Ana içeriğe atla

Kitap Yorumu "Küçük Prens"

Bir süredir hatta tam olarak 17 Mayıs 2016'dan bugüne kadar hiç kitap yorumu paylaşmadığımı şimdi görünce artık dedim bunun şerefine okuduğum kitabın bir yorumuyla artık dedim ki: "Yeter artık İrem. Kitap oku ve yorumu yaz..."


Küçük Prens aslında küçük çocukların okuduğu bir kitap olarak bilinebilir. Hatta yayınevinin Can Çocuk olarak yazdığını görebilirsiniz. Ancak böyle kitapların ben daha çok yetişkin kişilere daha çok ders vereceğini düşünüyorum. Çünkü küçük çocuklar içindeki o betimlemeler ya da ufak altında yatan sözleri anlamayabilirler. Bu yüzden bu kitabı anlatmak için ancak bu sözleri söyleyebileceğimi anladım. Çünkü ne anlatırsam okumayanlar için spoiler olabilir :) 


Hatta bu kitabı Aydın'da okudum. Böyle yeşil, ağaç ve oksijen dolu bir yerde kesinlikle kitap okumak güzel oluyor. Ancak oraya 4 tane kitap götürüp 18 kitapla geri döndüm. Neden acaba ? :)) Bundan sonraki yazıda açıklayacağım için bunu burada saklı tutuyorum. Ve ayrıca orada Martin adında "ördek" olduğu için ve ben de ördeklere bayıldığım için dökülen tüyünü ayraç olarak kullandım. Kitabı ilk okumaya başladığım gün Martin yanıma geldi ve bir tane tüyü yukardaydı. Ve tüyü dökülecek diye bekledim ve o tüyü çıktı. Ben de böyle o zamanı hatırlatan bir ayraç edinmiş oldum !! :) 


İşte bu tüydü. Dediğim gibi bir kitap ve ne kadar kitap yorumu gibi sayılmasa da gerçekten ben çok beğendim ve yani tüylerimi ürperten sözler oldu. Yaz için kısaca okuyup geçebileceğiniz bir kitap. Bu kitabı okuyunca ardında kalan az sayfalı kitapları görünce yazın bunları okuyup yorumunu yazmamın daha iyi olacağını düşündüm. Umarım kitap okuma enerjim yeniden yerine gelir. Ne kadar kitap alsam da okuyamamam beni üzüyor. Ayrıca yorumunu da yazamadığım için başka yazılar yazarken içimde ukte kalıyor. Umarım daha çok kitap yorumlarıyla karşınıza çıkarım :)

Yorumlar

 1. ben de çok severek okudum bu kitabı çok hoş ve çok çabuk ilerleyen bir kitap

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle çok hoş. Tekrardan açıp sözlerine bakabileceğim bir kitap:))

   Sil
 2. Küçük prens hakkında dediğine katılıyorum. Güzel bir çocuk kitabı ama altındaki imayı anlamak için bir şeylerin farkına varılması gerekiyor. Daha çok ve çabuk oku daha çok yaz olur mu :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaaaa evet sanırım bu daha doğru ^^ Oluuuur :))

   Sil
 3. Küçük Prensin olduğu her yerdeyim. Tam bir hayranıyım. Her yaşta farklı şeyler öğreten bir kitap olarak görüyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her yaştan insanın ... sanırım spoiler vermeden duramayacağım :))

   Sil
 4. Bu kitabı almıştım okumak için fakat o zamanlar elimde bir kitap vardı ve elimdeki kitap bittikten sonra okuyacaktım. Fakat, mahalleden küçük bir çocuk sanırım orta okula gidiyor kitabı gördü bende, abi bana verir misin okuduktan sonra geri veririm demişti ama aradan epey bir zaman geçti kitaptan ses soluk çıkmadı :) sanırım yenisini alacağım. Çünkü bu kitabı gerçekten çok merak ediyorum.
  Kitap yorumunuz için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaaaa :)) Tüh ya, bir zaman geri dönen bir kitap olursa iyi olur ya :) Çünkü gerçekten güzel bir kitap ve içindeki kelimeler için ölmeden önce okunması gereken bir kitap gerçekten. Rica ederim :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

İzlediğim YouTube Kanalları

Uzun zamandır Gmail hesabımı açtığımdan sonra Blogger'ı keşfettim ve ardından blog yazmaya başladım ancak Gmail hesabımı açtıktan bir süre sonra da YouTube'a kaydoldum. Son 5 ay gibi bir zaman içerisinde o kadar aktifçe kullanmaya başladım ki artık laptop başından kalkmamamın tek sebebi video izlemek oluyor. 

Şimdi aklıma geldi de neden izlediğim kanalları paylaşarak herkese tanıtmıyorum dedim. Video izlerken dedim ben buna da başlayayım dedim. Umarım güzel bir liste oluşur ve faydalı bir post dizesi daha ortaya çıkar :))
1- İlk olarak az önce Onedio kanalından birkaç video izliyordum ve bundan başlamak istedim. Bu kanalı 2 ay önce keşfettim ve Onedio nun kendi web sitesinde 7'den 70'e harika paylaşımlar var. Bu YouTube kanalında da birçok komik dize videolar var. 
Onedio Kanalı
2- Normalde ben pek çok makyaj da yapmasam ilk makyaj videoları ile başlayıp sonradan eğlenceli videolarla konu alan Meryem Can'ı çok seviyorum. Fan değilim YouTube'da kimsenin ancak gö…

İzleyiciler