Kitap Yorumu "Just One Day"

Okullar açıldı ya, artık bende bu kitap okuma hızı arttı bir anda ve 3-4 günde bir kitap bitirebildim. Gayle Forman'dan yine düşük bir derecede bir seri bekliyordum ilk kitabından sonra. Ancak bu çıkan yeni serisiyle birlikte yeniden yazara bağlandım. Bu kitap o kadar ilgi çekici ve ilginç olaylarla gerçekleşiyor ki; ancak şöyle bir şey var ki kitabı uzatmak ve fazladan para ödemek için fazla kelime vb. fazlalıklar var kitapta. Bu biraz kitabı sıkıcılaştırmış ancak, ben dayanabildim ancak benim yerimde başka biri olsa kitaba nasıl bir yorum yapar bilemem.

Konusu: 

Bazen bulunmak için kaybolmak gerekir

Allyson Healey'nin hayatı da tıpkı bavulu gibidir; hazır, planlı, düzenli. Lise mezuniyetinden sonra çıktığı üç haftalık Avrupa turunun son gününde Willem'le tanışır. Özgür ruhlu, gezgin bir aktör olan Willem, Allyson'dan çok farklı bir hayat sürmektedir ve ondan planlarını iptal edip kendisiyle birlikte Paris'e gelmesini teklif ettiğinde Allyson bu teklife karşı koyamaz. Böylece tehlike, romantizm ve özgürlükle geçecek bir gün başlar: Allyson'ın hayatını tamamen değiştirecek yirmi dört saat.

Aşk, kalp kırıklıkları, yolculuk, kendini bulma ve hayatın karşımıza çıkardığı tesadüfler üzerine kurulu Sadece Bir Gün, bazen hiç beklenmedik anda açılan bir kapının hayatımızı değiştirdiğini ve aradığımız kişilerin aslında çok yakınımızda olduğunu gösteriyor...


Kitabın en sevdiğim repliği buydu...

Sonsuza dek değil, sadece bir gün...

Ayrı bir en sevdiğim kitap bölümü bu çince bir kelime... Kitabı o kadar beğendim ki, herkese önerebileceğim bir kitap. İyi okumalar...

Yorumlar

 1. Aferin kız sana aferin... Okuyosun çok.

  YanıtlaSil
 2. Güzel bir kitaba benziyor :) Bazen kendini bulman için kaybetmen gerekir sözünü biliyordum ben de, onu da çok severim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten çok harika bir kitap olmuş bütün Forman severleerine :))) Tavsiye ediyorum :)

   Sil
 3. ne güzelmiş konusuuuuu :)

  YanıtlaSil
 4. Bu yazarı okumadım ama sen yazınca çok merak ettim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayyy Gayle Forman benim ilk okuduğum romantik roman yazarıdır. Elbette oku yaa :)) Eğer Yaşarsam ile başlayıp çok güzel kitaplarla devam ettim ben :) Ancak bu kitabın parana daha iyi gidecektir çünkü 20 tl uffacık kitaba istiyorlar. En azından bu kalın ve hoş :))

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar