Ana içeriğe atla

Top Secret Da Neymiş ?

Geçen haftadan önceki hafta 5M Migrosta bir faaliyet vardı. Bir oraya bir buraya 10 haneli şifreyi bulmak için koştur koştur durduk.


5 tane bölüm var ve bu bölümler AVM içerisinde her yerde var ve bu bölümlerden bu fotoğraftaki ipucularla birlikte ve o yerdeki şifreyi bulup anahtar kelimeye yazıyorsunuz. Bulduğunuzda ve 10 tanesi tamamlandığında size bir hediye veriyorlarmış. Biz de düştük peşine ve 1 ya da 1 buçuk saat kadar bir çok ipucu için alt kat üst kat orası burası derken kelimeyi çözdük. Tabii ilk başta biz hediye verdiklerini bilmiyorduk. Bengisu ile gittik bu kağıtları verdik ve doğru cevabı bulmuşuz. O cevaba karşılık da bize verilen hediye şöyleydi: 


Ben formu verdiğimde bu şimdi bir yere mi gönderiliyor yani ne oluyor acaba dedim. Meğerse bunu veriyorlarmış ve bunu verdiklerinde ben bir garip oldum bu ne dedim kadına. Kadın ne desin bir ödül veriyoruz doğru cevabı bulanlara dedi. Ben de açmadım aldık hediyeleri Bengisuyla yürümeye başladık habersiz. Açtık ve içinden...


Bir kahve kupası çıktı. Ben de zaten her daim severim kahveyle ilgili eşyaları. Daha hiç kullanmadım ancak Migros için güzel bir hediye. Hatta ben hediyeye gerek yoktu falan da dedim şakasına ama cidden de ben bu hediyeden ziyade o şifreyi ararken ki her an korkumla Bengisu'nun bakmasını yapmasını istediğim zamanları çok sevdim. O arayış içerisinde koştur koştur ipuculara koştum :) Umarım bir daha bu tür etkinliklerle karşılaşırız. Çok keyifli oluyor :) 

Yorumlar

 1. hiç duymamıştım, eğlenceli bir şey olsa gerek:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet tabii yarım saatiniz bu ne ya deyip sonradan anlayınca boş geçmezse iyi :) Ama bir sonraki gün yine gittiğimizde bu etkinlik yoktu. Bu da işin kurnazlığını yapmasınlar diye yapılmıştır :)) Bir ara böyle şeylerle karşılaşırsanız çok güzel bir labirent gibi olacağını hissedersiniz umarım :)

   Sil
 2. Böyle bir etkinliğin olduğunu bilmiyordum. Çok eğlendiğine eminim canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Galiba ben de ilk defa karşılaştım ancak gerçekten çok güzeldi. Böyle bir harfi bulup sevindiren bir etkinlik. Umarım siz de böyle bir etkinlikle karşılaşırsınız :)

   Sil
 3. eğlenceliymiş sahiden de :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

İzlediğim YouTube Kanalları

Uzun zamandır Gmail hesabımı açtığımdan sonra Blogger'ı keşfettim ve ardından blog yazmaya başladım ancak Gmail hesabımı açtıktan bir süre sonra da YouTube'a kaydoldum. Son 5 ay gibi bir zaman içerisinde o kadar aktifçe kullanmaya başladım ki artık laptop başından kalkmamamın tek sebebi video izlemek oluyor. 

Şimdi aklıma geldi de neden izlediğim kanalları paylaşarak herkese tanıtmıyorum dedim. Video izlerken dedim ben buna da başlayayım dedim. Umarım güzel bir liste oluşur ve faydalı bir post dizesi daha ortaya çıkar :))
1- İlk olarak az önce Onedio kanalından birkaç video izliyordum ve bundan başlamak istedim. Bu kanalı 2 ay önce keşfettim ve Onedio nun kendi web sitesinde 7'den 70'e harika paylaşımlar var. Bu YouTube kanalında da birçok komik dize videolar var. 
Onedio Kanalı
2- Normalde ben pek çok makyaj da yapmasam ilk makyaj videoları ile başlayıp sonradan eğlenceli videolarla konu alan Meryem Can'ı çok seviyorum. Fan değilim YouTube'da kimsenin ancak gö…

İzleyiciler