Ana içeriğe atla

Acaba Hepimiz Bencil Miyiz ?

Fark etmek ve farkındalık yaratmak sadece ölümcül hastalıklarda ve mutlu olmayı gerektiren hastalıklar aracılığıyla ortaya çıkan bir kavram mıdır ? Pek sanmıyorum... Aslında her yerdeler.


Bir yıldıza kapılıp onun ışığında mutlu olmak zor iş. Elbette masumdur yıldızlar. Geceleri o durgunluğa kapılıp hüzünlendiğiniz anlar mesela... Yıldızlar masum ve kırıcıdır. Bir süre sonra bir insanın sevmediği şeyleri sevmediğinizde onun gibi olduğunuzda farkında olmadan o insan sizi değiştirmiş olur kendiyle. O kişiden bir tane daha üretilmiştir. Bir insana kapılmak da bir yıldıza hayranlıkla bakmak aynı türden olmaya başlar. Ama sonradan kıracağını bilmeden böyle geçip gider. Bir şeyden koptuğunuzda her şeyi unutmak gibi...

Bir insana kapılıp onun özelliklerini edindiğinizde iş işten geçmiş ve o bağ koptuğunda kendinize dönmeniz gerekir. Zorlar elbette; kırar, yıkar, ağlatır ama en çok da kendinize yedirmeniz gerekir bu durumu. Bir şeyi yapmak zorunda kaldığınız zamandır artık. Zaman pişmanlıklarla da olsa mutluluklarla da olsa geçmiştir. Zaman seni beni tanımaz. Kimseyi sevmez zaman, severse o da sıradanlaşır. Ancak 21. yy'da bile zaman kimseyi sevmemiştir. Zaman sevdiği andan kıyametin kopması an meselesidir. 

Bir kişiye kapılıp hangi yola girdiğinizi bilmediğinizde sizin de bir kalp kriziniz etkisini gösterecektir. Sevseniz ne olur, sevmeseniz ne olur... Zaman her zaman bir gözyaşıdır. Zaman her zaman sonunda bir şeyleri alır elimizden. Zaman mutsuzluktur. Zaman kaybettiğimiz ya da kazandıklarımızdan oluşmaz. Zaman şansa bırakmaz bir saliseyi. Ah vah etmeden hemen şimdi ayağa kalkıp güçlü olmayı gerektirir bir an bile. Sevmeye gelmez. Bir kişiye kapılıp onun gibi olmaya değmez. 

Bir an olsun gözyaşına değmeyecek küçük prenses. Zaman prenses olup ağlamaya değil, prens olup mutlu etmeye bakar...

Yorumlar

 1. Bencillik kötü değildir ama narsizm ya da egoizm olursa ayrı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bencillik doğadan nem kaptığında ortaya çıkıyor gibi bir şey. Ve üzerime bencilsin sen diye gelen insanlar beni şimdi anlıyorum boş yere kırdılar. Bunu sevmiyorum, üzerime gelinmesini.. Narsizm Allah Allahlık zaten evet bu daha çok kötü ama temel olarak çoğu kendi üzerimizde olan karakteristik özellikler yani geçici olmayan davranışlarımız bizi daha da kötü yapar. Bununla bir ömür boyu bizi sevebilecek insan ararız. Dünyayı çözümlemek zor.. İnsanları çözümlemek falan :) Eh işte deyip geçebilmek lazım maalesef...

   Sil
 2. Kalemine sağlık İrem farklı bir yaklaşım olmuş ;)
  bencillik... yıldızlar..zaman ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de anlayamadım pek ama teşekkürler :))

   Sil
 3. heeeey hep böyle şeyler yaz işteeee. eski yazıların gibiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay benziyor mu eski yazılarımaaaaa ? :)))

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

İzlediğim YouTube Kanalları

Uzun zamandır Gmail hesabımı açtığımdan sonra Blogger'ı keşfettim ve ardından blog yazmaya başladım ancak Gmail hesabımı açtıktan bir süre sonra da YouTube'a kaydoldum. Son 5 ay gibi bir zaman içerisinde o kadar aktifçe kullanmaya başladım ki artık laptop başından kalkmamamın tek sebebi video izlemek oluyor. 

Şimdi aklıma geldi de neden izlediğim kanalları paylaşarak herkese tanıtmıyorum dedim. Video izlerken dedim ben buna da başlayayım dedim. Umarım güzel bir liste oluşur ve faydalı bir post dizesi daha ortaya çıkar :))
1- İlk olarak az önce Onedio kanalından birkaç video izliyordum ve bundan başlamak istedim. Bu kanalı 2 ay önce keşfettim ve Onedio nun kendi web sitesinde 7'den 70'e harika paylaşımlar var. Bu YouTube kanalında da birçok komik dize videolar var. 
Onedio Kanalı
2- Normalde ben pek çok makyaj da yapmasam ilk makyaj videoları ile başlayıp sonradan eğlenceli videolarla konu alan Meryem Can'ı çok seviyorum. Fan değilim YouTube'da kimsenin ancak gö…

İzleyiciler