Ana içeriğe atla

ABT'de Bu Yıl..

Tiyatroya olan sevgim ve her seferinde de gidememeyle birlikte annem bir kitapçık getirmiş spordan gelirken. Ben de her seferinde açıp inceliyorum. Hadi şimdi beraber inceleyim ABT'yi...


Ben sayfalarını ilk açmamla zaten oldukça güzel hissettim. Çünkü gerçekten güzel bir kokusu var ^^ Rengarenk ve yumuşak sayfalarıyla da oldukça hoş tasarlanmış.


Sanat Dostu, Erkal Sarıkule. Bu arka kapak ve siyah mat şeyleri çok sevdiğim gibi bu tarafını da çok beğendim bu minik derginin.


Aslında olaya gelecek olursak bazıları bilmiyordur belki. ABT, Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, olarak bir açılımı var. Tiyatro yılında her ay nasıl programlanmış ve nasıl bir konuya sahip olduğunu size anlatacak minik bir dergi hazırlamışlar. Ben ilk defa böyle bir dergiyle karşılaştım ve gerçekten çok beğendim. Kapağından sonraki sayfada da böyle bir sunum kapağı var.


İçindekiler bölümünde de oyunların adları ve hangi sayfada oldukları yazmakta.


En arka sayfalara gelecek olursak her ay için programlar yazılmış ancak ne kadar Şubat ayı bitiyor olsa da ben bu fotoğrafı çekmişim.Mesela böyle bir oyunun yazarını, yönetmenini, oyuncularını ve daha fazlasını gösteriyor bir sayfada.


Sonra da oyun hakkında birkaç paragraf yazı ile konusunu hemen anlayabileceğiniz yazılı fotoğraflar var. 


Tiyatro aşka benzer. İnsanı hazin hazin ağlatır. Ama verdiği acının gücünde bir başka tat bulunur. Tiyatro evrene benzer. İnsanı doya doya güldürür. Ama yansıttığı tuhaflıklar, gülerken ağlamak için istekler doğurur. (Namık Kemal)

Yorumlar

 1. ayyy artık seneye gidersin ayol antalyada veya izmirdeeee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzmirde mi ? Deep bu Antalya'nın. ABT :)) İşte :) Seneye gitmem bu 2016'nın :)

   Sil
  2. ay allam seneye gidersin işteee diyoom abt veya ibt yeeee :)

   Sil
  3. Timam :)) İBT mi var ? :)

   Sil
 2. İremmm! ben senin yayınevleri mimini yaptım biliyor musun??? haber vermedim galiba :((( Bi de ben seni mimledim ki :))) g+ da yollamıştım ama görmedin mi acep?
  Tiyatroya gitmeyeli baya oldu yaaa, iç geçirdim şu an :( Güzel inceleme olmuş bizi de ortak ettin teşekkürler ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaa :( Ay ben görmedim sanırım. Pek internetle içli dışlı olamadım bu sıralar, hatta mailleri bile zar zor görebildim hep. Ben de hatırlamıyorum ama g+ dan olan mailleri okumadan direkt siliyorum da ben, belki ondan da görmemişimdir :) Hemen geliyrum :))

   Ben de TEOG yaklaşıyor diye gidemiyorum. Bengisu bile her hafta gidelim derken bir önceki hafta hadi dışarı çıkalım dediğimde ders çalışıyorum ders ders ders ders dedi bana :D Ben de gitmeyeli çok oldu yaa :( Bence de hoş oldu :) Teşekkürler :))

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

İzlediğim YouTube Kanalları

Uzun zamandır Gmail hesabımı açtığımdan sonra Blogger'ı keşfettim ve ardından blog yazmaya başladım ancak Gmail hesabımı açtıktan bir süre sonra da YouTube'a kaydoldum. Son 5 ay gibi bir zaman içerisinde o kadar aktifçe kullanmaya başladım ki artık laptop başından kalkmamamın tek sebebi video izlemek oluyor. 

Şimdi aklıma geldi de neden izlediğim kanalları paylaşarak herkese tanıtmıyorum dedim. Video izlerken dedim ben buna da başlayayım dedim. Umarım güzel bir liste oluşur ve faydalı bir post dizesi daha ortaya çıkar :))
1- İlk olarak az önce Onedio kanalından birkaç video izliyordum ve bundan başlamak istedim. Bu kanalı 2 ay önce keşfettim ve Onedio nun kendi web sitesinde 7'den 70'e harika paylaşımlar var. Bu YouTube kanalında da birçok komik dize videolar var. 
Onedio Kanalı
2- Normalde ben pek çok makyaj da yapmasam ilk makyaj videoları ile başlayıp sonradan eğlenceli videolarla konu alan Meryem Can'ı çok seviyorum. Fan değilim YouTube'da kimsenin ancak gö…

İzleyiciler