1- The Notebook

Uzun süredir aklıma yeniden bir seriye başlamak vardı ve her blogumdaki yeni seriye başladığımda o kadar içim kıpır kıpır olduğu bir tek bunda oldu galiba. Adından belki acaba filmle mi karıştırdım acaba dedim ancak bu sıralar romance pek izlemiyorum yaa :)) 

Bu serideki yapmayı planladığım ve bu serinin asıl konusu şu ki; telefonum üzerinden bir çok yazı yazıp notlarıma kaydediyordum ancak bir çok kez telefonumun sorunları yüzünden gidip hep format attığımda ilk aklıma gelen, neden ben format attım yaa oluyordu. Çünkü format attığımda o yazdığım tek önemli yazılarım gidiyordu. Bu sefer hem sizin açınızdan hem de benim açımdan bir klasör görevi görecek bu seriye başlamayı düşündüm. 

Neden serinin adı The Notebook denilecekse; notebook gibi bir görev gördüğü için uygulamam, bu nedenle Notebook adını verdim. Genelde de yazılarımda ne kadar Türkçe başlık kullansam da gerçekten İngilizce'yi bu sene daha fazla sevmeye başlıyorum.

Yaygarayı bitirip, hemen notumun ilkinden (şimdilik) paylaşmak istiyorum. Ancak belirtmek isterim ki, bu serideki en uzun olan bu yazı olacak. Diğer yazılarımda sadece notu verip fikirlerimi belirteceğim..


"Waves ordered all other waves.." 

"Sometimes the waves can not exceed even me, wave after wave.."

Dalgaları sevdiğimi herkes bilir. İşte dalgalar için anlayana sözlerim *.* 

Yorumlar

 1. hah haaaa ah bu dalgalar ah ah dalga üstüne dalga geliyor yaaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yiaaaa amaaaaaaaa bu günlerde hep bu iyi dalgalar sarıyor etrafımı yaa, ay inşallah kötü bir şeyler olmaz yaaa :)) Dalgaları seviyorum yaa *.*

   Sil
 2. yaşgünün haftasonumuuuuu kutliycak mısınıız :) ayy hani bi foton vardı ya blogda pastanın başında yaaa eski yaşgünüüün :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sınıftakilere söyledim de, belli değil yaa :/ Aile ayrı arkadaş ayrı olsun istiyordum da, bakalım ne olucak :)) Eveeet :)) O gün ailemleydi, bir önce gün de arkadaş gibi olmuştu :)))

   Sil
 3. ay noldu söleseneeee hasta mı oldun ki yaaa üşüttün mü yoksa yaaa counter mi olur ya hiç yaşgününde. ya annatsanaaa yaşgünü planınııı. bugün mü planlar akşam evde mi. gündüz arkadaşlarla mı bişiler oldu yarın mı nolcak yaaa sölesenee. bi deee, yaşgünün çok kutlu olsun kiii. ya dursanaaa 7 kasım mıydı 6 mı yaaaa. ama iyi ki doğmuşsun ki yaaaa oleeeey bıp tıs bıp tıs bıp tıs :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahahahha :)) Ya ben Counter'ı çok seviyorum da gel counter atalım İrem dediler de :)) Ya öyle bir hasta oldum ki sorma, dün sabah iyiydi ama boğazım fenaydı, etüte geçtiğimde öyle bir halsizlik ki sınavda uyuyacaktım.. Sonra eve bir geldim, daha fena oldum. Bugün de kitabı teslim etmem gerekiyordu kütüphaneye, dedim ki biriyle gidiyim geliyim de babaanneme geldik falandı filandı sonra işte grip oldum ve kulağım acıyor. Ağzımın içinde yara var. Dudağım çatlamış, daha zar zor yürüyorum bir şey kaldıramıyorum. Çok güçsüz oldum :(( Arkadaşlar işte orada olur mu hiç gel counter atalım dediler :)) Yaşgünüm bugün değil, yarın.. 8 Kasım yani :)) Telefon alınmicak galiba, hiç ses seda yok.. Teşekkür ederim:))

   Sil
  2. irem yağızel.

   offf çok ama çok geçmiş olsun annen iyi baksın sanaaa sen sınava girceeen :) telefon o zaman belki yazın sınavdan çıkınca da olabilir hadi hayırlısııı. ay hadi iyileş yarına iyi ol yaaaa kutlama yaparsınız ki :)

   Sil
  3. :)) Teşekkür ederim, bakıyor bana ya :)) Zaten rüyasında falan görmeye başlamış ya tamamdır artık :) Hayırlısııı :) Ya ben öyle arkadaşımla gezdim ama halsizim :/

   Sil
  4. evde kutlucanız mı aşkaaaam :)

   Sil
  5. Aaaaaa, yeni yazıma baksanaaa :))

   Sil
 4. Şiiiş napıyomuş bakim üçüncü kızım diye geldim :)
  Romence mi? Sen romence biliyo musun kız?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabiii :))) Ama romanceden burada nerede bahsetmişim kii ? :)

   Sil
  2. Ne biliyim kız. Öncesi vardır onun mutlaka. Vakıf olamamışım :D

   Sil
 5. ayyy niye uğramayım ayol. akşam uyumuşum şimdi. kore dizisi izliyoom şimdi. she was pretty adı :) bi de 370 yeter diyodun bak daha yüksek olcak işallah. yazmayı özledin seeeen tabiiiii bol bol yazıyon blogaaaa. çiçeki nası tahmin etcektim kiii yaaaa tahmin edilesi bişi diilmiş kuuu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya ne bileyim. Hmm, evet duyuyorum. Ya şimdi bu durumda nasıl hissedeceğimi biliyordum. Yani şu oldu, odağım sınavken geçti ya ? İşte, içime doldu yine. Çiçek aslında belirlenmiş bir şey değildi zaten. Öylece yazdım geçtim sadece ya :)

   Ya sıkıntıdan patlayacağım. Boş boş duruyorum. Kitaba başladım. Ondan da sıkıldım. Ya böyle durdum kaldım sadece. Kimse de bir şey sormuyor. Teşkkür ederim ya :)

   Sil
  2. ha haaa sınav sitiresi bitti şimdi boş hissediyon tabii. haklısın bi film izle bi dizi izle. şimdi başlasan yarın akşam biter diziler. kore dizileri uzun olmuyo. bi dolu şeker dizi var yaa :)

   Sil
  3. Boş. Ya duygusallaşıyorum ve sürekli insanlara söylüyorum. Eh tabii, sıktım da.. En son başlayacaktım, başlammadım. Ya olmaz, uyumam gerek. Uyku düzenim bozuk zaten.

   Moralim de bozuk. Çok çabuk sıkılıyorum. Sıkılıyorum işte. Karmakarışık işte. Yine blogdan rahatsız ediyorlar. Sinir oldum.

   Sil
  4. duygusal hassassın zaten sen ki. uyu tabii haklısın. hepimiz hep hemen her şeyden sıkılıyoz. blogdan mı rahatsız ediyolar. blogçu mu. yorum yazıyosa okuma sil hemen. takma hiç kafana. manyak çok ki bu dünyada.

   Sil
  5. Zaten gözlerim yeni yeni düzeliyor. Doğdum doğalı hep morarık ya :/ Hayır, yeni blog açmış birileriydi. Ben de iyi niyet bildim gittim yorum yazdım. Ondan sonra 3 kezdir konuşmak için yapmadığı istek gönsermediği kalmadı. Ne istiyor benden anlayamadım bir türlü. Engelledim zaten. 3 kezdir durmuyor diye kabul ettim gittim birşeyler yazdım ama sonra engelledim. Hayır bu güne kadar bu yaşta beklemiyordum. Bu 18 yaşında var, anlayamadım ne var yani ??

   Sil
  6. boşver takma kafana hemen unut hadi. gözlerini dinlendir tabiii bi deee :)

   Sil
  7. Hadi unuttum da İstanbul diyordu. İstanbu yine İstanbul. Öyle dalıp gidiyorum ve moralim bozuk işte. Tek tutan okul en tavan Güzel Sanatlar lisesi ama Anadolu'ya gitmem gerek. Geleceği tartışınca bile zorla mutlu olmaya çalışmaya çalışıyorum. Her neyse kusura bakma. İtiraz da etmek zorunda değilsin. Kendimle kendim uğraşmam gerek.

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar