Müzik Hayatım 9

Bu günlerde gittikçe daha da bağladığım şarkılar oldu. Ben çoğunlukla yollarda olmayı seviyorum böyle ve genelde de müziklerle dolaşmayı seviyorum. Bir kafeye oturmuşken bile hep dilimden bir iki ritim duyulur. Bu serime yazı yazmayı da çok özlemişim. Son günlerde pek film de izleyemiyorum ama buna bir zaman ayırdığım kadar filmlere zaman ayıramadım. İlk sinemaya gittiğimde de bir film yorumum daha gelecek ve canlanacak :) 


Bu sıralar abimin dinlediği şarkıları arıyorum böyle. Hiç güzel şarkılar değil dinlediklerim ve sıkılmaya başladım. Sürekli şarkıları değiştiriyorum. Benim bir de kullandığım müzik player uygulaması var. Poweramp diye ve kullanım süresi bitince silmek zorunda kalıyorum. 1 ay kullanmıyorum, sonra yeniden kullanıyorum falan. Ondan müzik dinlemek sıradan bir hal alıyor benim için. 

Trap müzikler güzeldir. Hele ki bir müzik bass ve tizlerine dikkat eden biriyseniz. Trap müzik hep bulmaya çalışıyorum. Bu çok güzel bence diyorum ancak, sonra aralarına hiç sevmediğim ritimler ekliyorlar ve bulamıyorum istediğim o kulağı. 

Ancak birkaç yeni bulduğum şarkılara hayran kaldım. Alessia Cara'nın Here adlı parçasını remixlemişler. Artık nasıl anlatabilirsem, çok beğendim ben. Ritimleri tam benlik olmuş yani :)

Şans eseri öyle bir şarkıcı buldum ki, sanki Taylor gibi sesi var. Ne kadar sesiyle oynamış olabilirlerse hoş bir şarkısını buldum. Rachel Platten diye biri bu kişi. Fight Song adlı bir şarkısı ancak ben şarkının sadece o başındaki Taylor Swift'e benzeyen kısmını çok beğendim. Yoksa yine o yeni yeni şarkı dinlemeye başlamış kişilerin dinledikleri pop müziğe benziyor :) 

Adele'in ilk dinlediğim şarkısında birkaç önceki yazımdan bahsetmiştim ve en sonki çıkan Hello şarkısıyla yine beni hüzünlendirdi. Böyle kitap okurken falan sesi ninni gibi geliyor. Buna bayıldım ! :) 

Birkaç yıl önce MP3'ümde dinlediğim gibi bir şarkı karşıma geldi biraz önce. Jeremih'in o rap gibi sandığım bir şarkısı. Don't Tell Em :) Bu şarkıyı bir çok kez duymuştum ancak şimdi bulabildim :))

Bildiğiniz üzere Wattpad'de olan birkaç okuduğum hikaye oluyor benim. Daha ilk kez okuduğum o hikayedeki o sevgililere uyuşturduğum bir şarkı vardı. Şimdi o kişi daha da ünlendi hm ? Bence çok hoş bir şarkı :)) Shawn Mendes'in her zaman benim sokak şarkılarımdan olmuştur bu şarkısı :) Stitches :) Ama ben birkaç şarkısını daha koymak istiyorum, tek beğendiğim bu şarkısı değil :)

Ben böyle hafiften uykumu getiren müzikleri de çok seviyorum. James Bay'i de bu denli çok seviyorum. O kadar ninni gibi ki, bazen onu dinlediğimi bile unutuyorum :) 

Justin Timberlake'i o kadar özledim ki, artık yeni albümü için öyle bekliyorum. Eşiyle evlenip, bir de çocukları doğduktan sonra, bir ara sırası onlara da geldi ancak en son İngilizce dersinde Justin Timberlake yazınca hemen Batu'ya bakıp gülümsedim. TKO bizim en sevdiğimiz şarkısından. Bu da katılsın buralara yaaa, özledim gerçekten :))

Game of Thrones'u o kadar özledim ki, her savaştan benzettiklerinde Games of Thronessss !! diye bağırıyorum ve manyak manyak bakan sıra arkadaşıma tepkim aynen bu oluyor; "Ne bakıyorsun öyle. Tabi Game of Thrones'u bilmiyorsun. Bilseydin böyle yapmazdın. Game of Throneeeees!!" 
Game of Thrones'daki (oyuncuların adlarını unuttuğum gerçeği) Maisie Williams (Arya Stark) ın yer aldığı Seafret adlı müzik grubunun Oceans şarkısından yer alan oyuncudan dolayı Seafret'i keşfetmiş ancak bu şarkısıyla kalmıştım sadece. Yeni bir şarkı daha yayınlamışlar ve paylaşmak istedim: Wildfire !

Zahide ile şarkımız olan Blue October'ın Say It şarkısından dolayı Blue October'ı çok sevmeye başladım. Ve yeni bir şarkı daha paylaşmışlaaaar ! :)

The Neighbourhood yine en hayran olduğum ritimleri yakalayarak bir şarkı daha çıkartmışlar. Ya ben bu şarkılarına çok bayıldım yaaa :))

En son olarak bir şarkı ararken, aaa bu şarkıyı biliyordum deyip aslında bilmediğim bir şarkıcı buldum. James Young'un sesi James Bay gibi güzelmiş yaa :)) 

Galiba bu seferlik yeterli hm ? Bu şarkılar da güzel ama daha hayran olacağım şarkılar bulacağım. Bunlarla idare edinin yaaa :)) Hadi o zaman kisses kisses :) 


Yorumlar

 1. oleeeeey bütün minik açıklamaların güzel. dinlerim tabii. spectre güzel tabii. ama çok uzun. :) bu hafta sonu dinleniyon yani :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya ama 2 saat uğraştım, bir baktım ne olmuş saat böyle :)) Çok uğraştırdı bu sefer ya :) Bir gün giderim inşallah :) Valla saldım öyle kendimi :)) 390-400 arası bir puanım gelecek galiba :)

   Sil
 2. keyfin yerinde miiiiiiiii :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar