Gülümse

Bir şarkıyla uykuya daldım yine. Zihnimde sözler dolu ancak olaylar görüntüye çevirlmiyor. Sanki ben kafamda sahne ayarlamışım gibi zihnim bana oyun oynuyor. Sıcacık yorganından ayrılması için uyandıran aptal alarm yoksa mutluyum elbette. Ama ya 4'de uyuyup 7'de kalkmışsam her şeye inat olurum. 


Aklımda planlar var. Kafamda yavaş yavaş hadi İrem diyen sesler çoğalıyor. Sen başaracaksın. İnsanların senin hakkında ne diyeceklerini düşün diyorum. Ama aslında yaptığım tek şey hayal kurmak oluyor. 

Mutsuz insanları görünce kendi neşemi suçluyorum. Çok mutlusun İrem. Sadece umursamaz davranacaksın. Bu kadar kolay.. İç sesimi duymayı istemem. Ama iç sesim eğer bir Trap müzikse Turn Down For What ? diyorum arkidişim. 

Bazen her dışarı çıkacağımda bir şarkı eşlik eder içimdeki dansa. Gösterişim yoktur biliyor musunuz ? Kimseye de bir şeyle hava attığım olmadı. Kimseye blöf yaptığım, kimseye yalan söylediğim, kimseyi birinden ayırdığım olmadı. En son bir konuşma yaptım. Okuldaydık. Bir öğretmenimiz gidiyor. Hocam "İrem hadi sınıfımız adına bir şeyler söyle öğretmenine." dedi. Neden ben diye sorduğumda arkadaşlarım yazarsın sen dedi. İçten içe güldüm. Kendimi seviyorum bee diye bowling toplarını attığım birkaç gün önceki anlar işte. Başkalarına gösteriş değil, her yaptığım iyi hissetmem için oldu hep. 

Ellerim kurumuş, dışarısı 3 derece. Antalya'nın en soğuk havaları galiba. Ellerim bir yaşlı kadın misali yitmiş. Ellerim klavyede, düşüncelerim klavyeye akıyor. Toplamaya çalışıyorum şarkılar eşliğinde. Onlar da bir gün gençleşecek. Onlar da bir gün mutlu hissedecekler benim gibi diyorum. Soğuğa direnmeyi öğrenecekler yavaş yavaş. Kendilerini zorluklar sayesinde tanıyacaklar. İnsanlara bu günler sayesinde tanıtabilecekler. İnsanlar dinlemek isterse..

Konuşan kafalar boş bedenler. İnternet güzelleri. Photo Grid düzenlemeleri. IG de nasıl durur ? Whatsapp profili yapsam mı ? Bu söz profilime nasıl durur ? Snapten kendimi nasıl anlatabilirim ? Face'imi dondursam havam artar mı ? Ask.fm ergeni sanırlar mı ? Ne yaparsam internette fenomen olurum ? Hangi mağazalardan giyinsem güzel gözükürüm ? Iphone kullansam zengin gözükürüm. 

İçini dışına yansıt bebeğim. Emin ol dış görünüşün kuşların umrunda. Kendin ol. Ellerinin yaşlanmış ve gençleşecek olması kimsenin umrunda olmayacak şeyler yapma. Sen sen ol, her şeyi kendin için yap. Mutlu anılarla mutlu olmak için. Hadi gülümse. Resim için gülümse.. :) Nasıl gözükürse gözüksün, sen sensen bugün varsın yarın yoksun.

Yorumlar

 1. "Sanki ben kafamda sahne ayarlamışım gibi zihnim bana oyun oynuyor." çok güzel söylemişsiniz. İnsanlara bakmadan yaşamaktır asıl özgürlük!
  Başarılarınızın devamını diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz ve teşekkür ederim :))

   Sil
 2. hah haaaa bakıyorum keyfin yerindeeeee :)))

  YanıtlaSil
 3. Yazını okumak çok keyifli oldu benim için :)
  Dışarısı gerçekten de çok soğuk :* Aman ha, üşüteyim deme, atkı falan al.
  Hep keyifli, mutlu ve huzurlu olman dileğiyle İrem, görüşürüz :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :)
   Evet yaa 1 dereceye filan düştü :)
   Teşekkürleeer :))

   Sil
 4. dünkü, "duyurular ve okunası bloglar" yazımın yorumlarında "esra ünal" ve "kitap cumhuriyetim".

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tamamdır :) Seni de mimliyorum o zaman ? :)

   Sil
 5. önceki "film seçkisi 4" yazımdan, "river", "sercan durmaz", "eren o".

  YanıtlaSil
 6. "radyo oyunları 2" yazımdan dr. coffee.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayyy :) Tamam o zaman da çok çok çok oluyor :))

   Sil
 7. "önceki, duyurular ve izlenesi bloglar" yazımdan buse soysal, dreamella, kestane fiyonk, kalem kuklası, aleyna özden, d.soygül.

  yetmezse daha da söyleriiim :)

  :)

  YanıtlaSil
 8. aaay çok olsun nolcak yaaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seni de mimliyim mi diyoruuuum ? :)

   Sil
  2. ay tabisiiiii sormadan da mimleyebilirsin ki ayolcum yaaa :))))

   Sil
  3. Ben tek tek herkesi yazana kadar uzun zaman geçicek :))

   Sil
  4. tatildesin zaman çok :)

   Sil
  5. Ayyy eveeeet :) Allah'ıma şükür bir dönemi bitirdim ya :)))

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar