31 Mart 2016 Perşembe

Sevebildiniz Mi ?

Bir insanı anlamak kolay değildir. Eğer bu kişi de yeni tanımaya başladığınız bir insansa, geçmiş aktif hale gelir bir anda.


Bir insanın geçmişi kendini anlatır. Geçmişi ne kadar kötü olsa da nasıl ayakta kalıp nasıl böyle olduğunu açıklar. Dış görünüşün ön yargıya etkisinden fayda etmez ya bazı kişiler: içini okuyamazsınız. Geçmişi anlatır kim ne olduğunu. Öyle tanırsınız bir insanı. Geçmişe bağlı ya da değil. Geçmişine karşı bağlılığından kendine zarar veriyor da olabilir. Bunu dış görünüşten anlayamabiliriz değil mi ? Ya da içindeki yangınları nereden bilebiliriz ki ? Onları nasıl söndürebileceğimizi nasıl bilebiliriz ? 

Geçmiş her şeyi anlatabilir. Saatlerce anlatılsa da yormaz belki insanı. Acıtır belki sıkışmış kalbini ama, bazen o kadar rahatlatır ki, bütün dünya senin üzerinden kalkmış gibi hissedersin. Belki içine kapanık, belki de ..

Sevmek her zaman zordur. Önemli olan sevgini koruyabilmektir. Hani bütün sevgiye dair sandığımız şeyler sanıldığı gibi değildir. Bir şarj cihazı ararcasına bir telefondur sevgi. Şarj cihazını bulduğnuzda ve kaybetmediğiniz sürece, devam eder. Su geçirtirir, koruyucu tüm özellikler yitebilir bir anda. Bütün sevgi tek kelimede gidebilecek kadar çok dayak yemişse, devrimesi ve nakavt etmesi an meselesidir. Bilinmez çıkmaz işte... Ne olacağı belirsiz yılandır belki. Belki de nefret kusucu.. Ama şu kesin; sevgi sevildikçe sevilmek ister aç bir köpek gibi. Ne kadar beslerseniz doymaz, doyumsuzdur. Ama sevdikçe karşılığını alacağınız hale gelince , sevgi paha biçilmez. Ama eğer bir sözle devrilecekse, sevgiden şüphe edin. Sevdikçe körelir çünkü...23 Mart 2016 Çarşamba

Sanmıştım...

Tamam. Bakın cidden anlıyorum. Ama bir şeyler yazarsınız ve dürüst olup iğrençsin dersiniz diye bekliyordum. Olumlu şeyler umrumda değil ama öyle sanmıştım. Yazmasanız da olur. Buraya kadar...

Gülümseyemiyorum..

Yine mi ? Evet. Yine. Ama istemiyorsanız takipten çıkartın blogumu. Burası benim dünyam. 


Aslında düşüncelerim eriyor her dakika. Her saniye kendimi sevmiyorum. Kimse bilmiyor tabi ben nasıl biriyim. Ama öğrenmeniz gerekir. 

Mutsuz ve moralim bozuk olduğunda herkesi terslerim. Çok ciddi olurum. 

Şımarığım. Bir arkadaşımla bugün küssem yarın çok doğal davranırım. 

Bencilim. Hayır fazla değil. Sadece bu bencilliğimden ben de yıldım ve günlerdir ağlamaya çalışıyorum ve düzelmiyor. Düzelse de %50 bencilim. Şimdi lütfen cidden ona göre takip edin. 

Saygılarımla.

20 Mart 2016 Pazar

Ölümde Sevgi

Her günün sonunda olduğu gibi. Bir gün daha geçiyor ömrümden. Biliyorum ki her gece de içine çekip uyutuyor nasıl kalacağımı bilmeden. Ama biliyorum ki, yarın bugünden daha güzel.


Uyuyorum huzura. Sana geliyorum biliyorum. Çıkmaz bir sokağa da girsem, kulaklarım çınlıyor sesinle. Dudaklarından çıkan kelimelerle yaşıyorum. Her bir dalga boyunda huzur veriyorsun. Kaybolmak istiyorum sularında. Sadece sen ve dalgaların olsak ya şimdi ? Kim tutabilirdi ki bizi ? Biliyorum. Ölüm tutardı. Belki onda bile huzurlu olurdum. Ama çıkmaz sokaktan çıkabildim biliyor musun ? Karanlıktan sıyrıldım. Senin beyazına yaklaştım her adımımda. Her adımda kendimi buldum. Seni bulduğum gibi...

Her şarkıda buldum seni. Senli ya da sensiz yine yanımdaydın. Bak hissediyor kalbim yeniden heyecanlandı senin bedenine, varlığına. Hissediyor işte, seviyorsun. Hissediyor işte, seviyorum. Ölümüne seviyorsam, ölerken benimle olmaya ne dersin ? Ya bugün ya yarın ya da yarından daha uzak. Ya şimdi ya sonra. Ya öl ya sev. İkisini istediğimde, pes etme. Ölürken sevmeye devam edebilirim. Öbür dünyada beraber olmaya, seni seviyorum. 

19 Mart 2016 Cumartesi

Testler Bitti De 40 Gün Kaldı !!

TEOG'a cidden çok az sayılı günler kaldı. Son ve 2 gün önce o kadar moralim bozuldu ki, artık yapamıyorum diye ağlamaya başladım. Ama yılmak bilmedim, testlerim bitti ama baktım boş boş saçma testlerden çözüyorum. Gittim MEB'in bütün testlerini çıkardım :) E hayırlı olsun ilk testimden full çıktı :))


Bugün saat 04:24'de uyandım ve ıvır zıvır dizisini izlemesiydi, müzik dinlemesiydi derken testleri babam dün çıkartmış. Ben de dün çözdüm bir tane. Totem yapıyorum bir de. Full çıkıcak, çıkmazsa moralimi bozarım falandı derken full çıkarttım. Sabah da 4 de uyanıyorum, höh yani. Boş durma İrem test çöz. Altın değerinde şu testler şimdi. Ben de yanlışımdan da silip yeniden yapmaya başlicam dedim. Sistem artık, yürücek planlı planlı :)

İşte test yığınları;


O sağdaki de full çıkarttığım :) 

Perşembe günü Matematik sınavım var. Ve ben olasılıkları yapamıyorum diye ağlamaya başlamıştım. Çünkü karıştırıyorum herkes yaparken ve moralim o kadar bozuldu ki, gittim ağladım. Yok herkesten kendimi soyutlamalar falan, çok saçma ilerliyorum. Ben de valla iki yapabildiğimle avutuyorum ama bizim hocamız öyle bir şey ki, o kadar da kazık yapar yani. Kalırsınız sorularla. Artık son 10 dakika kala kimse vermez. Ben de kopya isterim biliyorum. Uh, itiraf ettim.. Ama doğruya doğru en sonki İnkılap sınavında 100'lük cevaplar elimizdeydi bütün sınıfın. Ben de anlaşılmasın diye iki soru yanlış yaptım. 90 aldım. Herkes 100 aldı nerdeyse. Acaba neden :D

Demem o ki, zorlu günler başlıyor ve ben TEOG'a girmeden yaz ayını düşünüyorum. Çok zoooooor :(((

14 Mart 2016 Pazartesi

Anafen Öldürdü (Mecazi)

Testlerle beynim yanarken sen de yapma be Anafen :D


Fotoğraf Notu: Zahidekimi özlemişsinizdir. Bir de bugünden ^^

Daha dün bir anafen Türkçe testi aldım. Teste öyle bir bağlandı ki yani, beynim ağrıyor. Genelde ben etütte etüt saatinde 20 dakika önce gitmeden telefonumu alırdım. Telefonda vakit geçirirdim ama 1 saatte bütün konulardan tet çözdüm. 3 teatten full doğrum var ve şu an sadece dinlenmek istiyorum. 

12 Mart 2016 Cumartesi

Günlük (Yeni Seri Sanorom)

Merhabalar herkeseeee !! ^^ 


Uzun zaman oluyor gibi hissediyorum buraya girmediğim zamanları. Yani yine bir TEOG şeysi şeyiyle de 46 gün kaldı. Aslında bu kadar erken uyanmasaydım, gelip yazı yazacağımı sanmıyordum. Ama bir sürü şey toplandı ve yeni yeni fotoğraflar da paylaşılmayı beklerken benim de içime birden doğan özlemle yazmaya başladım.

TEOG'a 46 gün kalmasıyla ben nedense çok güzel test çözüyorum ancak şu Matematik testleriyle kafayı bulmuş gibi hissediyorum. Matematikten başka test çözesim gelmiyor. Bir ara çalıştıklarımın hepsinin fotoğrafını çekip birleştirip buraya atarım :D Aaa cidden iyi fikir :)

İlk başta şunu söyleyeyim. Telefon aldım !!!! ^^ Hem de istediğim :) Artık bir pamuk gibi yere düşse kırılacak bir şey gibi. Diğer telefonum da bayağı gitmişti ama. Hatta şu an telefondan ilk defa bloga yazı yazıyorum ^^ Laptopa gerek kalmıyor yani :) 

Tabi size de teşekkür ederim almam için filan *.*

Bir ara böyle yine arkadaşlarımla tartışır gibi oldum ama galiba bu sefer ben akıllandım. Ay öyle de bir tartıştıktan sonra bir ilham geldi yeni bir şeyler yazmaya başladım. Böyle güzel sözler filan ^^ İlham yalnız kalınca geliyor :) 

Blogumdan biraz da uzaklaşmış olsam da, unutmayın ya beni. Ben TEOG öğrencisiyim. Ve hala aklım dolu. Test çözüşümü yicem hahahha :) 

Böyle içimi anlatınca gerçekten çok rahatlıyorum ya.

Bir de ben planlı iş yapmayı severim. Ondan dolayı bir şey yapacaksam sürekli planla sokuyorum, gerilmiyorum. Yaaa bir de bu hafta sözlü var ama kelimelerden ve ben çalışmasam da normal kelimelerde yapabildiğim için rahat içim aslında. Bunu da plana sokmam gerek.. 

Bir de sabah sabah öyle hafta sonu dinlenirim ki ben, sanki sanırsınız 1 yıl sadece yatmışım. Sanki tatildeyiz. Öyle bir yazı özledim ki, böyle bütün sınavlardan sıyrılmak istiyorum..

Ay ben gideyim test çözeyim :) 

4 Mart 2016 Cuma

Kişisel Blog Yazarları Ne Düşünüyor Mim'i

Mimlenmişim de bana malzeme oldu enem :) 


Kore Fenomeni beni mimlemiş. Hemen de yazmaya başladım görür görmez ._.

1. Yakın çevrenizdeki insanlara blogunuzdan söz ediyor musunuz?

Aslında Deniz,Eda filan bilmiyor. Hatta annemi bile tembihlerim anne söyleme blog yazdığımı diye çünkü yani burası benim ciddi ciddi içim yani. Pek de böyle hani herkese söylemeyi sevmem. Yani sonra da insanlar nedense böyle herkesten herkese geçer falan. Bilmem ben sevmiyorum pek. Yakın çevre olursa, hani cidden o kişiyi çok sevdiysem ve cidden ona kaynaşmışsam, blogumdan bahsederim ama en son ne zaman blogumun varlığından ilk defa birine bahsettim hatırlamıyorum. 

2. Neden blog yazıyorsunuz?

Ben son zamanlarda cidden moralim düzelsin diye yazıyorum. Hatta kendimden falan da geçiyorum. Mesela şu an bir buçuk saat önce eve yeni geldim ama cidden çok yorgunum ama hiç bir uzanayım demedim. Zaten telefondan yazamıyorum. Laptopa oturayım da birkaç yazı paylaşayım dedim. Benim için blogumun olması bir şirkette CEO olmak gibi bir şey. Bir iş gibi yani. Eğer bir süre girmez ve etkimi göstermezsem, o şirket çöker. Ne kadar kendim kendim desem de blogumsuz yapamam galiba. Keyif için derken sanki benim için her klavyeye dokunduğumdan hayatta kopup bir dünyaya girmiş gibi mutlu ediyor beni. Blog yazmak da değil aslında. Mesela babam eve gelir. Kapıyı açarım. Geri laptopun başına otururum. Babam napıyorsun der. Ben de yazı yazıyorum derim. Asla bloga yazı yazıyorum dediğim olmadı benim. Çünkü burda yazılan da bir yazı ve ben yazı yazmaya bayılırım ^^ 

Aslında ilk başlarda amacım yazılarımı herkes beğendiği için kendimi duyurmak ve kitap çıkartmaktı. Şimdi de bu amaç varken bu bana öyle bir güzel hissettiriyor ki kendimi, hiçbir hesabım olmasın, blogum olsun. Şimdi olduğu gibi.. Ve ben gerçekten o kadar IG de Face de Twitter da Snap de falan geçireceğim vakitleri blogda yazı yazmakta ve okumakta geçirmeyi çok seviyorum. 

3. İlk yazınız ile son yazınız arasında nasıl bir fark var?

Hah ? :D :D:D:: D:D:D:D: D::D:D:D::D:d: 

Gülüyorum aslında. Çünkü o zamanlar cidden çocuktum ve bilmiyorum o zamanlar bir hava atma gibi yazılarım vardı. Çok çok çok ciddi -.- Ve yani insan hop dedik nerdesin neyin ciddiliği bu diyor. Aslında şöyle şeetiyim ben:


Yani ilk yazımdaki havalara bakar mısınız ? Ay cidden kendimi ne sanmışım ben. Of of :D 

Şimdi gerçekten çok rahatım ^^

4. Blog yazmak normal yaşantınıza ne kattı?

Galiba farklı türden insanların içlerini anlamamı sağladı. Önyargısız ve gerçekten kendimi savunmamı ve dik durmamı sağladı her şeye karşı. Bilmiyorum galiba insanlığı tanımamı sağladı. Depresyonik havamdan çıkmamı ve cidden siyahlardan arınmayı ve beyazı keşfetmemi sağladı. Ve bu gerçekten çok güzel...

5.Yakın arkadaşlarınıza blog yazmalarını önerir misiniz?

Aslında önerdim. Mesela Zahide'ye söyledim ve 1 gün sonra kız blog açtı. Ama maalesef ki pek giremiyor. Hatta hiç giremiyor. Bengisuya da söyledim ancak onların laptoplarının da tuşu kopmuş hıh -,- Ama Bengisuyla cidden sizi konuşuyor olabiliriz. Şşşşt. :) 


6.Hangi kaynaklardan ilham alıyorsunuz?

Kaynak olarak zaten bir blog kullanıyorum diyebilirim. Yani Deep mesela cidden ay kelimesiyle mesela. Ay :) Günlük yaşamda çoğu zaman ayh lafını kullanıyorum :)) Onun sayesinde belki de blogda bu kadar rahat davranmaya başladım. Sade ve Derin den ilham alıyorum. Enerjisinden dolayı yazabiliyorum belki de :)


Yani her çok yazı paylaştığım serilerden de anlayabilirsiniz ki onlardan ilham alıyorum. Kitaplar çok mu eskidi ne :( Hiç kitap okuyamıyorum bu sıralar yaa :(((

7.Diğer blog sahipleri ile iyi iletişim kuruyor musunuz?

Genellikle evet. Arada çok gıcık kaptıklarım oluyordur belki. Ama bariz bellidir. Ayh utandım siz bakın işte.

8.Şikayetçi olduğunuz konular var mı?

Lütfen sapkın kişiler benim blogumu takip edip de bana hangoutsdan mesaj göndermesin. Saygılarımla...

Bir de ya gerçekten çok rica ediyorum ki Müzik Hayatım serisine bakıyorsanız yorumlarınızı fikirlerinizi yazın. Çünkü o seri için bir ay boyunca şarkı topluyorum ve ne kadar eğlensem de bu benim için çok yorucu oluyor. Çünkü en az 2 en fazla 3-4 saat bu seriye vakit harcıyorum ve gerçekten emeklerimin karşılığını almak istiyorum :(

Uffacık Minnak Bir Adet Notcuk: Bu sıralar cidden giremiyorum. Telefonum gitti ama kurtuluyorum. Bir de, mimi isteyen yapıversin ama sizi çok seviyorum. Unutmayın cidden. Bu sıralar çok duygusalım ve bunu belli de edemiyorum. Zahide pek giremiyor ama her gün görüyorum şapşiği. Manyak öpmeden ya da sarılmadan bırakmıyor :) Canım benim o. Sadece yazacak bir şey bulamıyorum ama sadece özlemişim ya...

Not: Fotoğraftaki yazılar baya baya içim :D

Komik Sanılan Not: Tarihi yanlışım yazmışım bea ghfjdkls (20.12.2016 :D) Normalde 20.01.2016 olması gerek :))