Acaba Hepimiz Bencil Miyiz ?

Fark etmek ve farkındalık yaratmak sadece ölümcül hastalıklarda ve mutlu olmayı gerektiren hastalıklar aracılığıyla ortaya çıkan bir kavram mıdır ? Pek sanmıyorum... Aslında her yerdeler.


Bir yıldıza kapılıp onun ışığında mutlu olmak zor iş. Elbette masumdur yıldızlar. Geceleri o durgunluğa kapılıp hüzünlendiğiniz anlar mesela... Yıldızlar masum ve kırıcıdır. Bir süre sonra bir insanın sevmediği şeyleri sevmediğinizde onun gibi olduğunuzda farkında olmadan o insan sizi değiştirmiş olur kendiyle. O kişiden bir tane daha üretilmiştir. Bir insana kapılmak da bir yıldıza hayranlıkla bakmak aynı türden olmaya başlar. Ama sonradan kıracağını bilmeden böyle geçip gider. Bir şeyden koptuğunuzda her şeyi unutmak gibi...

Bir insana kapılıp onun özelliklerini edindiğinizde iş işten geçmiş ve o bağ koptuğunda kendinize dönmeniz gerekir. Zorlar elbette; kırar, yıkar, ağlatır ama en çok da kendinize yedirmeniz gerekir bu durumu. Bir şeyi yapmak zorunda kaldığınız zamandır artık. Zaman pişmanlıklarla da olsa mutluluklarla da olsa geçmiştir. Zaman seni beni tanımaz. Kimseyi sevmez zaman, severse o da sıradanlaşır. Ancak 21. yy'da bile zaman kimseyi sevmemiştir. Zaman sevdiği andan kıyametin kopması an meselesidir. 

Bir kişiye kapılıp hangi yola girdiğinizi bilmediğinizde sizin de bir kalp kriziniz etkisini gösterecektir. Sevseniz ne olur, sevmeseniz ne olur... Zaman her zaman bir gözyaşıdır. Zaman her zaman sonunda bir şeyleri alır elimizden. Zaman mutsuzluktur. Zaman kaybettiğimiz ya da kazandıklarımızdan oluşmaz. Zaman şansa bırakmaz bir saliseyi. Ah vah etmeden hemen şimdi ayağa kalkıp güçlü olmayı gerektirir bir an bile. Sevmeye gelmez. Bir kişiye kapılıp onun gibi olmaya değmez. 

Bir an olsun gözyaşına değmeyecek küçük prenses. Zaman prenses olup ağlamaya değil, prens olup mutlu etmeye bakar...

Yorumlar

 1. Bencillik kötü değildir ama narsizm ya da egoizm olursa ayrı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bencillik doğadan nem kaptığında ortaya çıkıyor gibi bir şey. Ve üzerime bencilsin sen diye gelen insanlar beni şimdi anlıyorum boş yere kırdılar. Bunu sevmiyorum, üzerime gelinmesini.. Narsizm Allah Allahlık zaten evet bu daha çok kötü ama temel olarak çoğu kendi üzerimizde olan karakteristik özellikler yani geçici olmayan davranışlarımız bizi daha da kötü yapar. Bununla bir ömür boyu bizi sevebilecek insan ararız. Dünyayı çözümlemek zor.. İnsanları çözümlemek falan :) Eh işte deyip geçebilmek lazım maalesef...

   Sil
 2. Kalemine sağlık İrem farklı bir yaklaşım olmuş ;)
  bencillik... yıldızlar..zaman ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de anlayamadım pek ama teşekkürler :))

   Sil
 3. heeeey hep böyle şeyler yaz işteeee. eski yazıların gibiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay benziyor mu eski yazılarımaaaaa ? :)))

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar