Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)


Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..


Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamayacağım bir etki bıraktığını söyleyemem ama her anı o kadar heyecanlı ilerleyen bir kitap ki, soluksuz okudum diyebilirim.


Kitabın Arka Kapağında Yazanlar: 

"Çünkü sana geç kalmak istemiyorum." İlk aşkım dediğim insandan duyacaktım bu cümleyi. Tabii doğru zamanda ve doğru yerde duyup duymadığım tartışılır. Her neyse, artık bunu dert etmiyorum zaten. Ben Eslin. Söylemeyi en çok sevdiğim şekli ile; Eslin Yılmaz. Şu klasik, hayata 1-0 yenik başlayanlardanım. Ama sadece başlangıcı öyle. Sakar, kararsız, kimsesiz ve yalnızım. Daha doğrusu yalnızdım. Şimdi mi? Şimdi her şey değişti. Bana geç kalmak istemeyen bir ilk aşkım, çıkmaz sokak olduğumu düşünen bir son aşkım var. Bana tamamlanmanın, bir bütün olmanın ne demek olduğunu öğreten arkadaşlarım, yani kocaman bir ailem, Uluç, hatta Hulusi var… Değişmeyen tek şey ise sakarlığım. Söylediğim gibi; şimdi her şey değişti. Artık acılarımın kahkaha almış halini yaşıyorum. 
(Tanıtım Bülteninden)


Bu kitabı aslında almayı düşünmüyordum ama bir anda kitap fuarının her standını gezdikten sonra "Bu kitabı alabilir miyim ?" deyip parasını verdikten sonra gerçekten iyi ki almışım dedim ki gerçekten çok güzel bir kitaptı. Asıl bu kitabı almamın nedeni Kristal Kitap'ın bu kitap yorumunu okuyunca o kadar sevdim ki. Kapağıyla da beni kendine oldukça çeken bir kitaptı zaten. Sonra bir bakmışım kitabı bitirmişim yorumunu ben de yazıyorum :) 


Gerçekten içindeki sözler olsun o bizim evimizin çarprazındaki parktaki trafonun üzerinde yazan yazıyla aynı oluşu olsun gerçekten kitaba bağlanmış durumdaydım. Gerçekten ve gerçekten spoi vermeden anlatmamın çaresi yok o yüzden bu kitaba notum 4/4 verip yazımı sonlandırmak istiyorum. 

Yorumlar

 1. Keyifle ve severek okumanıza çok sevindim! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) Umarım siz de seversiniz :))

   Sil
  2. Umarım, elimdeki okunmayı bekleyen kitaplardan bir kaçını hafifleteyim, başlayacağım hemen. :)

   Sil
  3. Yorumunuzu bekliyor olacağım :)

   Sil
  4. ben okudum ve kitabın etkisinden çıkamadım gerçekten süper diyecek bi kitap karakterler zaten ayrı bi güzellik katmış kesinlikle tavsiye ediyorum mesela bi ornek vereyim hilye adında bi kız yav şakk şakk diyerek şak yerinde alkış yapıyor gayet sevimli bir uluç var

   Sil
 2. heeey yine mi ağladın ama yaa :) baksanaa en üstteki fotoyu nası çektin yaaa :) bu çıkmaz sokak iyi diyosun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Duygusalım a-aaa ! :) Zahide'ye söyledim, o çekti. Sana bahsettiğim yağmurluklu kitap fotoğrafı bu :)) Çok hoş değil mi ama yaaaa *.* !! :)) Çıkmaz sokak da bir ara felsefem olursa, hatırlarsın bu dediklerini hahahhaha :))

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar