Ana içeriğe atla

Minti Monti English Edition

İngilizce dergilerden çoğu zaman alıp çevirmeye meraklı olmuşumdur. Bir gün Migrosta minti monti görünce birden 2 sayı olduğunu fark ettim. İki sayıyı da alıp taa ki eve gidince fark ettim ki...


Migrosa 1 hafta önce (05.06.16) gittiğimde Top Secret (bunun ne olduğundan yarın bahsedeceğim) oynadıktan sonra bu dergileri gördüm ki bu derginin ilk sayılarından alıp okumuştum. Bu sefer 2 tane gördü bir İrem ve hemen alıp çantasına koydu. Eve geldiğimde bile fark edememiştim ancak sonraki gün çantamdan çıkartıp da incelediğimde işte karşımda duruyordu. 


İlki normal olarak beklediğim ve beklentimi doğru karşılayan bir dergiydi. 


İkincisi ise ince ayrıntılarla görebileceğin bir tek fark vardı:


Bu Minti Monti İngilizce !!  Hem de bildiğiniz İngilizce ! 

Sonra bunu fark ettiğimde sevinmedim değil çünkü İngilizce çeviri yapmaya başladım zaten ve gerçekten güzel oldu. Ancak gerisi gelmedi. Hatta elimde daha ağır olan balıklarla ilgili bir kitapçık var Expo'dan ve o kitapçığı bilerek aldım ki İngilizceydi. Böyle fark etmeden almıştım ve çok sonradan fark ettim. Ancak iyi ki de almışım. Hem de çok zor bir seviyede olmadığı için çevirilmesi kolay bir dergi ve eğlenceli olacağını düşünüyorum. 


Türkçe Minti Monti'ye gelecek olursak burada Migrostaki etkinliklerden haberdar olup sizin bu etkinliklere katılmanız için yararlı bir bölüm var. Ben bu kısmı görmemiştim ancak çok beğendim. O günki Top Secret sevinciyle "Aaaaa Minti Monti !" deyip anında alıp çantam koyduğum için :) 

Eğer siz de böyle çocuklar için olan dergilerin İngilizce halini görürseniz çekinmeden alın ve fark etmeden bile olsa almışsanız alıp çevirmeye çalışın bence :) İyi çeviriler ! :))

Yorumlar

  1. top secret açıklasana ne kiiii :) minti monti çevirinden bişiler koysana burayaaaa :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yeni yazımda paylaşırım :) Olur bakalım bir :))

      Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

İzlediğim YouTube Kanalları

Uzun zamandır Gmail hesabımı açtığımdan sonra Blogger'ı keşfettim ve ardından blog yazmaya başladım ancak Gmail hesabımı açtıktan bir süre sonra da YouTube'a kaydoldum. Son 5 ay gibi bir zaman içerisinde o kadar aktifçe kullanmaya başladım ki artık laptop başından kalkmamamın tek sebebi video izlemek oluyor. 

Şimdi aklıma geldi de neden izlediğim kanalları paylaşarak herkese tanıtmıyorum dedim. Video izlerken dedim ben buna da başlayayım dedim. Umarım güzel bir liste oluşur ve faydalı bir post dizesi daha ortaya çıkar :))
1- İlk olarak az önce Onedio kanalından birkaç video izliyordum ve bundan başlamak istedim. Bu kanalı 2 ay önce keşfettim ve Onedio nun kendi web sitesinde 7'den 70'e harika paylaşımlar var. Bu YouTube kanalında da birçok komik dize videolar var. 
Onedio Kanalı
2- Normalde ben pek çok makyaj da yapmasam ilk makyaj videoları ile başlayıp sonradan eğlenceli videolarla konu alan Meryem Can'ı çok seviyorum. Fan değilim YouTube'da kimsenin ancak gö…

İzleyiciler