Sevebildiniz Mi ?

Bir insanı anlamak kolay değildir. Eğer bu kişi de yeni tanımaya başladığınız bir insansa, geçmiş aktif hale gelir bir anda.


Bir insanın geçmişi kendini anlatır. Geçmişi ne kadar kötü olsa da nasıl ayakta kalıp nasıl böyle olduğunu açıklar. Dış görünüşün ön yargıya etkisinden fayda etmez ya bazı kişiler: içini okuyamazsınız. Geçmişi anlatır kim ne olduğunu. Öyle tanırsınız bir insanı. Geçmişe bağlı ya da değil. Geçmişine karşı bağlılığından kendine zarar veriyor da olabilir. Bunu dış görünüşten anlayamabiliriz değil mi ? Ya da içindeki yangınları nereden bilebiliriz ki ? Onları nasıl söndürebileceğimizi nasıl bilebiliriz ? 

Geçmiş her şeyi anlatabilir. Saatlerce anlatılsa da yormaz belki insanı. Acıtır belki sıkışmış kalbini ama, bazen o kadar rahatlatır ki, bütün dünya senin üzerinden kalkmış gibi hissedersin. Belki içine kapanık, belki de ..

Sevmek her zaman zordur. Önemli olan sevgini koruyabilmektir. Hani bütün sevgiye dair sandığımız şeyler sanıldığı gibi değildir. Bir şarj cihazı ararcasına bir telefondur sevgi. Şarj cihazını bulduğnuzda ve kaybetmediğiniz sürece, devam eder. Su geçirtirir, koruyucu tüm özellikler yitebilir bir anda. Bütün sevgi tek kelimede gidebilecek kadar çok dayak yemişse, devrimesi ve nakavt etmesi an meselesidir. Bilinmez çıkmaz işte... Ne olacağı belirsiz yılandır belki. Belki de nefret kusucu.. Ama şu kesin; sevgi sevildikçe sevilmek ister aç bir köpek gibi. Ne kadar beslerseniz doymaz, doyumsuzdur. Ama sevdikçe karşılığını alacağınız hale gelince , sevgi paha biçilmez. Ama eğer bir sözle devrilecekse, sevgiden şüphe edin. Sevdikçe körelir çünkü...Yorumlar

  1. nasılsın. heeey keyfin yerinde miii. heeey kaç gün kaldııı :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. İyiyim nolsun işte yerinde de bakalım işte :) 27 gün kaldı :)

      Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar