Ana içeriğe atla

2- Şarkı Esintileri "Home"

Bir aralar dilimden düşmeyen ve mırıldanıp durduğum bir şarkıydı bu da. Bugün okuldan çıkıp yine taşıması zor olan kitap ve fularım vardı. Telefonumu bir yere koyamadan kitabın arkasına koymuş tutmaya çalışıyordum. Çıktım öylecek, dilimde bir home şarkısı.. 


Aslında diğer bir Şarkı Esintileri şarkısında o şarkıya bağlılığımla birkaç deneme yazmıştım ancak bu şarkı beni böyle sonbahar ayında bir hoş yapıyor içimi. Sadece bu yönlerden seviyorum demeyeceğim, bir ara şarkının türkçe çevirisine baktım. Çevirisi de dilimdeydi bir aralar. Bugün de bu şarkıyı çok dinlediğim için bunu paylaşmak istedim.

Home - Gabrielle Aplin (Çeviri)

'Cause they say : 
Çünkü diyorlar ki 

home is where your heart is set in stone 
Ev,kalbinin taş içine konulduğu yerdir 

Is where you go when you're alone 
Yalnız olduğunda gittiğin yerdir 

Is where you go to rest your bones. 
Kemiklerini dinlendirmek için gittiğin yerdir 

It's not just where you lay your head 
Ev,sadece başını koyduğun yer değildir 

It's not just where you make your bed. 
Sadece yatağını yaptığın yer değildir 

As long as we're together, 
Biz birlikte olduğumuz müddetçe 

does it matter where we go? 
Nereye gittiğimiz önemli mi? 

Home... home... home... home 
Ev…ev…ev…ev 

Şarkıya Ulaşmak İçin: https://www.youtube.com/watch?v=8mVbdjec0pA

Yorumlar

 1. Sabahın ilk şarkısı bu oldu :) Çok güzelmiş :)

  YanıtlaSil
 2. ay sen dilci ol ilerde yaaa seviyon benim gibiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay o kadar kolay değil ki, bir sene ilgi sarıyorsam diğer sene ilgim devam edecek mi ? :) Belli değil :) Hiç gelmiyorsun, hıh ben de gelmiyorum..

   Sil
  2. annatsanaaaa nası gidiyoooooo neler oluyooooo :)

   Sil
  3. Aslında dopdolu yaaa. Ona mesaj attıktan sonra iyi olmadı, engelledim falan. Sonra eski sevgili olayından bir şeyler var, sonra kavga çıktı bizim sınıftan birisi işte. Sonra oydu buydu derken yarın yine kavga var ve yarına yetiştirmem resim ödevim var. Yarısı kaldı, bitiremiyorum ufff. Sonra şey var projelere başlicam. Bugün iki dersten aldım, ikisi de 25 gün sonraya. Cumartesi bir erkek var. Galiba yani bişeyler şey oluyor uff anladın sen işte. Uyarsan da Edalar da uyarıyor ama bak daha Zahide'ye de söylemedim kesinleşmeden falan. İşte şey var kaynak alıcam pazar günü bir gidip. Sonra ödevler ve birkaç konu tekrarları yapmam gerek. Bazı ödevleri unutmamaya çalışıyorum işte. Başka başkaaaaa :)) Duraktaki çocuuuk :) 2 seferdir öyle bir bakıyor ki, öyle bir sırıtış yoktur :)))

   Sil
  4. güzel hayat. ama bak birilerinin seni üzmesine izin vermeeeee yaaa :)

   Sil
  5. Aslında ben ne zaman biriyle tanışsam hemen tepkili olup da moralimi bozan bir Eda var ve artık ona birkaç şey söylemek istemiyorum. Ona göre benim tanıştığım her insan aynı. Onlara göre değil de kendime göre yaşasam daha güzel. Günler güzel geçiyor, sadece düşüncelerim karmakarışık :)

   Sil
  6. nasılsın. ağrıyo mu çenen çok çok geçmiş olsun ya. neden olmuş ki böyle bişi yaa söleseneee.

   Sil
  7. Arada ağrı yapıyor ve cidden ama çok kötü olmuştu. Yalnız konuşunca bile ağrıyor, korkuyorum :(( Diş sıkmasından dolayı olmuş. Çene'nin tam kökü var ya, yanağında işte orası çok ağrıyor ve dişimle çenem arasında ağrıyıp duruyor. Ya işte bundan dolayı çenem çıkabilir bu yüzden damaklık kullanacağım. Sert şeyller yememem gerek. Ölçü aldılar 1 hafta sonra alıp takacağım. Yalnız 3 sene takmam gerek. Sadece akşamları yatarken takacağım. Ağrıdan duramıyordum. Etüte de gidemedim. İlk kulak ağrısı için gittim ama yok bir sorun çene cerrahisine görünün dedi. Hastaneden çıktık 2 saat sonraya çene cerrahından randevuyla hemen gittik. Eh işte. Ay valla pek de şey değildi ama şimdi moralim bozulmuşken bozamıyorum. Yarın da sınav vae etütte. Pts için. Onna gidicem ve sonra aiyy gezeceğim !! *.*

   Sil
  8. ayy dişlerini mi sıkıyodun yaa neden kii. oleeey gez tabiii dinlen yaaaa çok yoruluyon kii :)

   Sil
  9. Şey demişti doktor, bir stresten falan olabilir bir de küçüklüğünde geçirdiği bir travma dedi. Hiç çeneni bir yere çarptın mı ? Dedi. 1 sene önce havuza balıklama atlarken çenemi zemine vurmuştum. Muhtemelen bundan dolayı olmuştur. Stres de olabilir. Ya işte öyle.. Hala diş sıkıyorum şu an biliyor musun ? Ama yarın daha güzel geçicek :))

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

Kitap Yorumu "Kış Masalı"

Huh. Ay nasıl başlamalıyım ? Çok YouTube'da video izliyorum, hep ondan merhabaaaaa diye başlayasım geliyor. 2016'da sürprizlerim var sizlereeee. Ama Kış ayındayız ve Kış ayında Kış Masalı'nın yorumunu yazmak da uyumlu oldu. Ay çok güzel *.*


Kitap aslında o kadar hoş ki, gerçekten yani şu yorumu yaparken bile kitaptaki sözcükler geçiyor aklımdan. Aslında 1016 sayfa diye diye herkesin aklına kazındı kaç sayfa olduğu kitabın. Ayrıca zaten gerçekten uzun bir sürede bitirdim ve ben bu kitabı okumaktan gurur duydum. Herkes eline alıp hep inceledi bu kitabı. 1016 sayfa diyorum, bütün her okula götürdüğümde birinin eline veriyordum artık son 300-400 sayfa kalınca. Çünkü gerçekten yoruyordu :)) Ama bitireli de 1 hafta oldu. Pinekliyordum bu yorumu yazmak için.

Kitap şöyle bir konu alıyor; Gazeteci bir Hande Altan işinde çok başarılı biridir. 23 yaşına kadar aşktan uzak, bir iş kadını olmuştur. 29 yıllık bir aşk adamı bulana kadar... Kerem Sarper... Bir iş adamının sırlar ardında v…

İzleyiciler