunu yazıp, fotoğraflarını çekip yorumlarımı yazmak istedim.


Deneme/yazın kitaplarında bir çok duygu içeren şey bulamazsınız. Çeşitlilik ya da ağlarken gülen bir insanın hallerini bulamazsınız. Ancak bir ciddiyet içerisinde ilerlemeden hoş bir şekilde okuduğum kitap oldu. Duygu barıdırmadan yazılan bir kitap gibi oldu ama, sıkıldığımda bazen daha fazla sıktığı oldu. Ben ki zaten duygusuz kitapları pek okuyamam. 

Yanlış anlaşılmasın ama, sanki bir haber spikeri havası yok mu ya ? (Burada kahkahalara boğulur. Boğulmadan yazmaya devam eder)


Cidden yaz ayında hiç kitap okuyabilen bir kız değilim, kışın olsun dediğim gibi 1 ayda 6 kitap bitirebilme şansım var. Hatta sınavlara kitap okuyarak hazırlandığımda 92 aldığımı söylemedim. (Sinsice Türkçe öğretmenine sinirle gülümser)


Genel olarak hoş bir kitaptı. Böyle hep kitabı çekip aldığımda bir klasik müzik açmak istediğim bir kitap oldu. Kış ayında olsam, derste gizlice okuyabileceğim bir kitap olurdu. Ancak Deep'in daha okumadığım 2 kitabı daha olduğu için, onlarda öyle yapmayı umuyorum. Çünkü derste kitap okumamıza izin vermiyorlar ve genelde Türkçe dersinde böyle yapmışlığım çok oldu demek isterdim ama İngilizce'de daha fazla olmuştu. 


Ya puan vermek istesem 3/4 verirdim. Neden ? Çünkü ben hiç böyle bir kitap okumamıştım ve benim olayım duygulara bağlı olarak gerçekleştiği için, hep de bu yoldan gittiğim için bu kitabın bana faydası değil zararı dokundu maalesef. Bir ara baktım yazılarımda kendimle sohbet edip şizofrenleşmeye başladım ve daha az okudum. Cidden eğer daha önce böyle bir genelleme türünde anlatılan kitap okumadıysanız, pek önerebileceğim bir kitap değil açıkcası. Ama sırf Deep yazdı diye diğer kitaplara göre bence bunun zayıf kaldığını düşünüyorum. Yorumlar

 1. Eneee! Deme kız öyle zararı dokundu falan. Ayıp ayıp :)
  Deep yazmışsa güzel yazmıştır. Okicam ben de bunu. Hem sırada Frambuazlı Hayat var :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 3'ü de elimdeee *.* Ya işte ben çok zorlandım yaa :( :/

   Sil
 2. Şu arkadaki kitapları bi yakın çekim yap, bi ara bakcam ben onlara da :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizin blogunuza yakın olarak atarım ben o zaman :))

   Sil
 3. Makalenizi beğendim, aksine bende duygusallık içeren bol duygulu kitapları okumam pek. Tribe giriyorum yoksa. Kitapta ekşın olacak. Cinayet/Polisiye olacak. Olmazsa olmaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahahaaa :)) O zaman bu kitabı öneririm :) Deep Tone (kitabın yazarı) aslında bir blogger. Biliyor musunuz bilmiyorum ama sadevederin.blogspot.com.tr adresinden bulabilirsiniz. Çok samimi biridir :))

   Yazılarında kişisel yazmıyor tam seveceğiniz tarzdan demek kii :) Ben de duygusuz yapamam yaa :/ Hani çok duygusal biriyim, belki bundan kaynaklı olabilir :))

   Hoşgeldiniiiiz *.*

   Sil
 4. hah haaa çok zararlı yazarım beeeeeen :) du gelcam yine bu yazıya. :) 3 çok bile vermişsiiin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaa ama şaka yaptım been :)) Kırılma yaa :(( Ben alışkın olmadığım için okuduğum bir kitaba 3/4 vermek istemezdim bir an uf :( Dur 4 yapiyim :)

   Sil
  2. allam kırılmadım ki beeeeee :)

   Sil
  3. Ya öyle puan verdim diye içim gitti zaten, kırıldın sandım :(

   Peki o zaman :))

   Sil
 5. Çok ilginç bir kitaba benziyor, sen de oldukça gizemli bir şekilde anlatmışsın, ya da bana öyle geldi:) Ben en çok kitabın ismini beğendim ve merak da ettim, kitapçıya gittiğimde bi bakacağım mutlaka, teşekkürler paylaşım için:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Farklı bir kitap olduğu için pek anlatamadım yaa :)) Genelde sanki yaşımdan 3-4 kat büyük bir eleştirmen gibi yazarım ama bunda hemen kendime çevirdim kitabı :)))) Bloguna da uğrayın yazarın :) Seversiniz :))

   Sil
 6. Merhaba,

  Öncelikle böylesine güzel bir bloga sahip olduğunuz için tebrik etmek isteriz.

  Kaliteli bir bloga sahip olduğunuz için, sizin de katılmak isteyebileceğinizi düşündük.

  https://www.creamive.com/ida-natura-otel-konaklama-cekilisi

  Çekiliş sonucunda 1 kişiye Kazdağları'nda kahvaltı dahil çift kişilik otel konaklama ve tuz odası seansı hediye ediliyor.

  Dİğer blogger arkadaşlar da katılabilirler tabii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açıklamaları vesaire her şeyi okudum ancak, tatil yapacak yaşta değilim :)) Teşekkürler yine de :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

Kitap Yorumu "Kış Masalı"

Huh. Ay nasıl başlamalıyım ? Çok YouTube'da video izliyorum, hep ondan merhabaaaaa diye başlayasım geliyor. 2016'da sürprizlerim var sizlereeee. Ama Kış ayındayız ve Kış ayında Kış Masalı'nın yorumunu yazmak da uyumlu oldu. Ay çok güzel *.*


Kitap aslında o kadar hoş ki, gerçekten yani şu yorumu yaparken bile kitaptaki sözcükler geçiyor aklımdan. Aslında 1016 sayfa diye diye herkesin aklına kazındı kaç sayfa olduğu kitabın. Ayrıca zaten gerçekten uzun bir sürede bitirdim ve ben bu kitabı okumaktan gurur duydum. Herkes eline alıp hep inceledi bu kitabı. 1016 sayfa diyorum, bütün her okula götürdüğümde birinin eline veriyordum artık son 300-400 sayfa kalınca. Çünkü gerçekten yoruyordu :)) Ama bitireli de 1 hafta oldu. Pinekliyordum bu yorumu yazmak için.

Kitap şöyle bir konu alıyor; Gazeteci bir Hande Altan işinde çok başarılı biridir. 23 yaşına kadar aşktan uzak, bir iş kadını olmuştur. 29 yıllık bir aşk adamı bulana kadar... Kerem Sarper... Bir iş adamının sırlar ardında v…

İzleyiciler