Aldığım Kitaplar 4

Antalya'da düzenlenen ve maalesef ki bugün sona erecek olan 6. kitap fuarı Cam Piramit'te  bir hafta önce açılmıştı. Ben de 8 gün önce oraya gidip 3-5 kitap almıştım. O zaman başlayalım :))


İlk olarak Psikopat adlı bir kitabın ön okumasını aldım. Fikir edinmek için birkaç sayfa okuyup gidip başka bir kitap almıştım çünkü kapaktan dolayı aklıma başka bir kitap takılmıştı. İlk girişte de içinde hangi yayınevinin hangi yerde olduğu yazan kitapçığı aldığımda Pegasus'u ancak bulabilmiştim. 3 tane ayracı fuardan diğer ayracı da kütühaneden aldım. Kütüphaneye yazıldığımdan bahsetmedim galiba ? 


İlk olarak Gülsüm Yüksel'den Çıkmaz Sokak adlı Wattpad kitabını aldım. Ben ki Wattpad'den çıkan kitaplara karşı bir önyargım varken bu kitabı her yeri gezdikten sonra yayınevine gelip 'Bu kitabı alabilir miyim ?' deyip hemen diğer alacağım kitaplara yöneldim. Şu an 400. sayfasına geldim ve 600 sayfalık bir kitabın hele ki ciltli ve kapağındaki tasarımın bu kadar güzel oluşuna hayran kalarak aldım. Bence şu an kitap gerçekten Wattpad'den çıkan bir kitap gibi gözükmüyor. Tavsiye ediyorum.


2. olarak Talih Güngör'ün Susmasan adlı kitabını aldım. Kitap hem fiyatıyla olsun hem de tasarımı ve o 3 renkli oluşu olsun hepsi pasaport derecesinde gözüküyordu ve gerçekten çok sevmiştim. İçindeki kırmızı hoş italik yazısıyla da gerçekten çok beğendiğim bir kitap oldu. Ayrıca bu aldığım stand'da da öğretmenler vardı. Çoğu herkesin geçmişi 50-60 yıllık özveriyle ve yaşanmışlıklarla dolu kitapları vardı bu içi dışı kıpır kıpır olan bu öğretmenlerle. Oradaki standda olan başka bir yazarla da en az 15 dakikalık konuşma fırsatı ve yazdığı yazılarla ilgili hoş bir sohbet edebildik. Gerçekten oldukça içtenlikle karşılanıp kitabını bana çok güzel anlatan bir hanımefendi vardı karşımda. Bugün son gün ancak eğer gidecekseniz, standı bulabilirseniz de birkaç dakikalığına olsun onlardan kitabı hakkında sorular sormanızı tavsiye ederim..


Bu kitaba dair uzun uzun yazabileceğim bir paragraf belirleyemedim tam aklımda ancak kitabı yarı fiyatına ve New York Bestseller olduğu için güvenip aldım. Almadan birkaç dakika önce de ufak bir tartışma yaşadığım için de hızla alıp geçtiğim ancak arka kapak yazısını uzunca okuyup değerlendirdikten sonra aldığım bir kitap oldu. Okuyup değerlendirmem gereken bir dram kitabı olduğuna eminim..


Bu da fuardan aldığım son kitap ya da boyama kitabı olarak diyebilirim. Bir süredir aklımda olup almak için uygun fiyatlı ve güzel şekilleri olan bir kitap arıyordum. Sonra bu kitabı uygun olunca aldım. Bundaki yaptığım boyalamaları da blogumda paylaşacağım..Son olarak Kitap Fuarı'ndan çıkıp Cam Piramit'de olan Doğan Hızlan Kütüphanesi'ne girdik ve bir tane kitap seçmek için uzun uzun aradık ve ancak ben yorgunluktan ayakta duramadığım için artık 700 sayfalık olan kitabı bırakıp bu kitabı alıp çıktım. Hatta arkasına bile bakmadığım için hemen okuyup 20 gün içerisinde geri teslim etmem gerekiyor. Umarım okuyabilirim.. 

Bu seferki aldığım kitaplar çok da fazla olmadı ancak ben güzel vakit geçirdim fuarda ve kütüphanede gezerken. Siz de hafta sonunuzu değerlendirin ve kitaplarla bir hafta geçirin. İyi günler.. 

Yorumlar

 1. Kitapları görmek beni çok mutlu ediyor.
  Zaten paramı hep kitaba veriyorum ama çok güzel.
  Kasımda tüyapa gidemeyeceğim ya ona üzülüyorum:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında bugün yine gidip 2 kitap daha aldım ama fotoğraflarını atmak için pek zamanım yok. İlk kitap fuarı açıldığından beri hep babamla giderim :)) İlk defa da arkadaşımla gittim ancak kırmamak için babamla bir daha gittim *.*

   Uzun zamandır bekliyordum ve gitmeseydim krize girerdim :(( Allah sabır versin ama istersen D&R online dan alabilirsin, pahalı kitaplar da vardı ama D&R online da uygun fiyatlı veriyor :)

   Sil
  2. Zaten hep internetten yaparım alışverişi.
   Birde bu okuduğum şehirde hep d&r e gidip ordaki indirimdeki kitapları alıyorum.
   Tüyapa her sene annemle giderdim bu sene siparişlerimi anneme listeliycem.

   Sil
  3. Yaşasın kitaplar ve bizzzzz *.* !!!

   Sil
 2. hangisini okuycan önceeeee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi soru oldu :))) Çıkmaz sokak çok az kaldı :) Dün de iki tane daha kitap aldım son gündü yaa :( Sonra siktir et i okicam :/ Umarım güzeldir *.*

   Sil
 3. Bizde de fuar zamanı yaklaşıyor :) Gerçi bu sene büyük oğluşum yanımda yok biraz buruğum o yüzden. Çünkü biz onunla lunaparka gidermiş gibi mutlu oluruz fuara giderken :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahahahha :)) Babam da benimle giderdi hep ama ben tek gittim :((

   Sil
 4. random piley çok şeker komik cevaplamışsın gelcam yineee :))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eh yani 1 saat onu yazmakla uğraştım. Sevilmeseydi üzülürdüm zaten :(

   Sil
 5. Merhaba,
  kitap secimleriniz gercekten güzelmis yorumlarinizi bekliyorum...

  Istanbul Hanimefendisi'nin güzel etkinliginden geliyorum ve sizi takibe aldim.

  Bana da beklerim :))

  www.gamzenindunyasi74.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz !! :)
   Çıkmaz Sokak'ın yorumunu paylaştım, sıra diğerlerinde :)) Okumak istiyorsanız buradan erişebilirsiniz o yazıma da; http://iremvekitaplar.blogspot.com.tr/2015/10/kitap-yorumu-ckmaz-sokak.html?showComment=1445877966406#c8831549049404364306

   Kısa zamanda iade-i ziyarete geleceğim efenim :)) İyi günler dilerim :)

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar