Ana içeriğe atla

Kitap Yorumu "Tanrıça" + Hediye Kitap

Herkese yeni bir kitap yorumundan ve söz verdiğim gibi kitap yorumu gibi kitap yorumundan merhaba ! :))


Uzun bir zamandan sonra ilk defa bir kitap okumuş gibi hissettim ve anlatmaya o kadar heyecanlıyım ki, bazı şeyleri unutacağım diye üzerinden çok geçmeden ve üşenmeden hemen yazmaya başlayayayım dedim. 

Tanrıça'mız, ilk başka bana kapağındaki ana karakterimiz Kate Winters olduğunu sanıyoruz ancak. Asıl "Tanrıça'ların" kim olduğunu sonradan sonradan öğrenerek her birinde şaşkınla bir diğer geçmenizi sağlayacak bir kitap. 

Ancak ilk başta sizlere konusundan bahsedip kendi duygu ve düşüncelerimi aktarayım.

Kate adındaki bu kızımız. Henry adındaki Ölüler Diyarına hükmeden bir erkeğimiz. Henry'nin her evlenmek istediği kız testlerden geçemeyip kısa zaman içerisinde öldürülüp, Henry'e azap vermiştir. 12. kız olan Kate, yeniden 11 kızın ardından son defa teste tabi tutulur. Testin sonunu görebilen bu kişiler Henry'i o kadar etkilemiştir ki, Kate sınavdan geçmeden bu diğer testten geçen kız yani Persephone, Kate'i düşündürür. Henry hakkında hiçbir şey bilmemesine rağmen, Henry'nin yeniden yakın arkadaşı bile olmayan Ava'yı kurtarması karşılığı olarak o sınavları kabul etmiştir... 6 ay Eden Köşkü, 6 ay özgürlük... Ya herkesin öldüğü sınavdan geçebilirse ? Sıra Kate Winters'da...


Ben kitabı oldukça çok başarılı buldum. Hatta kitabı okurken Piyon diye bir kitapın kapaklarının hazırlığında olduklarını gördüm yayınevinin. Oldukça başarılı bir yazar ve ne kadar yaz ayında okuyamıyorum deyip kendimi zorlasam da, okumam gerekiyor işte.. Çünkü 1 buçuk ay sonra falan mı ne kitap fuarı var ve elimde okunmamış 32 kitap daha var. Ve bu kitap hakkında bir yorum niteliği kazanması için düşüncelerimi söylemem gerekirse;

Kitap oldukça akıcı ve diğer sayfaya sürekli geçirebilen bir şaheser. Konusu kısmından da oldukça özgün ve diğer bazı kolaydan yazıp yayınlatan kitaplardan yazılmamış içeriği. Oldukça düşündürücü ve her bir ilerleyişte de oldukça şaşırabileceğiniz ve mantıklı şeyler var. Ve kesinlikle 4/4'lük bir kitap. Eğer sorularınız falan olursa yazarsınız hemen cevaplarım :) 


Tam o kitaba başladıktan 2 gün sonra tek kız kuzenim gelip bana uzun zamandır almak istediğim kitabı hediye getirdi. Gerçekten almak istiyordum ve Facebook'ta görüp, "Sen nasıl güzel bir kapaksın yaa?" deyip geçmek zorunda kalacağım fiyatından dolayı alamıyordum. Bu yüzden kuzenim getirdiğinde çok sevindim. Umarım Elif Şafak'ı severim. Çünkü kuzenim yazarın oldukça akıcı kitaplarının olduğunu ve akıcılığından kolayca okuyabildiği yazarın bu yazar olduğunu söyledi. İnşallah güzel bir yorum çıkartabilirim bundan da :) 

İyi okumalar, iyi günler efendim ^^

Yorumlar

 1. heeeey okunur diyosun tanrıçaaaa pekiiii not aldııım :)

  YanıtlaSil
 2. Tanrıçayı merak ettim . Fantastik türde de mi ? Tam çözemediğim bir nedenden ötürü Elif Şafak a önyargılı yaklaşıyorum . Ama sebebini sorma :D şundan dolayı diyemem :D Beğenirsen yazısını bekliyoreeğ . Belkim bakışım değişir :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fantastik sanırım sen de okuyunca öğrenirsin yorumlarsın :)) Hummm ^^ Önyargı kırıcı oliyim o zaman :D

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

Kitap Yorumu "Kış Masalı"

Huh. Ay nasıl başlamalıyım ? Çok YouTube'da video izliyorum, hep ondan merhabaaaaa diye başlayasım geliyor. 2016'da sürprizlerim var sizlereeee. Ama Kış ayındayız ve Kış ayında Kış Masalı'nın yorumunu yazmak da uyumlu oldu. Ay çok güzel *.*


Kitap aslında o kadar hoş ki, gerçekten yani şu yorumu yaparken bile kitaptaki sözcükler geçiyor aklımdan. Aslında 1016 sayfa diye diye herkesin aklına kazındı kaç sayfa olduğu kitabın. Ayrıca zaten gerçekten uzun bir sürede bitirdim ve ben bu kitabı okumaktan gurur duydum. Herkes eline alıp hep inceledi bu kitabı. 1016 sayfa diyorum, bütün her okula götürdüğümde birinin eline veriyordum artık son 300-400 sayfa kalınca. Çünkü gerçekten yoruyordu :)) Ama bitireli de 1 hafta oldu. Pinekliyordum bu yorumu yazmak için.

Kitap şöyle bir konu alıyor; Gazeteci bir Hande Altan işinde çok başarılı biridir. 23 yaşına kadar aşktan uzak, bir iş kadını olmuştur. 29 yıllık bir aşk adamı bulana kadar... Kerem Sarper... Bir iş adamının sırlar ardında v…

İzleyiciler