Ana içeriğe atla

Sıcak... DAHA DA SICAK OLMASIN !!

Allahım, sen yaptın da neden yapıyorsun Allahım ?


Dün karne günüydü ve herkesi güneşin altında o kadar bekletmelerine rağmen ben 10-15 dakika en fazla 25 dakika güneşte kaldım ve ondan sonra eve girdim ancak 5 dakika sonra evde hemen burnum kanamaya başladı. Hava zaten 38 derece. Ey Allahım dedim, 40 dereceyi de mi göreceğiz ? Başladı benim burun kanama seansım. Hatta 1 bitti bile. 

Bengisulara gitmiştim okul çıkışı ve birkaç saat kaldım ancak Bengisu'nun annesi çok temkinli davranarak 2 saat daha kal çok sıcak dedi. Yine burnum kanar şeysiyle. Saat artık akşama doğru 6'ya geliyordu ve ben köpekli kısa yol yerine, sakin uzun yolu seçtim. Sonra 5 dakika geçmeden ayaklarım yanmaya, telefonum elimi yakmaya başladı. Ya rab dedim. Girdim eve 10-15 dakika sonra falan ve birkaç dakika içerisinde yemek yemeye dışarı çıktık. Yemek yedik bir yerde durucaz tam ama burnum acıyor. Burnum kanayabilir dedim anneme peçete ver dedim. Anında kanamaya başladı. 2. seans da bitmiş oldu. 

Eve geldik. 10 dakika sonra bir hapşurmanın etkisiyle burnum kanamaya başladı. 3. seans ile bende kan bitti bence artık. Kanlı manlı da olsa bu kadar da güneşten dolayı olmasa gerek diyor insan ama bir ara yine böyle bir şey yaşamıştım. Ki şu an hava 38 derece ise vay halimize bünye kalmaz tabii...

Tüm Türkiye genelinde sıcak ancak daha da sıcak olacak diye bir haber izledim. Artık oralarda havalar nasıl diye sormam biraz abes kaçacak bu haberden sonra :)

Yorumlar

 1. Çok geçmiş olsun dikkat et mümkün mertebe dışarı çıkma bende son iki gündür sıcak oruç ağız insan yoruluyor da genede Rabbım veriyor kolaylığını :) çok şükür ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Valla bugün gittim o kadar dışardaydım ama bir şey olmadı. Bakalım az kaldı zaten :)

   Sil
 2. Ben de bugünü bu sıcakta yollarda geçirdim, oruçlu oruçlu. Eve gelince kafsyı bir koydum, 3 saat uyumuşum. :D Dikkat et, güneşe fazla çıkma ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şemsiyeyle dolaşıyor insanlar :) O kadar gezip da oruç tutmuşumdur ama böyle olmadı işte :/ Bakalım Allah birdir :) Yapacağını bilir. Uyku da iyi ancak ben bugün 4-5 bardak su içtim yemekte :))

   Sil
 3. aman yaaa bu sıcak evet evet yapış yapış sıcak. evden çıkmamalı ya da aydına kaplumbağa kovalamaya gitmeliii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayyyyy :) Deme öyle biz eve kuş aldık. Bugün beni çok sinir etti sus çok sesin çıktı senin diye kızıyorum bir sus pus oluyor. Ama bazen de böyle baka baka ağlayasım geliyor :) İlgiyi seviyor bıcırık :)) Sıcakta dışarı çıkmıyorum daha da ancak Tenis kursuna yazıldık. Akşama doğru ancak öyle bir esinti var ki sıcak sıcak sanki çöldeyiz. Aman aman :)))

   Sil
 4. kuş nabıyo. tenis başladı mııı :) bugün daha da sıcakmış yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kuştan ayrıyım yaa :) Tenis haftaya başlicak. Evet öyle olmuş :/

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

İzlediğim YouTube Kanalları

Uzun zamandır Gmail hesabımı açtığımdan sonra Blogger'ı keşfettim ve ardından blog yazmaya başladım ancak Gmail hesabımı açtıktan bir süre sonra da YouTube'a kaydoldum. Son 5 ay gibi bir zaman içerisinde o kadar aktifçe kullanmaya başladım ki artık laptop başından kalkmamamın tek sebebi video izlemek oluyor. 

Şimdi aklıma geldi de neden izlediğim kanalları paylaşarak herkese tanıtmıyorum dedim. Video izlerken dedim ben buna da başlayayım dedim. Umarım güzel bir liste oluşur ve faydalı bir post dizesi daha ortaya çıkar :))
1- İlk olarak az önce Onedio kanalından birkaç video izliyordum ve bundan başlamak istedim. Bu kanalı 2 ay önce keşfettim ve Onedio nun kendi web sitesinde 7'den 70'e harika paylaşımlar var. Bu YouTube kanalında da birçok komik dize videolar var. 
Onedio Kanalı
2- Normalde ben pek çok makyaj da yapmasam ilk makyaj videoları ile başlayıp sonradan eğlenceli videolarla konu alan Meryem Can'ı çok seviyorum. Fan değilim YouTube'da kimsenin ancak gö…

İzleyiciler