Dizi Esintim "Stranger Things"

Uzun zaman sonra oturup bir diziyi ilk defa izledim sanırım. Ve gerçekten bu kadar olağanüstülüklerin hayatımızda bulunuşlarını düşünerekten gerçekten bayıldığım ve kelimelerle ifade edemeyeceğim kadar ilginç olaylar oluyordu. Gerçekten ba-yıl-dım !


Uzun zaman sonra gerçekten bütün o hüzünlü duygulardan arınılmış şekilde böyle yabancı diziler izlemeyi özlemişim. Çünkü kendime vakit ayırmayalı biraz geçti ve 2 önceki yaz tatilinde gerçekten çok sinemaya gitmeme rağmen dizi izlememem de doğal kaçıyor artık. Ancak bazen o kadar ilgi çekici şeyler izliyorum ki, eşi benzeri bulunamıyor.

Diziyi bir arkadaşımla beraber izledim ve arkadaşımla aramızdaki iki gırgır filmin içinde geçince gülümsetiyor insanı. Onunla beraber de izleyince ayrı bir keyfi çıktı zaten. Aynı anda aynı tepkiler falan da olsun, dizinin her türlü duyguyu yaşatması olsun kesinlikle macera, gizem, aksiyon, gerilim beklerken komedi bile vardı yani çok harikaydı. Ancak bu dizinin mini dizi olması insanı daha da üzüyor maalesef. Ancak umarım 2. sezonu da çıkar. Çünkü birkaç boşluklar var insanın içinde yani :D

Şimdi konuya gelecek olursak, ben 15 tatilde izlediğim için şu an nedense öyle konuyu falan çok hatırlamıyorum ancak ufakça beyazperde diyor ki: "Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono'yu başrollerinde buluşturan dizi; kaybolan genç bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan annesini anlatıyor."

Oyuncular: Winona Ryder
David Harbour
Finn Wolfhard
Noah Schnapp
Millie Bobby Brown
Gaten Matarazzo
Caleb McLaughlin
Natalia Dyer
Charlie Heaton
Cara Buono
Matthew Modine

Ben kesinlikle çok beğendim. Herkes en azından günde 4 bölüm izlese 2 günde bitirilebilir. Gerçekten çok çok çok dehşet bir dizi. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Keyifli seyirler :)

Yorumlar

 1. heey şimdi eve girdim ve gördüm notunu. nabeeeer hav ar yuuuuu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :( Yaaaa. Biraz geç oldu ama, bir kitap hakkında bilgin var mı diye soracaktım. Proje ödevim için lazım da, kitabı araştırdım hep tereddütte kaldım. 3 cilt gözüküyor ama vikipedide bir kitapta diye söylüyor. Bu kitap tütün zamanı - necati cumali nin kitabı. Ama zeliş diye geçiyor ama 1 diye yazıyor. Başka sitelerde baktım 1-2-3 diye ayrı ayrı kitaplar. Ama satın aldım. d&r online da sadece 1 kitap var diye gösteriyor kalakaldım. Tek onu aldım geçtim mecburen :( Bir fikrin var mı? Sen okudun mu ?

   Sil
 2. tütün zamanı adlı roman bazen zeliş adını da almış. ama, genelde tütün zamanı adı. ve üç cilt.

  birinci cilt: zeliş
  ikinci cilt: yağmurlarla topraklar
  üçüncü cilt: acı tütün

  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani tamamı bir kitapta değil öyle mi ? :(

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. Geldi ben geç gördüm :) Teşekkür ederim

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar