17 Ocak 2015 Cumartesi

D&R'da İndirimler Bitmiyor...

 Blogumla daha çok ilgilenmeye başlayan bir bloggerın sözcüklerini okuyorsunuz şu an. Ne kadar mizah yapmak istesem de başarılı olamadım ancak sizlere bol kitaplı günleri ucuz şekilde getireceğim yeniden. Bu seferki yazımın başlığından anlayacağınız gibi D&R'da indirimler kesilmeden kitap kokularını ayağımıza getiriyor ve internetten ucuz bir şekilde almak kolaylaşıyor.


      D&R'ın birkaç ay önce olan online siparişteki indiriminde hiç kaçırmadan 5 tane kitabı evime geitrmiş ve bir keyifle okuyup sizlere sundum ve şimdi de o 5 TL'lik indirimden sonra 9,90 TL'lik indirimle kendine bağlamayı başarıyor ve Twitter'daki sürpriz yarışmalarıyla da kazandırıyor.


      İlk başta 9,90 TL olan indirimdeki kitapları ayrıca gösterilmiş ve her kitaba indirim yok. Bunu belirtmek isterim ve hemen linkliyle de size alışveriş fırsatı gelsin diyelim. Bol kitaplı günler dilerim.


Twitter D&R sayfasına göz atmak ve yarışmalarına katılmak için: https://twitter.com/DRdunyasi

16 Ocak 2015 Cuma

Aldığım Kitaplar ve Yorumlarım...

 Merhaba kitap kurdular. Bu uzun zaman sonrasında yeniden bir yazı yazmaya karar verdim ve yeniden geldim. Eylül ayından bu yana aldığım, okuduğum kitaplara bir yazı paylaşmak istedim ve gerçekten çok beğendiğim kitapları paylaşmak çok eğlenceli oluyor. Öyleyse ilk kitabımla başlıyorum.1. Kitap: Bilgi Avcısı - Taylor Stevens 

Kitabın arka kapağında yazan yazıya göre; 

 Uçlarda yaşayan bir kadın, sırt çevirdiği bir geçmiş, ruhunun derinliklerinde hiçbir şeyin kapatamadığı bir boşluk ve inanılmaz bir aksiyon... 

Vanessa Munroe, çok gizli bilgilerle sırlaırn kokusunu alan, inanılmaz yetenekleri olan çok zeki bir bilgi avcısıdır. 

Büyük şirketlerin ve devletlerin gözdesidir. Fakat bu seferki işi biraz farklıdır. Yeni görevi zengin bir işadamının Afrika'da kaybolan kızını bulmaktır. Munroe içinse bunun anlamı çocukluğunun geçtiği ve ruhunun defalarca yara aldığı topraklara dönmesidir. Fakat bu yolcuğunda yalnız değildir; zengin işadamının tuttuğu Miles Bradford da ona eşlik edecektir. 

Ankara'dan başlayıp Afrika ve Amerika'ya dek uzanan öyküsüyle Bilgi Avcısı, güven ve ihanetin, ölüm ve yaşamın da hikayesi...

Arka kapağıyla ilgisini hemen üstüne çeken bu kitabı D&R'dan aldım ve bir önceki yazımda belirttiğim 5 TL'lik indirimden aldım ancak diğer kitaplarımı okumaktan buna bakamadığım için üzgünüm ancak kırmızı ve siyah yazılarında hep bir anlam çıkartmaya çalıştım ve güzel bir macera kitabı olduğuna eminim. Ancak elime geldiği gün hayal kırıklığına uğradım bir an ve bunları yazarken bile bir gariplik var içimde ancak okumadan da yorum yapmak istemiyorum. Bir sorun var ki macera türü kitapları okumayı bıraktım. 


2. Kitap: Sürücü - James Sallis 

Kitabın arka kapağında yazan yazıya göre; 

"Ben sürücüyüm. Bütün yaptığım bu. Siz olayı planlarken veya ayrıntıları belirlerken ben dahil olmam. Bana yola çıkacağımız yeri, nereye gideceğimi, sonrasında ne yapacağımızı, saatini söylersin. Olaya katılmam, kimseyi tanımam, silah taşımam. Sadece araba kullanırım."

Bu kitabı 3-4 günde bitirebileceğimi sansam da 1 haftada bitti. Nedense ben bile şaşırdım. 148 Sayfa olmasına rağmen yarısında bırakıp diğer kitaplarımı okumaya başladım. Ancak bu kitap da gerçekten çok güzel. D&R'dan aldığım bir diğer kitap da bu ve elime geçer geçmez okumaya başladım. Macera'yı sevmememe rağmen gerçekten sürekli okuyasım geldi ve çok sürükleyici. Bu kitabı unutamadım ve yarıda kalıp unuttuğum bir diğer kitap. 


3. Kitap: Eğer Yaşarsam - Gayle Forman 


Kitabın arka kapağında yazan yazıya göre; 

Sıradan bir günde...

 On yedi yaşındaki Mia, bir genç kızın isteyebileceği her şeye sahiptir; sevgi dolu aile, ona aşık bir erkek arkadaş, müzik ve olasılıklarla dolu parlak bir gelecek... 

... bir saniyede her şey değişir... 

Bir sabah ailesiyle yolculuğa çıkan Mia'nın hayatı bir anda altüst olur. Kendini, kaza geçirdikleri arabanın enkazından yaralı bedeninin çıkarılışını izlerken bulan genç kız, parçaları yavaş yavaş birleştirince neler kaybettiğinin ve geride bıraktıklarının farkına varacaktır. Hayat ve ölüm, mutlu bir geçmiş ve bilinmezliklerle dolu bir gelecek arasındaki ince çizgide yürüyen Mia, bir günde hayatının en önemli seçimini yapmak zorunda kalacaktır. 

Eğer Yaşarsam, aşkın gücünün, ailenin gerçek anlamının ve yaptığımız seçimlerin dokunaklı hikayesi... 


Gerçekten etkisinden çıkamayıp rüyalarımda sürekli Mia'nın hayatını görmüştüm ve gerçekten bana hayatı öğreten bir kitap diyebilirim. Ne kadar Romantik sayılan bir kitap olsa da aşkın gücünü ve ardından ailenin önemini anlatıyor. Bu kitabı ise kitap fuarından 15 TL'ye almıştım ve bu kitabın bende çok önemli bir yeri var ve sırf ağlayacağım diye filmini izlemiyorum ve bu farklı hissettiriyor. Kitabı bitirir bitirmez hemen D&R'a gidip 2. kitabını aldığımı hatırlıyorum. Ayrıca Eğer Yaşarsam'ın filminin şarkılarını şu an bile dinleyip dururum. Aslında filminde oynayan Chloe Grace Moretz'in fotoğraflarını bulduğum andan beri ona bir hayranlığım var ve onun bir hikayesini yazıyorum. Sonra onu Twitter hesabımdan takip etmeye başlayınca normal olarak filmlerini filan görüyordum sonra da Eğer Yaşarsam'ın 22 Ağustos 2014 de vizyona çıkacağını ancak Türkiye'de yayınlanmayacak diye gidemediğimi biliyorum ve gerçekten bundan dolayı üzgünüm. Ancak kitap fuarında tesadüfen tam umudumu kesmiştim ve kitap almayacağım için kötü hissediyorken birden Pegasus Yayınları'nın oraya gelince kitaplara göz gezdirdim ve sonra Eğer Yaşarsam'ı gördüm ve o an ona sarılmak istiyordum. Sonrasında o kitabı aldıktan sonra kitaplara olan sevgimin bin kat daha arttığını söyleyebilirim. Gerçekten Gayle Forman çok güzel yazıyor ve Sadece Bir Gün adlı kitapları filan var ve gerçekten elimdeki kitapları bitirdikten sonra kesinlikle onu alacağım. 


4. Kitap: Sen Gittiğinde - Gayle Forman 

Kitabın arka kapağında yazan yazıya göre;

Her şey bitti derken... Sadece bir tesadüf yetebilir...

"Ben bir nehrin akıntısına kapılmıştım, o ise kıyıda kalmıştı."

 Adam'ın, Mia'ya aşkıyla hayata döndürmesinin ve Mia'nın, onun hayatından çıkmasının üzerinden üç yıl geçmiştir. 

Artık ülkenin bir ucunda yaşayan Mia'nın Juilliard'da yıldızı gittikçe parlamaktadır. Adam ise Mia'nın gidişinin ardından onun için yazdığı şarkılarla grubunun dünya çapında ünlenmesini sağlamıştır. Fakat elde ettiği başarılar, içindeki boşluğu doldurmaya yetmez. 

Sonunda şans, sadece bir geceliğine yollarını kesiştirir. 

Mia'nın, evi gibi gördüğü New York'u gezerlerken birlikte geçmişe gidip kalplerini geleceğe... ve birbirlerine açacaklardır. 

Almak için bir saniye bile beklemeyip hemen bir D&R mağazasına uğradım ve elime alır almaz okumaya başladım ve gerçekten en sevdiğim ikililerden biri de bu kitap... Eğer Yaşarsam kitabının devam kitabı olan ve olaylarla hüzünlendiren bir kitap olsa da başlarda, sonradan mutluluğa kavuşacak olan Adam ve Mia geçmişi dile getirerek bir süre konuştuktan sonra aralarındaki bu bağı görmüş ve yeniden birbirlerine aşık olmuşlardır. Bir sanş sonucunda Adam'ın da acıları son bulmuş olur ve sonsuzluğa açılan bir kitap olur ve kitaplığımda olduğu için ve Gayle Forman'ın her kelimesinde önemle ve güzelce vurguladığı sözcükler bile beni etkiliyor ve gerçekten kitaplığımda yer aldığı için çok mutluyum. Yıllar boyu bu kitabı unutmayacağım...

5. Kitap: AVM - S.L. Grey 

Kitabın arka kapağında yazan yazıya göre; 

Loş ışıklar
Kilitli kapılar
Boş koridorlar
Ama içeride yaşayan bir şey var
Ve dışarı çıkmanın tek yolu, 
İçeride kaybolmak
Kabusa hoş geldiniz!
AVM'ye hoş geldiniz! 

Arka kapığından anlaşılacağı gibi bu kitap korku içerikli olsa da macera içeriyor bence. Maalesef ki bu kitabı diğer kitapları okumak için bıraktım ve gerçekten çok üzgünüm ancak şimdi elime alsam gerçekten okumam ve sıkıcı gelir ancak bu kitabı aldığım zamanlar elimde olsaydı gerçekten bırakmazdım. Ancak 120 sayfa okumama rağmen gerçekten de klasik kitap okuyanlar ve dünya klasiklerini sevenler bu kitaba çok hayran kalırlar. Ben AVM adında çok şey taşıdığına inandım ve aldığıma pişman değilim ne kadar okumasam da. Ancak romantik kitap okumayanlar eminim sevecekler.
6. Kitap: Geçmişin İzinden - Colette Caddle 

Kitabın arka kapağında yazan yazıya göre; 

BİR GÜN BİLDİĞİNİZ HER ŞEYİN KOCAMAN BİR YALANDAN İBARET OLDUĞUNU ÖĞRENSENİZ NE YAPARDINIZ?

Erin Joyce'nun Dublin'i terk edip sakin ve güzel bir kasaba olan Dunbarra'dan bir pansiyon alarak orada yaşamaya başlamasının üzerinden dört sene geçmiştir. Bu sürede bir sürü misafir ağırlayan Erin'in hayatı gelen son konuklarıyla birlikte yeniden altüst olacaktır: Yakın arkadaşı Marguerite'ın Hollywood yıldızı olan erkek kardeşi Sebatian, içine kanapık ressam bir anne ile konuşamayan kızı, pansiyona geldiği gün kocasının kendisinden boşanmak istediğini öğrenen Sarah ve diğerleri...

Misafirlerin birbirlerine teğet geçen yaşamlarının ve geçmişin ardında gizlenen büyük sırların hikayesi... Okura, hayatta hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını gösteren akıcı ve bir o kadar da samimi bir roman... 


Gerçekten bir hafta aklımda kalan ve bir türlü aklımdan gitmeyen bir kitaplardan biri ve bana hayatı bilmeyen bir kişiye okut deselerdi galiba sevap kazanmış olurdum. Çünkü gerçekten hayatı çok güzel anlatıyor ve hayatın bize oynadığı oyunları teker teker bir anlam çıkarmamızı sağlayarak sonuca varıyor ve mutluluğun bir o kadar da zor olduğunu açıklıyor. Ne kadar her şey güzel giden hayatlar da olsa bir gün elbet karşılarına bir sorun çıkacağını da belirtiyor ve gerçekten Colette Caddle da gerçekten müthiş bir yazar. Gayle Forman'ın her çıkan kitabını takip ettiğim gibi Caddle'ın da kitaplarını takip edeceğim ve gerçekten her kelimesinde olağanüstülük taşıyan bu yazarın bu kitabı asla unutmayacağım.