Aldığım Kitaplar 5

En son 2015 yılının 8. ayında kitap alışverişi yapmış olmama rağmen bu seferki tam bir mutluluk balonları gibi geldi her kitap. Teşekkürler D&R :)


İlk olarak bu alışverişten en sevdiklerimden. Sanırım en sevdiğim kitap alışverişi bu oldu ve bu kitap da Ephesus Yayınları'ndan aldığım ilk kitap ve Buse bunu okudu diye aldığımı söylemeliyim. Buse'den önce de bir ara D&R'da gezerken gördüm ancak kapağına aşık olup arka kapağını okumaya ihtiyaç duymadığım kitaplardan oldu. Arka kapağını da koyacaktım buraya ancak kitap yorumumdakiyle bu yazım arasında fark olmalı diye koymadım. Yazarın adını da kapatmışım fark etmeden :) 


Uh, burada da yazarın adını kapatmışım. Aimee Carter olduğunu söyleyeyim ama ben size. Bu serinin 2. kitabı. Üstteki de 1. kitabı oluyor ancak 3. kitabı şimdilik bende bulunmuyor. Bakalım nasılmış ? :) Kapağı çok hoş değil mi ? ^^


Bunun da kapağını çok sevdim ve biraz arka kapağından dolayı sevmiştim. Ancak bu alışverişte ben farklı yayınevlerinin seçiciliğini okuyarak yayınevlerini deneyeceğim diye Martı yayınlarından sevdiğim bir kitap aldım gitti :) 


Bu kitabın dizisi var. Gossip Girl.. Ve ben bu diziye arada sırada denk gelip duruyordum. Artemis yayınları olduğu pek belli olmuyor fotoğrafta ancak bunu alışverişimin sonunda görüp bu kitabı da aldıysam tamamdır gelsin hemen dedim. Kapağına da bayılıp aldım. Ancak arka kapağına bakmamıştım :/


Bu kitabı çoktan beri almak istiyordum. Steve Jobs ile ilgili filmler izliyordum ya Steve Jobs'ın başarılarını görüp düşünce gücünü anlamaya çalışıyordum. Bu yüzden Steve Jobs Gibi Düşünmek diye bir kitap almak istiyordum. NTV yayınları da yardımcı oldu ve bu da NTV yayınlarından aldığım ilk kitap :)


Bu kitap nedense çoğu yerde duyulup, her yerde görebileceğiniz bir üne sahip. Ben de merak ettim bu kadar neyi şey diye ve hemen ekledim sepetime. Bu da Can yayınlarından aldığım ilk (Sanırım) kitap :)


Bu kitabı Tumblr'da altı çizili ve çok güzel ders veren cümleleriyle bulabiliyordum. Hep görüp neymiş bu ya gerçekten çok güzel bir hikaye kitabı galiba dedim. Ben de altını çizip atmak istiyorum diye kıskanmadım değil yani :) Umarım bir çok fotoğraflarla dolu şekilde bu kitabın yorumunu sizlerle paylaşırım :))


Pegasus yayınlarından bir kitap almak istiyordum ve böyle uygun bir şey arıyordum. Bu kitabı gördüm ve ben ki hiç polisiye okuyabilen biri değilim ve kendimi zorladım. Bu kitabı almaya karar verdim ve hatta alamam ya deyip kendimi şey yaptım ancak hayır dedim kendimle konuşuyorum ya ben :D Bu kitabı alacağım ve Polisiye okuyabilir miymişim diye bir tartacağım kendimi dedim. Kitap ne normal boyutta ne de cep boyda tam ortası bir kitap. Nereye koyacağımı bilememiştim ancak biraz eski bir kitap olduğu için yıllanmış kitaplar gibi durması çok doğal geldi ama beklentimi karşılamayan boyda ve iç sayfalarda elimdeydi :( 


İnce kitaplar neden ince kitaplar yaa :((( Bir çok ince kitabım var ve hala onları okumaya kıyamayıp beklettiğim için bunu elime geldikten sonra ah vah ettim. Bakalım kısa günde biter ancak önemli olan iç güzelliği :) Bu da mavi bilek yayınevi olması lazım. Bakalım bakalım :)


Pia... Ne kadar güzel adı var yazarın dimi ? ^^ Bu yazarın uzun zamandır kitaplarından bir tane almak istiyordum ancak ince kitaplar hüsranı yine ah vah işte ama olsun okuyacağım :) 


Hep bu kitabın diye başlamışım :((( Cep boy kitapları pek sevmem. 3 tane cep boy kitabım var şimdi ancak sırf normal boyundan daha ucuz diye amaaan deyip aldığım bir kitap oldu. Umarım rahatça okuyabilirim :) Kitabın yayınevi de Nemesis oluyor efenim.


Mini kitap olarak ilk aldığım kitap olsa da bu kadar minik beklemiyordum. Daha da güzel olan tarafı şu ki:


Hep cebinize hem küçük çantanıza atabileceğiniz ve o kadar rahat sayfa çevirişi var ki. Hep de normal sayfa gibi dümdüz okunuyor böyle açıldığında. Ben bunu çok beğendim gerçekten. Mini kitap olarak aldığım ilk kitap ^^


Ve hüsran anına merhaba diyin ! (Aslında ilk geldiği gün bu yazıyı yazsaydım bu bölümde yazacağım çok şey vardı ancak yine iyisiniz :D)


Elim kadar olan not defterini ben küçük boy defter sanıp aldığımda minnacık (bu sıfat o sinirime yine iyi) bir defter geldi. 3 tl'ye almış da olsam bu benim için bile fazla geldi. Bilmiyorum belki sizler not defterine bu kadar veriyor olabilirsiniz ancak ben böyle not defterine 1 tl ancak veririm. Ki not defteri kullanan bir insan değilim. Sağlık olsun. Ancak ben bu defteri anı defteri diye karne gününde herkese benimle ilgili düşüncelerini yazsınlar diye verecektim ancak olmadı.


Ben de evde olan bu ajandayı kullandım ve birkaç yakın arkadaşlarıma yazdırdım.


Hatta en sevdiklerimden Zahide'nin bu yazdığı yazıyı okuduğumda ay ne kadar tatlı yazmış dedim. Herkese buradan teşekkür edeyim ne kadar görmeyecek olsalar ancak her gün insanlar ayrılır sevdiklerinden. Belki sevmediklerim fazla olsa bile. Oh be desem de. Kusura bakmayın özlemem. Lise bundan daha daha daha güzel olacak ve özleyeceğimi sanmıyorum. Ancak herkesin fikri farklıdır. Ben Bengisu'dan başkasıyla görüşebileceğimi düşünmüyorum. Zaten pek de görüşmeyiz. Ancak sizler sağlıcakla ve mutlulukla kalın :)

Yorumlar

 1. Çok güzel bir alışveriş olmuş ki :)) Muhteşem Gatsby, Küçük Prens ve Hayvan Çiftliği severek okuduğum kitaplardan :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. O zaman hemen okumalıyım :))

   Sil
 2. Mitolojiyi ve hadesi sevdiğim için Tanrıça serisi bana bir kurgu ve roman olarak çok güzel gelmişti. Hatta tekrardan okumayı düşünüyorum. Çünkü merakla serinin ilk kitabını okumuş diğer kitaplarını beklemiştim:)
  Seninde beğenmeni umarım.
  Arkadaşının yazdığı şeyide çok beğendim. Kollarında huzur olan kız

  YanıtlaSil
 3. carter okumadım. sen yorumlayınca düşünürüm artık bakalım :) p.d james iyi polisiye okudum yani ama bu kitabını değil. küçük prens bayılırım yaaa :) kollarında huzur olan ne güzel laf yaaa. bakalım ilerde kimlerle görüşcen okuldan :) wharton okudum ama başka kitabını. yabancı ağır kitap :) minik kitap iyimiş. çok iyi alışveriş olmuş bu valla yaaa :)

  YanıtlaSil
 4. alışverişlerinin hepsi de çok güzel altın bilek yayınevinden mihenk taşını okumuştum farklı ve güzel bir kitap bir çırpıda bitiyor yaz için ideal..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah keşke ince kitapları hemen bitirmek istesem :))

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar