26- Filmler'in Esintileri "Lucy"

Etütte geçirdiğim arkadaş ortamı içerisinde bir arkadaşımdan öğrendiğim öneri bir filmdi. Ben de izlemek için sabah en erkenden çektim laptopu filmi izlemeye..


Film oldukça her an beni korkutmaya başlasa da, gerçekten bir etrafıma bakma hissi uyandırdı. Film normalde 8 Ağustos 2014 tarihinde çıkmış olmasına rağmen ben filmin kapağını hep görüyordum. Sinema salonlarında vs. her yerde görmeye başlamıştım ancak etütten bir arkadaşım önerince filmi hemen ilk fırsatta izlemeye başladım bugün. Gerçekten ve gerçekten her insana uygun bir bilim kurgu filmi bence. 

Film, standart bir insanın beyninin yüzde 10’unu kullanabildiği sözde-teorisinden yola çıkarak, bu oranın artması durumunda elde edebileceği güçleri ve yapabileceklerinin sınırını sorguluyor.

Oyuncular: Scarlett Johansson
Morgan Freeman
Min-sik Choi
Amr Waked

Filme kesinlikle 4/4 verebilirim hatta o kadar kurgulamış ve uğraşmışlar ki 4/5 bile verebileceğim bir film. Ki biz beynimizin sadece %10'unu kullanabilirken, bir insanın %100'ünü kullanabileceğini düşünüp bunu kurgulamaları gerçekten çok güzel. 

Her seferinde %10 - %20 diyerek beynimizin zamanla ne kadar özelliklerini ortaya çıkartabileceğini gösteriyor. Gerçekten inanılmaz bir film, ama film o kadar gözümü korkuttu ki, gerçekten bir filmden korkabileceğimi sanmazdım. Bir korku filmi dışında.. Ancak yapımcılığıyla da beni gerçekten çok etkiledi ! Kesinlikle öneriyorum.. İyi günler iyi izlemeler dilerim :)


Yorumlar

 1. Değişik kurgusu güçlü filmleri seviyorum:)
  Bunuda izleyeyim bari:)
  Güzel anlatmışsın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pek anlatamamışım bile ya :)) Ama izle kesin :)

   Sil
 2. Bu filmi duymuştum ama izlememiştim. Tamamdır... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film :)

   Sil
 3. iyiydi ya evet biraz ürkünçtü de :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben her dakikada bir korkuyordum ayyyy !! :(

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar