Ana içeriğe atla

Wattpad Sohbeti

Aslında yıllardır üzerinde delirdiğim bir konu üzerine geldim ve Bengisu'nun bana bir video atmasıyla ve tartışmalar büyüdükçe delirdiğim bir konudan bahsedeceğim. Umarım biraz ses olur ki tüm insanların bunu gerçekten bas bas bağırarak anlatmasına rağmen cidden en yaşlısından en küçüğüne kadar hala bilinçsiz olanı da var. Belki de bu genel konu hakkında pek bir düşüncesi olmayan da, ama sanmıyorum. Konu bu sefer ciddi.

Ciddi yazdığım yazılarda pek fotoğraf koymuyorum çünkü ben samimi yazılarımda kullanmayı tercih ediyorum. Bu yüzden uzun bir yazı çıkabilir..

Ben yaklaşık 3-4 sene önce keşfetmiştim. O zaman Wattpad masum bir yerdi. Daha çok gerçekten iyi edepli adaplı ahlaklı hikayeler vardı. Son 2-3 senedir çıkartılan kitaplar bile olsun hiç hoş bir manzara yok ortalıkta. (Oldukça tartışmaya açık bir yazı yazıyorum ki, buyurun konuşalım çözelim aklınızda aykırı bir düşünce varsa.. ) Bu zamanlarda normal hikaye bile olarak çıksa da, sonradan kitap olarak satışa çıkıp da çok büyük bir kitlenin bunu alıp da okuyup, hatta dillerden düşürülmeyecek kadar edebi kitap-hikaye değerini taşımayan kitap-hikayeler var maalesef. Kitapların içeriğinden bile bahsetmek beni rahatsız ve utandıracak nitelikteyken bunu yazıp yayınlayıp büyük bir kitleye göndermek nasıl rahatsız etmez bilmiyorum. Anlamayanlarınız için şöyle video bırakıyorum. Zaten ondan sonra gelip okuduğunuzda çok rahat anlayabileceğiniz bir konuya dönüşecek. 


Ben bu durumun 2 sene öncesinden beri bu duruma geleceğini tahmin ettim. Maalesef ki ettim çünkü birkaç kitap çıkıp gerçekten yakınlarımdan da arkadaşlarımdan duyunca gerçekten onlardan da uzaklaştım. Hatta bu kadar hayata yansıdığında benzeri olaylar yaşadığında normal bir olaymış gibi bana gayet hoş rahatça anlatırken şok oldum. Gerçekten bu kadar hayata yansıdıktan sonra sosyal medyadaki paylaşımlarına kadar ben şoka girdiğim gibi artık iğrenmeye başladım bunu gördüğüme. Çünkü bende yaşattığı etkiyi o yaşasaydı yine normal karşılasaydı bile deli olurdum ancak o kişi benimle yaşıtken laf geçiremezdim. Allah bilir diye sinirden patlıyorum gerçekten. Şimdi az önceki videodan sonra da zaten önerilenlerde bir sürü konu geçecek ancak övünenlere kesinlikle bir şey demiyorum. Bu olaylar doğal hayatın getirdiği şeyler değil. Kesinlikle kabul edilebilir şeyler değil. Allah'ın kabul ettiği bir davranış da değil kim olursa ne olursa hoş değil. Hayatınızda da bu olaylar olduğunda utanmak ya da tamam demek yerine hayır diyin. Cidden hayat size bunları yaşatmak için yok. Allah bunları yaşayın iyi şeyler demiyor. Ancak ne kadar sinirden anlatabildiğimi cidden bilmiyorum. Bu ve bunun gibi platform konusunda asla bulunmayın. Bilinciniz varsa eğer şikayet edin rapor edin. Çünkü olması gereken dünya bu değil...

Yorumlar

  1. Wattpad iyiden iyiye, amerikan teenage edebiyatı moduna geçti. Bunu gördükçe ben de üzülüyorum :(

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Maalesef kötü durumda. Belki de kapanması ve yeniden düzgün bir şeyler yapılmalı.

      Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kitap Yorumu "Çıkmaz Sokak"

Kitap Fuarı'ndan aldığım kitapların hemen ertesini günü kitaplarımı okumaya başladım. Doğrusu okumadığım çok kitap artmıştı ancak çok uzun bir sürede bitirdiğim için yine kendime biraz söylensem de gerçekten güzel bir kitaptı. O zaman tümden nasıl bir yorum aldı benden, inceleyelim hadi ! :)

Çıkmaz sokaklara elveda deyin. Artık öyle bir çıkmaz sokağınız olacak ki, ruhunuz bile sokaklara elveda diyemeyecek. Belki de yeniden aşık olacaksınız bu umutlarla ve, artık bir aşkı sonlandırmanın ve yeni bir aşka başlamanın tam da bu sokaklar arası geçişte göreceğiz. Eslin'in çıkmaz sokağına hoşgeldiniz "Yiğit Kutay" ile birlikte..

Eh artık bir kitap okumamın vakti gelmiş ve çatmıştı ki bu kitap oldukça ince gözüküyor dimi ? Aslında bu kitap 622 sayfa ve oldukça büyük olan yazılarıyla da olsa uzun bir sürede bitirdim maalesef. Bazen bazı şeylerden dolayı vaktim kalmıyordu ve kitabı bitirdiğimde ilk olarak ağlayıp, sonra oh be iyi ki bitti dedim. Ancak oldukça güzel ve unutamay…

ÇEKİLİŞ VAAAR!!

Evet. Artık bunun zamanı gelmişti. Ve diğer çekilişteki gibi ödemeli düşünmüyorum. Umarım bir aksilik çıkmaz. 

Uzunca açıklama yapabileceğim kadar heyecansız değilim. Heyecanlı olduğum için pek unuttuğum şeyler de olabilir. BU BİR HIZLI ÇEKİLİŞTİR! :)) 
Öncelikle geçen seferki yaptığım çekiliş katılım şartı yüzünden 2 kişi katılmıştı. Blogum oldukça izlenmesi okunması yerlerde. Bu durum her bir yazımda etkisini bıraktı gerçekten. Ve ben de artık bu içimdeki volkanı patlatmaya karar verdim. Yarın için işim var dışarıda ve ben de aslında ya yarın ya da 4 Kasım'a kadar olacak çekilişi başlatıyorum. 
Katılım şarkı katıldım yazıp blogumu izlenmeye almak. Sadece bu. 2 kazananlı bir çekiliştir. Geri dönüş yapılmazsa bir diğer talihli kişiye aktarılır haberiniz olsun. Defterleri ben kendim yaptım. Belki beğenmeyeceksiniz ancak böyle maalesef :( İki kazanan da 2 renkli kalem, 1 siyah tükenmez kalem ve bir adet kırmızı kalem kazanacaktır. İki kazanana da sunduğum kitapları okumadım. Okuyam…

Kitap Yorumu "Kış Masalı"

Huh. Ay nasıl başlamalıyım ? Çok YouTube'da video izliyorum, hep ondan merhabaaaaa diye başlayasım geliyor. 2016'da sürprizlerim var sizlereeee. Ama Kış ayındayız ve Kış ayında Kış Masalı'nın yorumunu yazmak da uyumlu oldu. Ay çok güzel *.*


Kitap aslında o kadar hoş ki, gerçekten yani şu yorumu yaparken bile kitaptaki sözcükler geçiyor aklımdan. Aslında 1016 sayfa diye diye herkesin aklına kazındı kaç sayfa olduğu kitabın. Ayrıca zaten gerçekten uzun bir sürede bitirdim ve ben bu kitabı okumaktan gurur duydum. Herkes eline alıp hep inceledi bu kitabı. 1016 sayfa diyorum, bütün her okula götürdüğümde birinin eline veriyordum artık son 300-400 sayfa kalınca. Çünkü gerçekten yoruyordu :)) Ama bitireli de 1 hafta oldu. Pinekliyordum bu yorumu yazmak için.

Kitap şöyle bir konu alıyor; Gazeteci bir Hande Altan işinde çok başarılı biridir. 23 yaşına kadar aşktan uzak, bir iş kadını olmuştur. 29 yıllık bir aşk adamı bulana kadar... Kerem Sarper... Bir iş adamının sırlar ardında v…

İzleyiciler