!! YEP (Yerleştirme Esas Puanı) Açıklandı !!

Teog stresiydi, test kitaplarıydı, okuldan etüte geçişiydi, her gün başımın ağrımasıydı derken tatil de geldi her şey bitti 92 ortalamayla 8. sınıfa güle güle yaptık da, sonrası ? 


Snapchat'te de dediğim gibi: "Biz bu sıralarda okumayı öğrendik."

Çünkü 8 senem bu okulda geçti benim. Yeniden yeni arkadaşlarla Antalya'da bu okulda tanıştım. İlk kez birinin saçını başını yoldum. İlk kez birinin ölmeden söylediği sözle güçlü olduğumu hissettim. İlk kez kendimi bu okulda tanıdım. İlk kez bu sıralarda bir derste eğlenebileceğimi öğrendim. İlk kez karne günü bana işkence oldu. İlk kez okulda tanınmak istemedim. İlk kez reddedildim. İlk kez bir yalanla birini sevdim. İlk kez bir insanı umursamamayı öğrendim. İlk kez bir öğretmenin sana gıcık kapabileceğini gördüm. İlk kez bir öğretmenin seni sevemediğini, kapıdan çıkınca hatırlamayacağını anladım. 

Ama ilkler unutulmaz anılar bırakır... 

Gerçekten dönüp arkadamdaki arkadaşlarıma bakmam belki ama arkamdaki anılara ağlarım. Arkamdaki o ilklere sevinir, o ilklerle yaşarım belki de. Belki de liseden mezun olunca o 8 sene vız gelir tırıs gider. Ama ben anıları unutabilmeyi istemem..

YEP açıklandı. 385 almışım. İlde %30, Türkiyede %24'lük yüzdelik dilimdeyim. Ne çok kötü, ne çok iyi. Batu da benimle aynı puanı almış. Aynı okulu istiyoruz. Aslında istediğim okulu çoğu herkes istiyor. İstediğim okula benden 9 puan fazla ama yüzdelik dilimlerin daha gerçekçi olduğunu söylüyorlar. Bu yüzden hiçbir fikrim yok. Tercihler 15-25 Temmuzda ve sadece aklımda 4 okul var. 

İzmir ise... İzmiri istiyorum. Ama olmaz. Bilmiyorum İzmir güzel şehir ama fikrim yok cidden. 

Siz ne düşünüyorsunuz ? 

Yorumlar

  1. çok duygulu yazmışsın yaa. kolay değil ya yıllarca aynı yerde. hiç unutmazsın ki. istediğin okul olsun. izmir. ne yönden. izmir güzel rahat şehir. bizim ülkede en rahat şehir yaa. okul bilmiyorum ki olur mu. kaç tercih olcak. izmirden de yazabilirsin tabii. o okuldan biri olur muuuu diyosuun işallah :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkürler. Ancak o anki duygusallık :) İzmir olmaz ya. Baktım da yok yani. 20'ydi diye hatırlıyorum. Ay valla bilmiyorum :(

      Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar