Ana içeriğe atla

Sevebildiniz Mi ?

Bir insanı anlamak kolay değildir. Eğer bu kişi de yeni tanımaya başladığınız bir insansa, geçmiş aktif hale gelir bir anda.


Bir insanın geçmişi kendini anlatır. Geçmişi ne kadar kötü olsa da nasıl ayakta kalıp nasıl böyle olduğunu açıklar. Dış görünüşün ön yargıya etkisinden fayda etmez ya bazı kişiler: içini okuyamazsınız. Geçmişi anlatır kim ne olduğunu. Öyle tanırsınız bir insanı. Geçmişe bağlı ya da değil. Geçmişine karşı bağlılığından kendine zarar veriyor da olabilir. Bunu dış görünüşten anlayamabiliriz değil mi ? Ya da içindeki yangınları nereden bilebiliriz ki ? Onları nasıl söndürebileceğimizi nasıl bilebiliriz ? 

Geçmiş her şeyi anlatabilir. Saatlerce anlatılsa da yormaz belki insanı. Acıtır belki sıkışmış kalbini ama, bazen o kadar rahatlatır ki, bütün dünya senin üzerinden kalkmış gibi hissedersin. Belki içine kapanık, belki de ..

Sevmek her zaman zordur. Önemli olan sevgini koruyabilmektir. Hani bütün sevgiye dair sandığımız şeyler sanıldığı gibi değildir. Bir şarj cihazı ararcasına bir telefondur sevgi. Şarj cihazını bulduğnuzda ve kaybetmediğiniz sürece, devam eder. Su geçirtirir, koruyucu tüm özellikler yitebilir bir anda. Bütün sevgi tek kelimede gidebilecek kadar çok dayak yemişse, devrimesi ve nakavt etmesi an meselesidir. Bilinmez çıkmaz işte... Ne olacağı belirsiz yılandır belki. Belki de nefret kusucu.. Ama şu kesin; sevgi sevildikçe sevilmek ister aç bir köpek gibi. Ne kadar beslerseniz doymaz, doyumsuzdur. Ama sevdikçe karşılığını alacağınız hale gelince , sevgi paha biçilmez. Ama eğer bir sözle devrilecekse, sevgiden şüphe edin. Sevdikçe körelir çünkü...Yorumlar

  1. nasılsın. heeey keyfin yerinde miii. heeey kaç gün kaldııı :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. İyiyim nolsun işte yerinde de bakalım işte :) 27 gün kaldı :)

      Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

İzlediğim YouTube Kanalları

Uzun zamandır Gmail hesabımı açtığımdan sonra Blogger'ı keşfettim ve ardından blog yazmaya başladım ancak Gmail hesabımı açtıktan bir süre sonra da YouTube'a kaydoldum. Son 5 ay gibi bir zaman içerisinde o kadar aktifçe kullanmaya başladım ki artık laptop başından kalkmamamın tek sebebi video izlemek oluyor. 

Şimdi aklıma geldi de neden izlediğim kanalları paylaşarak herkese tanıtmıyorum dedim. Video izlerken dedim ben buna da başlayayım dedim. Umarım güzel bir liste oluşur ve faydalı bir post dizesi daha ortaya çıkar :))
1- İlk olarak az önce Onedio kanalından birkaç video izliyordum ve bundan başlamak istedim. Bu kanalı 2 ay önce keşfettim ve Onedio nun kendi web sitesinde 7'den 70'e harika paylaşımlar var. Bu YouTube kanalında da birçok komik dize videolar var. 
Onedio Kanalı
2- Normalde ben pek çok makyaj da yapmasam ilk makyaj videoları ile başlayıp sonradan eğlenceli videolarla konu alan Meryem Can'ı çok seviyorum. Fan değilim YouTube'da kimsenin ancak gö…

Müzik Hayatım 22

Biraz bir süre geçti ancak geç de olsa yazmaya karar verdim sonunda! Umarım unutmamışsınızdır? :(

Müzik Listesi: 1- DJ Snake - The Half ft. Jeremih, Young Thug, Swizz Beatz 2- Tom Odell - Jealousy 3- Ed Sheeran - Shape Of You 4- Burak Yeter - Tuesday ft. Danelle Sandoval 5- BahoBeat - Yol Olmam Korkarım 6- Bağzıları - Zaten Kırılmış Bir Kızsın 7- The Chainsmokers - Paris 8- Sia - Move Your Body 9- No Land - Düşünme Kaybolursun 10- Sagopa Kajmer - 366.gün 11- İkiye On Kala - Bakkala Diye Çıkıp Sana Gelesim Var 12- Barış Manço - Kol Düğmeleri (BÖ Remix) 13- BÖ & Serhat Durmus - Sarı Gelin 14- Dua Lipa - Thinking 'Bout You  15- Ed Sheeran - Shape Of You For Cello and Piano (COVER) 16- Other Earth - Moving On ft. happytree (Asch Remix) 17- Snakehips & MØ - Don't Leave 18- Miami Yacine - Kokaina 19- Keys N Krates - Dum Dee Dum (JiKay Remix) 20- Jon Bellion - All Time Low 21- Bonez Mc & Raf Camora feat. Maxwell - Ohne Mein Team 22- Felmax - Chapel  23- Snakehips & M…