Ana içeriğe atla

Sohbetli Mohbetli

Aylık sohbet tarzında bir serim vardı, ancak düzensizlik oldu biraz, evet.. Ancak yaz gelince daha çok zamanım oluyor ve bu yüzden ilhamlarımla geldiiiim ! :) 


Geçen günlerde bu tarz hoş resimlere denk geldim ve çok tatliş şeyler vardı.. Ancak sildim. GÜM!

Geçen günlerde fazla duran ve okumadığım kitaplarım vardı.. Ancak sattım. GÜM!

Eveeet.. Uzun zaman... 

Geldim, evet geldim geldim. Birkaç gündür yazıyorum ancak pek bakan yok eskilerdeki gibi. Aklımda düşünceler: "Blogum eski hareketine nasıl geri döner?" Ben salmışken nasıl geri döneler ki dedim içten içe. Evet ya, kimseye uğramıyorum. Ama yazıyorum böyle aklıma her gün geliyor.

Duolingo'ya başladım. Bir program kendileri ve bir sene önce kullanıyordum ancak çok az sürdü bu hevesim. Ve iddia gibi lingot gibi bir şey var, 5 gün ard arda 5 dakika zaman ayırıp alıştırma yapıyorsun. Bu yüzden kendimi zorunlu tutar gibi ona katıldım ve her gün bakarak kendimi programa bağlamaya çalışıyorum. Vee bu arada ingilizce kurslarına gittim ancak bir yerde a1-a2 çıktım bir yerde b1 bir yerde a2 çok karışık :) Hayırlısı olsun diyeliim :) 

Veee bir gün yaklaşıyor bakalım ne olacak. :)  (Bengisu tamam anladın sen bunu :D)

Valla unutmuşum bu sohbet yazılarını. Yarın bir adet kitap yorumu geliyor. Ve hala satmadığım kitaplar var. Kitapları satmam hakkında ne düşünüyorsunuz merak ettim. Konu kitaplar olunca konuşmayı seviyorum ve 9 ayı geçti kitap almıyorum. Bu lise iyice beni kitaplardan ayırdı. Hala beni üzüyor ve sohbetlerde bunlardan bahsettim ya da yazı sonlarında falan. Ancak bir kitap okudum zorla ancak güzeldi. Sizle paylaşacağım ancak bekletiyorum :) Öyle işte yani bir farklı bir şey yapsam da gelecek kişi sayısı yine az olacak ya. O yüzden normal ilerliyorum. Bakalım hayırlısı ya.. Sağlıcakla kalın. Kuru ekmek tadında bir yazı da olsa yanına ben peynir eklerim :) İyi günleer..

Yorumlar

 1. heeeey hoşgeldiiiin ne güzeeel seni görmeeek. gelcem yineee. müziklerini de dinlicem tabikide. ben de senden şarkılar alcam ki zaten senin müziklerini çok seviyom kii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hoşbulduum. olly ya o zaman görünce öyle sevindim baya :)

   Sil
 2. dualingo yu ben de kullanamadım hiç :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. lingot olayına girerseniz her gün bildirim gönderir gün sonuna doğru işte ben de öyle zorlaya zorlaya sevdirdim kendime :) Umarım siz de kullanırsınız.

   Sil
 3. duolingo güzel evet. blogun da yine olur yaa eskisi gibi sen de zaman ayırıncaa. hatırladın mıı 2015 yazınııııı ne çok severdin blogunuuu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşAllah güzel şeyler olacak buralarda belki daha daha güzel sevindirecek şeyler. Spoiler verdim valla. 2015 miydiiiii

   Sil
 4. önceki yazılarına nasıl geçiyoz yiaaa bulamadıım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaa evet yeni şeysine geçince gitmiş onlar değiştireyim ben onu en kısa zamanda.

   Sil
  2. Deeep! Şimdi değiştirdim de bak normal blogumun ana görünümünde sağda 'Yazılarım' bölümüne tıklayınca çıkıyor bütün hepsi. Oradan bakabilirsin ya da 'Etiketler' den serilere bakabilirsin :)

   Sil
 5. Merhaba arkadaşlar siteniz için daha güzel ücretsiz Tema ve Scriptler için Adresine girip ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

Kitap Yorumu "Kış Masalı"

Huh. Ay nasıl başlamalıyım ? Çok YouTube'da video izliyorum, hep ondan merhabaaaaa diye başlayasım geliyor. 2016'da sürprizlerim var sizlereeee. Ama Kış ayındayız ve Kış ayında Kış Masalı'nın yorumunu yazmak da uyumlu oldu. Ay çok güzel *.*


Kitap aslında o kadar hoş ki, gerçekten yani şu yorumu yaparken bile kitaptaki sözcükler geçiyor aklımdan. Aslında 1016 sayfa diye diye herkesin aklına kazındı kaç sayfa olduğu kitabın. Ayrıca zaten gerçekten uzun bir sürede bitirdim ve ben bu kitabı okumaktan gurur duydum. Herkes eline alıp hep inceledi bu kitabı. 1016 sayfa diyorum, bütün her okula götürdüğümde birinin eline veriyordum artık son 300-400 sayfa kalınca. Çünkü gerçekten yoruyordu :)) Ama bitireli de 1 hafta oldu. Pinekliyordum bu yorumu yazmak için.

Kitap şöyle bir konu alıyor; Gazeteci bir Hande Altan işinde çok başarılı biridir. 23 yaşına kadar aşktan uzak, bir iş kadını olmuştur. 29 yıllık bir aşk adamı bulana kadar... Kerem Sarper... Bir iş adamının sırlar ardında v…

İzleyiciler