Ana içeriğe atla

Beni Unuttunuz Mu ?

Son durumlardan sonra bir hüzünle diyorum ki bence unuttunuz. Ancak bir çok kitap okumaya çalışıyorum. Ama cidden beni unutmanız şundan anlaşılıyor ki gereksiz mi yazıyorum dedirtiyor insana. İnsan kendinde suç arıyor. Anneme telefon açıp anne bloguma bakmıyorlar ya moralim bozuldu diyorum. Blogumda böyle olduğum hiç olmamışken belki yine görmezsiniz ama yok yani...


2015 Yazında öyle bir bloguma bağımlılık geldi ki gerçekten o zamanlarki fotoğrafları videoları görüp o anki neşemi hatırlayıp duruyorum. Gerçekten çok güzel bir hisse sarıyor. O anları tekrar tekrar o anlardaki hisleri tekrar tekrar hissetmek çok çok güzel. 

Ancak şimdi bir bakıyorsunuz. Snapchat te de paylaşmıştım. Rusya Türkiyeden daha çok bloguma giriyor. Bu duruma sinir olmaya başladım. Ya düşünün ben burada Rusça yazmıyorum ki. Ben burada her şeyimle Türk kanı barındırıyorum. Geliyorlar Ruslar Türklerden daha fazla giriyor. Onlar da Rusça yorum yazsınlar o zaman. Valla ben her türlü yoruma açığım. Her zaman buradayım. Nisan 2014'den beridir blogum açık. Her türlü içim dışım burada. Eğer cidden bir eksiklik varsa lütfen belirtin. Ona göre yazılar yazacağım. Emin olun telafi ederim. 

Sağlıcakla kalın...

Yorumlar

 1. Moralini bozacak bişey yok İremcim.. Bazen çok izlenirsin bazen kimse uğramaz sayfana.. Eminim sende sürekli blogları izleyip yorum yazmıyorsundur.. Hayat böyle bişey ne kadar karşılıksız desekte herşey karşılıklı işte..sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu durum moralimi bozuyor. Benim elimde oadan ben yazamıyorum. Ama bir yazıyorum. İki kişi ancak geliyor. Rusya bile Türklerden fazla giriyor. Gına geldi. Moralim bozuk tamam ama bunu yansıtmamaya çalışıyorum ben çoğu zaman. Anlayış anlayış hep anlayış. Bir süre sonra birikince tümden ağlıyorum. En ufak şeyde patlıyorum sonra..

   Sil
 2. Sevgili İrem ben buraya kaç kere yorum yazdım bilemiyorum, ama daha sen benim bloğuma hiç uğramadın. Dolayısıyla her zaman herkese yorum yapılmadığını en iyi senin bilmen gerekir sanırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kusura bakmayın ama sözlerinize dikkat edin ufak tefek yazdığınız şeyde. Blogunuza uğradım. Hiç uğramadım diye bir şey yok. Eğer bu karşılıksa olay ve eğer hiç yorum atmadığımı düşünüyorsanız görüp geçebilirsiniz yazılarımı. İyi günler.

   Sil
  2. Neden kızdığını anlamadım.Ben sözlerime çok dikkat ederim. Sadece herkes sana uğruyor olabilir ama yorum yazmıyordur diyorum. Sana gelip bu kadar destekleyip yorum yapan birisine bu tavrın hiç hoş değil İremciğim, korkarım bu şekilde kırıyorsun. Küçüksün, ergensin,sınav geçirdin, ona veriyorum, ama yine de tavırların hayt huyt değil biraz daha dikkatli olabilir.

   Sil
  3. Demek istediğim blogunuza hiç uğramamamışım gibi yazmayın. Kavram farkı budur. Size hiç uğramadım diyorsunuz. Ben burada teker teker soruyorum ki kendimce bir sonuç çıkartacağım. Ve lütfen bana ergen lafını kullanmayın. Bir anda o ince bir "hiç" demeniz uygunsuz. Ben ne kadar ne olduysa buraya yazmış biriyim. Yazamıyorum diye de söylemiştim. Ancak bu konuda yazdıklarımdan siz ne olduğunu anlayabilirsiniz.

   Sil
  4. Aslında uzatmam yorum işini bu kadar ama seni sevdiğimden yazayım dedim.

   Hiç lafın gelişi bir kelimeydi, ay bana bir kere bile gelmedin demek değildi. Gelmesen de ne fark eder zaten. Ben aslen şunu demek istedim. Bloglar yorum mekanizmasına dayanan yerlerdir. Ne yazık ki yazdığımız yazının içeriğine göre gelmez çoğunluk, daha çok sen bir yere yorum yazarsın o da gelir sana yazar. Bir hafta yorum yazma sana gelen sayısı da azalır. (Bunun dışında kalan bloglar olabilir tabi ben genelleme yapıyorum.) Dolayısıyla sana yorum yapılmaması yazdığın yazıların sıkıcılığı veya başka birşeyden dolayı değil şu aralar pek dolaşacak ve yorum yazacak vakit bulamadığından kimselerin de sana gelmemesindendir. Onun için kafana takma. Keyfine bak. Önemli olan senin ileride bunları okuyup hatırlaman.

   Ergen olmakla ne derdin var o kısmı anlamadım. En güzel çağdır. Bir daha da olmayacaksın. Tadını çıkart. Benimkiler ben ergenim üzerime gelme diyorlar, sonuna kadar kullanıyorlar bu keyfi :)

   Haydi iyi geceler

   Sil
  5. Anlıyorum.

   Ergeni bende dalga geçer gibi söylüyorlar ve benim moralimi bozuyor da. Ben salya sümük ergenim. Ama küçükken de böyleydim.

   İyi geceler ve teşekkürler.

   Sil
 3. Fıstık... Herhalde bu sefer Ruslar Türklere merak saldı ha? Bana da en çok Ruslar uğruyor, ne anlıyorlarsa yazdıklarımdan :) sen böyle şeyleri dert etme, herkes uğruyor ama yorum bırakmaya vakit bulamıyordur hayatın ufak telaşlarından... Ama haklısın bir ara benim blogum da çok iyiydi, hareketliydi ama şimdi çok sessizleşti. Bazen sayfaya girdiğimde hani şu eski filmlerde ortam çok sessizken ufak yuvarlak çalı gibi bir şey geçer ya, sayfamda onun dolaşacağından korkuyorum bende...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahahahhaha :) Evet ya ancak bu farklı hissettiriyor olmalı bir an empati kurunca falınca ayh gülesim geldi :D Güzelmiş ya :) Bakalım benim de o çalı kadar yalnız kalacak mı blogum. Zaman su gibi akar gider görürüm :)

   Sil
 4. :)))) sen yaz her şeyi yaaa dilediğin gibiiii konu sınırı yoook içindeki her şeyi yaaaz :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

İzlediğim YouTube Kanalları

Uzun zamandır Gmail hesabımı açtığımdan sonra Blogger'ı keşfettim ve ardından blog yazmaya başladım ancak Gmail hesabımı açtıktan bir süre sonra da YouTube'a kaydoldum. Son 5 ay gibi bir zaman içerisinde o kadar aktifçe kullanmaya başladım ki artık laptop başından kalkmamamın tek sebebi video izlemek oluyor. 

Şimdi aklıma geldi de neden izlediğim kanalları paylaşarak herkese tanıtmıyorum dedim. Video izlerken dedim ben buna da başlayayım dedim. Umarım güzel bir liste oluşur ve faydalı bir post dizesi daha ortaya çıkar :))
1- İlk olarak az önce Onedio kanalından birkaç video izliyordum ve bundan başlamak istedim. Bu kanalı 2 ay önce keşfettim ve Onedio nun kendi web sitesinde 7'den 70'e harika paylaşımlar var. Bu YouTube kanalında da birçok komik dize videolar var. 
Onedio Kanalı
2- Normalde ben pek çok makyaj da yapmasam ilk makyaj videoları ile başlayıp sonradan eğlenceli videolarla konu alan Meryem Can'ı çok seviyorum. Fan değilim YouTube'da kimsenin ancak gö…

İzleyiciler