Kitap Yorumu "Sade Ve Derin"

Bu yaz tek bir kitabın başına oturup, deneme/yazın tarzı kitaplarda yaptığım gibi bu kitapta da, ilk önce sonuna az kala yorumunu yazıp, fotoğraflarını çekip yorumlarımı yazmak istedim.


Deneme/yazın kitaplarında bir çok duygu içeren şey bulamazsınız. Çeşitlilik ya da ağlarken gülen bir insanın hallerini bulamazsınız. Ancak bir ciddiyet içerisinde ilerlemeden hoş bir şekilde okuduğum kitap oldu. Duygu barıdırmadan yazılan bir kitap gibi oldu ama, sıkıldığımda bazen daha fazla sıktığı oldu. Ben ki zaten duygusuz kitapları pek okuyamam. 

Yanlış anlaşılmasın ama, sanki bir haber spikeri havası yok mu ya ? (Burada kahkahalara boğulur. Boğulmadan yazmaya devam eder)


Cidden yaz ayında hiç kitap okuyabilen bir kız değilim, kışın olsun dediğim gibi 1 ayda 6 kitap bitirebilme şansım var. Hatta sınavlara kitap okuyarak hazırlandığımda 92 aldığımı söylemedim. (Sinsice Türkçe öğretmenine sinirle gülümser)


Genel olarak hoş bir kitaptı. Böyle hep kitabı çekip aldığımda bir klasik müzik açmak istediğim bir kitap oldu. Kış ayında olsam, derste gizlice okuyabileceğim bir kitap olurdu. Ancak Deep'in daha okumadığım 2 kitabı daha olduğu için, onlarda öyle yapmayı umuyorum. Çünkü derste kitap okumamıza izin vermiyorlar ve genelde Türkçe dersinde böyle yapmışlığım çok oldu demek isterdim ama İngilizce'de daha fazla olmuştu. 


Ya puan vermek istesem 3/4 verirdim. Neden ? Çünkü ben hiç böyle bir kitap okumamıştım ve benim olayım duygulara bağlı olarak gerçekleştiği için, hep de bu yoldan gittiğim için bu kitabın bana faydası değil zararı dokundu maalesef. Bir ara baktım yazılarımda kendimle sohbet edip şizofrenleşmeye başladım ve daha az okudum. Cidden eğer daha önce böyle bir genelleme türünde anlatılan kitap okumadıysanız, pek önerebileceğim bir kitap değil açıkcası. Ama sırf Deep yazdı diye diğer kitaplara göre bence bunun zayıf kaldığını düşünüyorum. Yorumlar

 1. Eneee! Deme kız öyle zararı dokundu falan. Ayıp ayıp :)
  Deep yazmışsa güzel yazmıştır. Okicam ben de bunu. Hem sırada Frambuazlı Hayat var :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 3'ü de elimdeee *.* Ya işte ben çok zorlandım yaa :( :/

   Sil
 2. Şu arkadaki kitapları bi yakın çekim yap, bi ara bakcam ben onlara da :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizin blogunuza yakın olarak atarım ben o zaman :))

   Sil
 3. Makalenizi beğendim, aksine bende duygusallık içeren bol duygulu kitapları okumam pek. Tribe giriyorum yoksa. Kitapta ekşın olacak. Cinayet/Polisiye olacak. Olmazsa olmaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahahaaa :)) O zaman bu kitabı öneririm :) Deep Tone (kitabın yazarı) aslında bir blogger. Biliyor musunuz bilmiyorum ama sadevederin.blogspot.com.tr adresinden bulabilirsiniz. Çok samimi biridir :))

   Yazılarında kişisel yazmıyor tam seveceğiniz tarzdan demek kii :) Ben de duygusuz yapamam yaa :/ Hani çok duygusal biriyim, belki bundan kaynaklı olabilir :))

   Hoşgeldiniiiiz *.*

   Sil
 4. hah haaa çok zararlı yazarım beeeeeen :) du gelcam yine bu yazıya. :) 3 çok bile vermişsiiin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaa ama şaka yaptım been :)) Kırılma yaa :(( Ben alışkın olmadığım için okuduğum bir kitaba 3/4 vermek istemezdim bir an uf :( Dur 4 yapiyim :)

   Sil
  2. allam kırılmadım ki beeeeee :)

   Sil
  3. Ya öyle puan verdim diye içim gitti zaten, kırıldın sandım :(

   Peki o zaman :))

   Sil
 5. Çok ilginç bir kitaba benziyor, sen de oldukça gizemli bir şekilde anlatmışsın, ya da bana öyle geldi:) Ben en çok kitabın ismini beğendim ve merak da ettim, kitapçıya gittiğimde bi bakacağım mutlaka, teşekkürler paylaşım için:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Farklı bir kitap olduğu için pek anlatamadım yaa :)) Genelde sanki yaşımdan 3-4 kat büyük bir eleştirmen gibi yazarım ama bunda hemen kendime çevirdim kitabı :)))) Bloguna da uğrayın yazarın :) Seversiniz :))

   Sil
 6. Merhaba,

  Öncelikle böylesine güzel bir bloga sahip olduğunuz için tebrik etmek isteriz.

  Kaliteli bir bloga sahip olduğunuz için, sizin de katılmak isteyebileceğinizi düşündük.

  https://www.creamive.com/ida-natura-otel-konaklama-cekilisi

  Çekiliş sonucunda 1 kişiye Kazdağları'nda kahvaltı dahil çift kişilik otel konaklama ve tuz odası seansı hediye ediliyor.

  Dİğer blogger arkadaşlar da katılabilirler tabii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açıklamaları vesaire her şeyi okudum ancak, tatil yapacak yaşta değilim :)) Teşekkürler yine de :)

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar