Kitap Yorumu "Bir Türk Masalı Duygu"

Merhabalar ! Bir zamanlar kitap blogu diye açtığım blogumda bakıyorum da hiç kitap yorumu paylaşmamış ve Teog çalışmaları derken hiç kitap okuyamamışım. Ancak teog bitince ve ben de tatile ayrılınca bir gittim kitap bitirdim :)


Kitap 680 sayfa kadar bir şey ve ince yazılarıyla tam bir Kış Masalı gibi yazıları vardı. Teogdan birkaç hafta önce okumaya başlamıştım ancak cidden umduğum gibi teogdan önce bitmedi. 

Kitap şöyle ki, Duygu adında bir baş karakterimiz var ve bu karakterimiz 25 yaşında 3 devesiyle de mutlu bir yaşam sürmekte. Geçmişiyle birlikte acı dolu vücudundaki izlerle yaşıyor da olsa gülümsüyor geleceğine. Ya hiç sevmiş midir acılar içindeyken ? Ailesinden kopmuş sadece 3 devesiyle evde kalmışken bir umut olur mu acaba ? 7 yıllık develeriyle daha da mutlu olmanın izini sürüyor mudur ? Acıları bir gün mutlu olmayı öğretecek midir Duygu'ya ? 


Kitabı Pazartesi günü vermemden dolayı Bengisu'dan birkaç fotoğraf çekip bana atmasını istedim ve bana küçük bir not da koymuş ve o da harika gözüküyor :))


Valla pek spoi vermeden anlatmaya çalıştım ancak ben kitabı 1 aydan daha uzun süre okuduğum için yine bir kitap daha teog şeysinden hücran bir sürede bitti. Ancak puanım 3/4 oldu. 1 puanı neyden kırdım bilmiyorum ancak okuyunca anlayacağınızdan eminim. İyi okumalar. Kitap kokusu kadar güzel koku var mıdır ya ? :))

Yorumlar

 1. Kitap okumak güzeldir ihmal etme ama;))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel evet :) İhmal etmemeye çalışıyorum zaten zorla bir durum olmadıkça okuyorum ihmal yok :)

   Sil
 2. okunurmuş evet fotolar çokoş.
  tatil dönüşü nabıyooon.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Notu okudun mu ? Bengisu'nun notu :)
   İşte bu hafta okula gittim Pazartesi günü bir sarılma faslı oldu :) İşte proje verildi. Notlar okundu. Matematık 69 Fen 93. Bu işte bir iş var da :)) İşte fen projeleri verildi. Sınav tarihleri verildi. Teknoloji Tasarım ve şu Resim işi var yarın bir bakmam gerekecek resimde bir şeyler olması bitmesi lazım biraz zor ama 2 hafta resim şeysinden gitti. Bakalım Teknoloji Tasarım hocası sinir etti ama. Yok gelip gelmemeniz beni ilgilendirmiyor. Artık sinirlendim sinirden ağlayacaktım. Ciddi bir şey için gittim hocam falan diye biraz sesimi yükselttim falan ama neyse dedim sonra. Öyle işte İrem klasiği :))

   Sil
  2. olsun ireğem böyle iyi yaaa yakışıyo onaaaaa :)

   Sil
  3. Moralim bozuk oluyor arada bilmiyorum.

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar