Araştırmak

İnsan o kadar araştırmaya kendini atıyor ki, şu anını yaşamadan gelecek üzerine düşünürken bile şimdiki anını çoktan geçmiş yapıyor...


Yaz Haziran ayında mı başlar, yoksa biz ne zaman mutluysak mı? İçimizdeki deniz dışarıya vurunca, dalgasını beklemeden gökyüzüne ulaşır yaz. Bu yüzden değişiklik başlar böylece. Ramazan da geldi ya? Okulların bitmesine aslında 1 hafta varken, ben daha 2 hafta var zannetmiştim. Ancak bu yaz kısa tutalım da eğlensinler demişler bence. Zaten benim müzik listemde de o yazı hissedeceksiniz eminim. Ne kadar Mayıs için olsa da hazırlanış sonuçta :) 

Ben birçok araştırmaya atılmaya karar verdim. En azından kişilik dışı hayatınızdaki düzeni yerine getirmek amaçlı yöntemler bakmaya başladım. Ne kadar bebekler hakkında olsa da ^-^ Her zaman düşünmüşümdür bazı bebekler neden o kadar hırçın olur diye. Hayranlıkla Gurbetçi Aile izliyorum birkaç aydır. Çözmeye çalışıyorum hep en eski videolarına kadar gidiyorum neden bu kadar sakinler nasıl sakinler diye. Bir kere Melis (izleyen kişiler bilir) daha bebekken yemek yemesini izledim. Yere atınca sinirlenmiştim. Aniden sinirlenme duyguları nereden geliyorsa o videodan kendi gözlemimle kendime hakim olmaya çalıştım. Çünkü stres altında çözüm yolu yoktur asla. Bu yüzden kendime bir sınır koymaya karar verdim. Sonra sinirimi nasıl çözebilirim diye araştırayım dedim ama çok komik değil mi? Kendi sorununu herkeste göremezsin ve bu kurallarla ilerlemez, sadece kendin çözebilirsin kendini. Bu yüzden birkaç gün normalden daha düşük seviyede kendi sinirlerime hakim olmaya ve herkesin tarafından bakmaya çalıştım. Normalde zaten kendime o konuda her zaman her şey olabilir gözüyle topluma bakabiliyorum ancak ufak şeylerde kendime bir gözlem yapmamış olduğumu fark ettim. Sonra da o videoda kendime nasıl sinirlendiğimi fark ettim. Sonra ise kendimce engel ola ola en azından şimdilik şükür ki iyiyim sanki. Bugün de aslında o yemek yemenin nasıl olduğunu buldum videolardan. Baby Led Weaning (Ek Gıdaya Geçiş Yöntemi) olduğunu anladığımda aslında daha çok gelecekte bebekler hakkında düşündüm. Notlar notlar, videolar, gözlemler diyerekten araştırmadan olmazdı. Öğrenmek için o kadar hoşuma gitti ki, bunu burada paylaşmak da hoşuma gitmedi değil :))

Eee, sizler nasılsınız efenim? Nasıl gidiyor dalga rüzgarlarındaki hava? Siz pozitif olun, negatifler kendini pozitif yapar :) 

Yorumlar

Popüler Yayınlar