Ana içeriğe atla

Kitap Yorumu "Romeo ve Juliet"

Aa, o da ne? Shakespeare ..?


Bundan aylar aylar önce Shakespeare okudum ve sadece "Soneler" ile aşık oldum; bir yazara, evet! Alabildiğim kadar kitabını aldım hatta ancak unutmamak için bile deftere not aldım. Bu aralar not almalarım, ajanda tutmalarım meşhur oldu.. Defterin üzerindeki mor ve sarı kalemler de çok güzel kalemler. En sevdiğim şu an onlar ^-^ Ve ufaktan ufaktan güzel şeyler çıkartmak istediğim için deniyorum sürekli ajanda iyi oluyor. Umarım daha iyi oluruz :)


Veeeee evet, şimdi yorumuma geçeyim..


Bir gün kendini bir kız için gönlünü kaptırmış Romeo acıklı bir şekilde kuzeninin yanına gelir. Bir kızı sevdiğinden bahseder. Ancak bunun böyle gitmeyeceğini anlayan kuzeni Benvolio, Romeo'yu bir partiye götürmeye zor da olsa ikna eder. O akşam gelince partiye hüzünlü giren Romeo ilk görüşte aşkı yaşarcasına Juliet'i görür. Sadece bir bakıştır bu kadar onu etkileyen. Juliet ona ilk anda tutulmuştur. Ancak bu aşkları onları engelleyemezken, aile düşmanlığından dolayı işler dönüp dolaşmaya başlar..

Yine böyle film veya dizi yorumu gibi genelden alarak anlatmak istedim yoksa bir kitabın da spoiler ı oluyor artık. Açıkçası ben özetini okuduktan sonra bu yoruma gerek kalmaz ki diyorum. Bu yüzden böyle bir tarzda yazmayı tercih ediyorum. 

Başlarda zor da olsa kendimi zorlaya zorlaya okuttuğum bir kitap oldu açıkçası. Başlarda etkileyen de iyi bir romandır ancak bu tiyatro tarzında ikinci okuyuşum falan ve umarım alışabilirim. Kitap okuma isteğimin yeniden gelmesi dileğiyle.. 

Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

Kitap Yorumu "Kış Masalı"

Huh. Ay nasıl başlamalıyım ? Çok YouTube'da video izliyorum, hep ondan merhabaaaaa diye başlayasım geliyor. 2016'da sürprizlerim var sizlereeee. Ama Kış ayındayız ve Kış ayında Kış Masalı'nın yorumunu yazmak da uyumlu oldu. Ay çok güzel *.*


Kitap aslında o kadar hoş ki, gerçekten yani şu yorumu yaparken bile kitaptaki sözcükler geçiyor aklımdan. Aslında 1016 sayfa diye diye herkesin aklına kazındı kaç sayfa olduğu kitabın. Ayrıca zaten gerçekten uzun bir sürede bitirdim ve ben bu kitabı okumaktan gurur duydum. Herkes eline alıp hep inceledi bu kitabı. 1016 sayfa diyorum, bütün her okula götürdüğümde birinin eline veriyordum artık son 300-400 sayfa kalınca. Çünkü gerçekten yoruyordu :)) Ama bitireli de 1 hafta oldu. Pinekliyordum bu yorumu yazmak için.

Kitap şöyle bir konu alıyor; Gazeteci bir Hande Altan işinde çok başarılı biridir. 23 yaşına kadar aşktan uzak, bir iş kadını olmuştur. 29 yıllık bir aşk adamı bulana kadar... Kerem Sarper... Bir iş adamının sırlar ardında v…

İzleyiciler