Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Ocak, 2016 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Wattpad Works and Surprise Clips

Yeniden yeni kurgularla bir hikaye yazmaya başladım. Eskilerden daha iyi olduğuna emin olabilirsiniz ! :)

Vague (Dalgalar) adında bir hikaye yayınladım ve gerçekten iyi olduğuna inandığım zaman bu duyuruyu yapacaktım. Daha dün de tam olarak karakterleri belirledim. İşte hikayem; 
https://www.wattpad.com/story/56216865
Tanıtım:  Hiç bu kadar büyük dalgaya gelmemiştim. Hayır hayır, hiç o kadar ihtişamlısını da görmemiştim. Oturdum o soğuk rüzgarla birlikte dalgaların yanına. İçine çektin ve bana o sıcaklığı keşfettirdin. En büyük dalgada bile yanımdaydın, üstümü ıslattığında sımsıkı saran bir kucak... Sonra ne oldu bilmiyorum, işte buradayız... Senin yanında ben, benim yanımda sen.
Oyunculara gelecek olursak Gigi Hadid rolünde Voila ve Zayn Malik rolünde Edgard oynuyor. Aslında bu çifti hiç beklemiyordum ve bir artı olarak Zayn artık tek başına yolunda devam ederken Gigi ile ilk klibini de çıkartıı ! 
ZAYN - PILLOWTALK
Dip Not: 1D hayranı falan değilim sadece bir insanı nasıl severseniz …

Meraklı Melahat Mim'i

Eccik geçmişten bahsedivesek heç de bişi olmaz demi ? :)

Bu mimde aslında mimlenmedim bildiğiniz kendimce Deep'den mimi görüp atıldım diyebilirim kendimce. Aslında böyle bir şey yapmazdım ama kendimden bahsedesim gelmiyor ve dinletemem de sonuçta kimse burayı dert köşesi diye takip etmiyor. Zaten zorlayamam da. Ay kötü hissederim ben öyle zaten ama bunu yaptığımı bile utanıyorum.
Hadi başlayalım ya:
Ancak küçüklüklerimden bahsedebilirim galiba bu mimde çünkü anlatsam anlattıklarım çok uzun zaman önce olmuş olmayacak. 14 yıldır hayattayım bi de. Nasıl bir anım olabilir ki ? 
1-2015'in yaz ayında Bengisu ile bir AVM'ye gittik. Bir makyaj mağazasına girdik. (Marka verirsem kızı işten kovarlar gibi hissettim ondan vermiyorum.) Ucuz bir makyaj mağazası ama. Sonra işte Bengisu 1 hafta önce yine buraya geldiğimizde bir oje sürmüştü ve çok tatlı duruyordu. İrem dedi işte sen de gittiğimizde sür ikili hoş dururuz dedi. Sonra ben de gittim sürdüm. O sırada bir eleman bitti başımda.…

Yayınevleri Mim'i

Yeniden bir mim düzenlemek istedim bu havalarda. 

Artık havalar iyice soğudu ve evde tıkılıp kaldım. Bir kahve ve bir kitapla bir tatil geçip gidiyor. Ben de bu sırada yeni ne kitaplar çıkmış diye internetten bakarken yine en sevdiğim yayınevini görüp yine harika kapak tasarlamışlar diye düşünürken neden böyle bir mim yapmıyorum diye düşündüm. Bence de güzel bir mim olacak ve o zaman başlayalım ! :)
1- En sevdiğiniz yayınevi hangisi ? 
Ben en çok Destek Yayınları'nı seviyorum. Kapak tasarımıyla, sayfaların o ne ince ne de kalınlığıyla, yazılarıyla birlikte beni hemen çeken bir yayınevi. Zaten en son yaptığım kitap alışverişinde destek yayınları'nın kitapları indirime girdiği için bu yayınevinden yapmıştım alışverişimi ve gerçekten bir kitap fiyatı diğer yayınevlerine göre hem başarılı, hem ucuz, hem de ilgi çekici. 
2- Bu yayınevinden okuduğunuz bir kitabı kısaca yorumlayın.
Benim şu an aklıma gelen Ahmet Demir'den Yıldızlar Sönünce kitabı. Bu kitap bir deneme/yazın kitab…

Gülümse

Bir şarkıyla uykuya daldım yine. Zihnimde sözler dolu ancak olaylar görüntüye çevirlmiyor. Sanki ben kafamda sahne ayarlamışım gibi zihnim bana oyun oynuyor. Sıcacık yorganından ayrılması için uyandıran aptal alarm yoksa mutluyum elbette. Ama ya 4'de uyuyup 7'de kalkmışsam her şeye inat olurum. 

Aklımda planlar var. Kafamda yavaş yavaş hadi İrem diyen sesler çoğalıyor. Sen başaracaksın. İnsanların senin hakkında ne diyeceklerini düşün diyorum. Ama aslında yaptığım tek şey hayal kurmak oluyor. 
Mutsuz insanları görünce kendi neşemi suçluyorum. Çok mutlusun İrem. Sadece umursamaz davranacaksın. Bu kadar kolay.. İç sesimi duymayı istemem. Ama iç sesim eğer bir Trap müzikse Turn Down For What ? diyorum arkidişim. 
Bazen her dışarı çıkacağımda bir şarkı eşlik eder içimdeki dansa. Gösterişim yoktur biliyor musunuz ? Kimseye de bir şeyle hava attığım olmadı. Kimseye blöf yaptığım, kimseye yalan söylediğim, kimseyi birinden ayırdığım olmadı. En son bir konuşma yaptım. Okuldaydık. Bir…

3- Şarkı Esintileri "Dollhouse"

Deniz sayesinde sağolsun çevirisiyle artık şarkıyı dinlerken Türkçesiyle söylemeye bile başladığım bir şarkıyı paylaşmadan olmaz. Bu seride zaten hep böyle çok dinleyip çevirisiyle de çok sevdiğim şarkıları paylaştığım için dinleyip dinleyip bitiremediğim bir şarkı oldu bu da :)

Dollhouse - Melanie Martinez (Çeviri) 
Picture, picture, smile for the picture. Resim, resim, resim için gülümse. 
Pose with your brother, won't you be a good sister?  Erkek kardeşinle poz ver, iyi bir kız kardeş olmayacak mısın? 
Everyone thinks that we're perfect.  Herkes mükemmel olduğumuzu düşünüyor.
Please don't let them look through the curtains.  Lütfen perdelerin arasına bakmalarına izin verme.
Şarkıya Ulaşmak İçin: https://www.youtube.com/watch?v=HcVv9R1ZR84

İzlediğim YouTube Kanalları 3

Ne kadar YouTube'da vakit geçirememiş olsam da ilk laptopa girerken yazdığım şeylerden biri olduğu için çoğu zamanımı harcayan şeylerden biri diyebilirim. Ancak yeni yeni kanallar açılmaya başladı ve bu da YouTube için iyi bir şey elbette. Hatta o kadar ki ben de açmayı bile düşünmüştüm ancak kimse bilmez. Hatta birkaç videom bile var (spoi mi o?) Ancak kesin değil elbette. Hepsi bir arada yapamayacağım. Sadece eğlence olsun diye denemeler yapıyorum :)

1- İlk kanalımızla başlayalım bakalım. Bu kanalı daha dün keşfettim. Sokak Röportajları gibi bir kanal sayılır. Ancak daha farklı ve daha güzel videoları olduğunu söylemeliyim.  Ben de Sokak Röportajları kanalına üyeyim ancak pek izleyemiyorum. Zaten her girdiğimde bayağı bir video koymuş oluyorlar. Ancak böyle bu kanalda daha çok ilgimi çeken ve çocukluğumdan beri aklımda olan soruların cevaplarını buldum diyebilirim. Beni daha çok eğlendirdi. Bu yüzden Sosyal Deney kanalını keyifle izlemeye başladım. Gerçekten hoş konular ele alı…

Müzik Hayatım 10

Merhabalaaar ! Yeni ve yeniden şarkılarla birlikte geldim. Sınavlarım, sözlülerim, projelerim bitti artık TEOG notumuz da belli oldu. Birkaç yeni müzik de keşfettim. K-pop falan dinleyeyim dedim. Eh sadece 1 tane bakabildim ve onu da çok beğendim. Böyle indie, folk, soul, blues gibi ya da jazz gibi şeyler dinlemeyi çok seviyorum ben. Özellikle başım ağrıdığında çok iyi gidiyor. Eh o zaman ordan burdan şurdan ortaya karışık bir yazıyla başlayalııııııım ! :)


Bu aralar K-pop dinleyeyim dedim ve EXO dinledim ilk olarak ve ilk şarkısında hemen aşık oldum diyebilirim. Ancak çok böyle yavaş olanlarını sevdim. Bu yüzden bir tane EXO şarkısına baktım sadece.

Imany'i yaz ayında çok dinlemiştim bu şarkısını ve bir gün yine görünce hoş bir şarkı olduğu için bahsetmek istedim. Bu da hoş hafif müziklerden.

Duke Dumont'u birkaç şarkısından gördüp dinlemiştim ancak bir ara denk gelip yeni çıkarttığı bir şarkıda hoş bir ritim yakaladım. Ritimiyle oldukça güzel bir şarkıcı. Bir çok şarkısıyla …

29- Filmler'in Esintileri "Big Hero 6"

Keyifli bir animasyon hayatından yeniden merhabalaaaaar ! :) 

Keyifli bir animasyon ya da çizgi filmi daha izlemeye karar verdim. Bu sefer bir öneriyle daha. Bir blogdan görüp izlemeye başladım. Eh ağlamasam olur mu ? I-ıh İrem kanunlarına aykırı bunlaaaaar ! :) 
Konusunu ele alırsak bir iki hafta önce izlediğim için konusundan pek bahsedebileceğimi sanmıyorum ancak Vikipedi'den şöyle bir konu bahsediliyor; 
Hiro Hamada adlı bir çocuğun bir savaş robotu yapıp Yama ile dövüş yapmasıyla ile başlar. Abisi Tadashi Hamada'nın motorsikleti ile kaçarlar. Tadashi, Hiro'yu kendi okuduğu üniversiteye götürür ve arkadaşları ile tanıştırır. İsimleri; Go Go, Ballı Limon, Fred ve Wasabi'dir. Ayrıca abisinin yaptığı Baymax adlı sağlık robotu ile tanışır. Hiro, üniversiteyi çok beğenip katılmak ister. Abisine yaşının yetip yetmeyeceğini sorar. Abisi ona yaşının önemli olmadığını, öğrenci seçme yarışmasında insanları etkileyebilecek şeyler yaparsa kazanabileceğini söyler. Hiro, çok ça…

Rapor

Heeeeeey ! Neden böyleyim ben de bilmiyorum. Dün moralim bozuktu ve bugün acayip derecede mutluydum. Burada ne için varım biliyorum galiba. Kendim için. Aslında bin kez olsun ben hep şunu düşünmüşümdür blogum hakkında. Ölsem blogum bana yeterli kalacak. Belki sevecekler yazılarımı, var olmasam bile. Ama yazılarımı onaylamak için ailem girer falan diye. Öldüğüm anımı 1 sene önce çok düşünmüştüm de. Her neyse konumuz bu değil..

Hep güldüm eğlendim ve meğerse ki amanıııııııııın ! Sınavdır projedir derken bitti bir dönem. Şimdi işte bizim TEOG puanları ertelendi. Davalık sorular var ve benim bir tık olsun puanımın yükselmesi var. Aklımda planlı bir şeyler olunca ve uygulayınca çok iyi hissediyorum. Gece 1 olmuş ve ben de proje ödevimi yapmak için saat 7'den 1'e kadar ödev yaptım. Ay dedim mutlusun ya git yazı yaz. Kendini göster. 
Buradan Selin belki bakıyordur. Canım o benim ya *.* Moralim bozuktu ve akıl verdi yine. Düzeldim Allah'tan. Ama beni unutmayın, bu arada 121 olmuş…

Blogumdan Yeniden Uzaklaşıyorum

Yeni bloguma gelenler bilmez. 1 sene kadar blogumda aktif olmadım ve iyi şeyler de olmadı ama çok iyi bir dönüşüm olmuştu. 116 takipçime de teker teker teşekkür ederim. Şu an 117 ama 116 diyorum çünkü gelişmeden önce 1 kişi takipçim ile buradan ayrılmıştım. Şimdi yine bir durgunluk ve ben bloguma yazmaktansa hayatıma yazmaya ve kendime okumaya başladım. Sorun ne bilmiyorum. İlgilenilmeyi ve sürekli olanından sevdiğim için eh tabii bloguma her gün gelmezler. Bir yazımda 16 yorum varsa 1-2 kişi yorum yapmış ve ben de karşılık verince büyük gözüküyor yorum sayısı. Ben sevmedim hiçbir zaman böyle başarılı olanları. İşte burada da söylüyorum. Kıskanıyorum.. Ama bu bir neden değil, sadece yoruluyorum gerçekten. Her şey bir arada olmuyor. İçimde bir sıkıntı var zaten 1 saattir. Ben de böyle bir şey yazmak istedim. Ne bunun bir yerde duyurulması, ne de çok yorum alınması ne üzecek ne de mutlu edecek (mutlu etmesi kısmını düşüneceğim). Sadece değer almak için bir şeyler mi yapmam gerekiyor sö…

4- The Notebook

Uzun zaman oldu değil mi görüşmeyeli. Ah ah, tam 1 sene :) 

"I started to negotiate acquisition targets to build dreams for the future. Is not it good development ?"
"I wonder if he 's late when I said what if I did today .."
"Il ya 2 jours je l'ai dit bonsoir à dire aux gens dans cette langue *.*"
"Le meilleur cadeau pour les vacances de Noël je eu mon téléphone . Bonne chance.. "
"Le premier test de l'année est allé bien .."
"I broke all my charger ."
"And Christmas is not started great with all your wishes?"
Not: Yazdan kalma bir boyama çalışmamdı :)) 

28- Filmler'in Esintileri "Mucize"

Bu film 2015 yılının en çok izlenen filmi olduğu için izlemeye koyulduk ve gerçekten kitlendim kaldım. Mısır bile patlatmaya gidemedim, kilitlenip kaldım ve gerçekten çok beğendim.

Sakat ve dilsiz Aziz'in duygusal ve bir o kadar da keyifli bir sinema karşınıza Mahsun Kırmızıgül senaryosuyla yansıyor. Eh, Mahsun Kırmızıgül varsa duygusal filmlerden dramlardan hayat dersi öğrenmek daha doğru oluyor. Filmin adı gibi bir Mucize işte. 31 yaşına kadar ailesi ile yaşamış ve azimle yaşamıştır. Bundan sonra evlendikten sonra mucizesi eşine aşık olmak ve değişimi göstermek olacaktır. 
Oyuncular: Mahsun Kırmızıgül Talat Bulut Mert Turak Seda Tosun Meral Çetinkaya Ali Sürmeli Erdem Yener
Puanım 4/4 olurdu çünkü yılın en çok izlenme alan filmi bu olmuşsa bu filme 3/4 vermem saçmalık olurdu ve gerçekten çok beğendim. İyi seyirler dilerim :)

İzleyiciler