Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Ağustos, 2015 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Haftada 7 Gün Burkuk

Başlığın mizahından çok, saçmasapan gidiyorumlarımı anlatacağım. 

Ya bilmiyorum, benim kafam bir ergenlik içerisinde. Pek karar veremem, kararsız biriyimdir zaten. Moralim bozulursa herkesi her tarafa atarım, tutarım. Sonra da kendimce yaptığım şeyi izlerim ya, morali bozuk bir İrem bundan daha çok şey çekti ama. Çekmek istemiyorum daha fazla, o yüzden böyle gidişlerim dönüşlerim hallerini öfleyerek pöfleyerek geçenler olabilir. Sıkıcı bir insanımdır, ben bile kendimden bıkarım. Kendimi sevmediğim aşikar. 
Pek sevmem saçma sapan duyguları. Yakınırım şiirlerde, denemelerde, blogda, orada burada derken... Kendimi düşündüğüm an olur, tüylerim diken diken olur. Ağlamak isterim o an, işte o anda biri tutmasın asıl o anda beni yalnız bıraksınlar isterim. Bu yüzden sadece duygularımı yarıda kesmeye çalışıyorum hep. Biliyorum, kendi hatamdı ve yaşıma bile uygun değil. Sadece bu aralar çok da yazmak istemiyorum. Gitsem bile merakla yorumlara bakarım. 
İyi günler geçirin, duygusuz ve sadece kı…

Yaz Ayı'nın Keşifleri "Tavus Kuşlu Esrarengiz Bahçe"

Ben 1 gün önce bloga geceleri ağlayacağımı yazmıştım dimi ?
... Ya neden böyle olmadı ya ... 

Geçin şu konuları, hayatımı kurtardın be Esrarengiz *.* 
Şimdiiii, bu her yaşa göre boyama kitaplarını herkes bilir. Artık moda oldu ya, biz de almazsak olmaz. 
Kaan, annesi ve babası ile Aydın'dan geldi ve her günümüz dolu dolu bir hafta geçiriyoruz. Bugün de sırf bu boyama kitabı ve kalemleri almak için AVM'ye gittik ve bizi zorlayabilecek ve hatıra kalabilecek bir kalın boyama kitabı bulduk ve D&R'dan aldık. Kuru boyalar için de Migros'un içinden bir 24'lü kuru boya aldık ve biraz da bir şeyler yedikten sonra eve geldik. 
Aslında Kaan'ın annesinin bunu almasının nedeni, Kaan'a bu boyamaları herkes (tanıdıkları) boyayacak, adını yazacak ve ufak da bir tarih yazacak. Yıllaaaaaaaar sonra da, Kaan'a hatıra kalacak...

Benim seçtiğim boyama tavus kuşlu, çiçekli, böcekli bir yuvarlak bir boyamaydı. Eve geldiğimizde ben hemen bunun başına oturdum ve yaklaşık ya…

23- Filmler'in Esintileri "San Andreas"

Eh, tam ayrıldım dediğim gün film izlersek; gelir yazarım tabi... :)

Geçen ay vizyonda olan filmlerden ve beğenilmiş bir film. Tabi hep beraber mısır eşliğinde yenildiğinde daha bir hoş oluyor.
California'da yaşanan ve Batı Kıyı Şeridi'nin tamamını etkileyen büyük çaplı bir deprem faciasının ardından yaşanan arama kurtarma sürecinde, itfaiye eri Tom'un yaşadıklarını ön plana alan film, genç adamın duygusal hayatı ile sorumluluklarını dengede tutma çabasına odaklanıyor.
Kötü şöhreti ile bilinen San Andreas Fayı’nın kırılması ile 9 şiddetindeki bir depremle Kaliforniya sallanır. Bir arama kurtarma pilotu ve artık araları pek de iyi olmayan eşi, Los Angeles’tan San Francisco’ya, kızlarını kurtarmak için yola çıkarlar. Ancak, kuzeye yaptıkları bu tehlikeli yolculuk, henüz sadece bir başlangıçtır. Ve ne zaman en kötüsü artık bitti diye düşünseler, daha da kötüsü başlamaktadır.
Oyuncular: Dwayne Johnson  Carlo Gugino  Alexandra Daddario  Ioan Gruffudd Archie Panjabi Paul Giamat…

Olmuyor

Morali bozuk bir adet İrem, daha da morali bozulursa. Olacağı olur ve blogdan ayrılma kararını alır. Belki gelir, belli olmaz. Ama geceleri ağlayacağını herkes bilsin ister...

Not: Fotoğraf Rabia'ya ait...


Gececi

Merhabalar !! Aslında bir veda belki bilmiyorum ama, yeniden gidiyorum galiba.

Galiba böyle bir gidiyorum ve durgunlaşıyorum. Eğer zaten 4 gün bir yazı yazmasam, gitmişim demektir. Her insan iyi kalamıyor, geçmişten dolayı utanç duyuyorum bildiğiniz. Bir kıyafet giymekten ya da dik durmaktan bile utandım bugün. İşte belki yine 1 sene buralar boş olacak. İyi geceler ... 

Bu Aralar

Bu aralar bir konu var. Geçmiş. 

Bilmiyorum artık yabancılaşıyor dünya. Her geçen gün standartlar artıyor. Bir arkadaşta bile seçim vakası var. Belki tartışma yaratıyor gibi yazıyor olabilirim ama, bazen böyle konuşmak geliyor. 
Yani seçimler yıllardan bu yana kadar her gün vardı. Ancak bir insanın prensibi bu günlerde daha çok gözüküyor. Çünkü herkes daha seçici, daha kendisel olmuş. Herkes kendi kafasında derler ya, eşlik eden gelsin havasında sanki. Gelene merhaba, gidene eyvallah. 
Ya insanları önemseyemiyorum artık. Hani içimi dökmek değil amacım, ama.. 
Bir duraksıyor insan bir şey söylemeden önce. Herkes benliğini yitirmiş, herkes kendi özgürlüğünde. Bir kadın evli mi bekar mı kimsenin umrunda olmuyor mesela. Alabildiğine gidiyor standartlar. Kadınlar duraksayıp, ne yapacağını düşünmeden ana bırakıyor kendini. 
Eskiden ayy, o yaşta o da mı yapılırmış dediklerim. Şimdi normal karşılanıyor. Hani bunu düşünmesi bile insanı durgunlaştırıyor. Uykumu getiriyor. Düşünmekle yorulmak …

Watty's Account

Eh, her ergen gibi ben de Wattpad'e giriyorum. Hadi bir aralar hikaye yazdım da sildim be kardeşim. Ancak takip etmek isterseniz, ben buradayım.

Not: Fotoğraf gizli çekim olarak Bengisu'ya ait...


Gezmek Gerek "Madame Coco ve Kısa Saç"

Kısa saç. Hem de kendim seçmedim. Tam bir hüzün. Ya kaç yaşındayım ben deyip duruyorum saçıma. Bir belirsizlik var, arada 20 yaşında, arada 10 yaşında oluyorum. Normalde saçım belime geliyordu, şimdi arkası uzun, önleri kısa. Oval kesim ama saçım daha da kabaracak. Ay sinir oldum, aklıma getirmemeye çalışıyorum ben de.
Dün küçük ama kokularla dolu bir alışveriş yaptık annemle. Tabi kıyafet filan baksak da oflaya poflaya saçımda buldum sorunu. Hep dağılıyor filan, bir şekle sokamadım. İlk konuya uygun olan, saç bakım ürünü ve vücut losyonuyla devam edelim.

Son iki ürün orkide kokusu da olsa, pek güzel bir kokuda değiller. Dün Gliss'in kuru ve yıpranmış saçlar için olan şampuanı ve sıvı saç kremini kullandım. Cidden tek şampuanla bile gerçekten çok güzel kokuyor. Gliss zaten saçlarım için gereken kırıklıkları onardı filan derken favorim oldu. Kullanmadan yapamadım. Şimdi saçlarım kısaldı, hemen karışıyor diye bu ürünle pek karışacağını sanmıyorum. 
Madame Coco'nun bazı kokuları…

İrem Seçmecesi 2

Küçük misafirliklerde ne kadar kötü olabilirsiniz ?Dün normalde güzel bir gündü. Kusmam haricinde ve piknikte başlayan baş ağrım bir türlü durmak bilmedi. Eve geldik, yarım saat sonra hazırlanıp misafirliğe gidecekken, iyi ki tercih değiştirip arkadaşıma gidiyim dedim.
Yani öyle iğrenç bir şey yoktur. Başım ağrıyor, klima çarptı biraz da; hadiiiiiii...
İrem bunaldı, İrem bir hallere girdi, İrem'in midesi bulanıyor... Babama mesaj atarım, interneti açık değil. Midem çok kötü asit dolu sanki, yanıyor. Ama bir yandan da kusucam böyle.. Allah, sonunda gittim abime mesaj attım, sağolsun annemleri aradı. Annem aradı, geliyoruz dedi. Hemen ardından bir çıkarttım içimdekileri, sanki gazoz var içimde. 
Ben pek gazlı içecek içmem, fanta da içince bir o da yapmış olabilir. Piknikteki yiyecekler de bozmuş olabilir midemi. Ben orada (Arkadaşımda) 3-4 saat dayandım, bir daha bu kadar dayanamam galiba. Üstüne gittim, bilerek klimanın dibine oturdum. Zaten Sıla habercisi her anın, ne halde oldu…

Neredeyim ?

Neredeyim ben ? Günlerdir bir blog dünyasından çıkıp, sürekli gezdim. Sabah akşam durmuyoruz tıp tıs, tıp tıs yapmıyoruz.


Bu aralar zor da olsa, Sade ve Derin'i okuyorum. Gece uykum olduğunda 10-20 sayfa okumuştum ve çok orjinal bir kapak var *.* 

Ben havuza girerim de yalnız mı olurum ? Elbette yiyecekler, içecekler, bira şişesi sanılan cam damla suyuyla birlikte Bengisu da vardı. Güzel bir gün işte, ayrıntıları sonra paylaşacağım, iyi günleeer !! Unutulmuş Mutluluk

Bugün bir farklılık vardı o yabancı dizilerde, filmlerde. Çoğu da şarkıların hissettirdiği özgürlüğün gergin haliydi. Yapmadan önce bir geri çekilme eylemi seziyordum. Gerginliği mutluluğuma vermek istedim. 


Küçüklük fotoğrafları insanı mutlu eder ya. Yeniden hatırladım küçük mutlulukları. Gözümden akan mutluluk yaşlarını ellerimle saldım yüzümden. 
Mutlu ama hastalık yüzünden son bulan mutlu aşklara gülümsedim yeniden. Umutları göz önüne aldım. Arkadaşlarımın sorunlarını düşündüm. Ya da kendimi onlar için parçaladım.
Hep gidenlerin arkasından beni parçaladın derim. Ama herkes saçmaladığımı söyler ve gider oldu. Yine gülümsedim mutluluklarıma. Üzüldüğümde yalnızlıklarıma değil.
Dünya aşka oyun oynuyordu. Oyun oynayanlar yetmezmiş gibi, duyguları tekmeliyorlardı. Can yakan bir darbe daha şiddetlendiriyordu acıyı. Üst üste gelen değil, aklında toplanan acılar yakıyordu. Hepsi bir yandan sana tekmeyi vuruyordu. 
Çoğalan acılar ölüme değil, kıyamet cehennemine benziyordu. Her gün doğan g…

Dünya Habercisi

Bir anda çıkan şans bana doğsa bir an,
Duygularımı unutsam,
Bir kenarda kalsalar bensiz,
Onlar olunca çok doluyum,
Gitsiler benden başka yerlere,
Keşfedecek insanlar,
Mutlu olacak insanlar bulsunlar,
Aşkın kötü olduğunu,
Acı verecek insan aradıklarını söylesinler,
 Dünyayı sevgisiz bırakmasınlar,
Aşka dönüşmeden çekip gitsinler,
Kıskanır çünkü güneş ayı,
Aşık olmak ister,
Onun gibi parlak olmak ister ay,
Onun gibi dopdolu neşeli olsun ister,
Ama güneş aya dönüşmeden,
Kıyamet son bulsun ister dünya...!! İlk Çekiliş Sonuçları !!

Aslında bir ödül alınca kürsüye çıkıp da açıklama yapan oyuncular gibi yapmak istedim şu an. Günaydınlaaar !! Sabah 3 de bir uyku molası verip 6 da mesaj bakıp 8 de uyandım. Nedense hep böyle yapıyorum, gececi olamam. Daha yüzümü yıkamamışken, hemen çekiliş sitesine girdim ve sonuçları bu adresten bulabilirsiniz;
https://www.cekilisyap.com/ilk-cekilisoooÜzülünce Ne Yaparım Mim'i

Üzüntü o kadar kaplamış ki bedenimi,  Yanımda bir kişilik daha hissediyorum. Şizofren gibi delinin tekiyim, Ancak içimdeki acılar, Hayatımı yansıtmıyor...

İlk önce buradan Deep'e sevgiler ! Mimler çoğunlukla beni yansıttığı için, bir mim daha yapmak istedim. Deep mimliyor, ben de cevaplıyorum. 
Aslındaa, gerçekten ilk baştaki şiir gibi bir hayatım var. Her zaman acılarımı insanların gözünde büyüterek söylemem ve saklarım. İşte, hani olur da bir kişiye çok güvenirsem, içimde ve ağlama duygusu varsa hiçe sayıp, neler yaşadığımı anlatıyorum. Tabii ki de yüz üstü bırakıp gitenler fazla bu zamanlar. Bazı arkadaşlarım da sürekli üzgün olduğum için şikayet ediyorlar. Ben bile kendimi tanımadığım için kesin bir şey söyleyemiyorum, bazı sözlerimi bazı betimlemelerin içine saklayıp, bloga ya da defterlere sunuyorum. Ancak üzülünce ne yaparım ?
Güzel soru ya bu... Uzun süre düşünmem gerekti doğrusu. Genelde okuldan geldikten sonra başım ağrırsa ya da moralim bozuksa ve daha da moralim bozul…

Gezmek Gerek "TCMB İzmir/Özdere Kampı Videosu"

Sabahtaaaaan beri uğraştığım şu video için o kadar indirme yaptım ki, Google + sonunda bana bir iyilik tanıdı ve paylaşmak için daha kolay olarak 1 dakikalık müzikli bir slayt gibi bir video hazırlamış. Şu an kime teşekkür edeceğim bilmiyorum ancak, mutluluktan uçacağım ! 
Video'ya ulaşmak için : https://plus.google.com/111796528795181641628/posts/TaaEsGnckM2

!! Son 1 Gün !!

Artık yaptığım çekilişin son 1 günü kaldı. Katılım ve bilgiler için buraya ulaşabilirsiniz; http://iremvekitaplar.blogspot.com.tr/2015/08/ilk-cekilis.html

Gezmek Gerek "Hayvanların İçinde Alem Ve Feyza Anıları"

Aslında o kadar güzel anılarla tatil geçirdim ki, arada sıkılmaya gelmiyorum. Birkaç fotoğraflarım arasında gezip, eğlenceyi ve gözümden akan ufacık bir göz yaşını bile mutluluğa döndürüyorum. Kapyumbağaya melabağa diyiiin !!

Aslında çay bahçesinde 5 tane kaplumbağa gördüm. Bu da elime alabileceğim ve beni en çok mutlu edebilecek kaplumbağaydı. Bu 4. gördüğüm ve sol arkasında kabuğunda kırıklık olanıydı. Yaşlandığı kabuğundan belliydi. Bir sürü rengi bir arada görebilirdiniz.İrem ki, hayatında kedi sevmeden ördek besleyen kişiyse, kaplumbağayı eline alırken deneme yapan birisiyim. 


Yani elimden bıraktım sonra ot veriyorum başını döndürüyor, naz yapıyor filan tam Darcy hareketleri. Sinir etti beni, ama giderken bile benden kaçmak istediğini belli etmesine gerek yoktu ama dimi ?

Bu daaaaaa, orada sıkılmamamı sağlayan tek kişiydi. Her anıyla gerçek ben ortaya çıkmış zaten. Ancak o kadar güzel bir fotoğraf ki, profil yapınca zorla kaldırtan Berna'ya selam yolluyorum. Feyza ki, yılda…

Kısıtlanmış Not

Aslında başlığa bakılınca 'not' kelimesi çıkınca böyle bir kitap yazasım geliyor. Çok güzel olurdu ama roman yazmaya karşıyım (Benzetme yaptım) . 

Bir durgunluktur gidiyor bende. Yani hani 'Dur bir içimi açayım şuraya.' deyip yazı yazmaya başlıyorum ama ama nedense duygusallaşıp ağlıyorum. Hani öyle gönülsüz yazıyorum ki artık, o kadar çok düşünüyorum ki bu aralar, sanki her şey sıradan. 
Hani şu an herkes bu yazını okuyacak deseler şu an bloga yazı yazmayı bırakacak kadar iyi hissetmiyorum. Öyle durgunca geçiyor. Bazen çok sıkılıp telefonun sesini kısıyorum, telefonu kenara fırlatıp başka şeylerle uğraşıyorum. 
Öyle durgunluk işte, bazen kısıtlandığımı filan sanıyorum ama pek bir düşünemiyorum. Sadece kışın blog için ayrı bir vakit ayırmaya zamanım olmayacak. Zaten bir ara blog yazmayı bıraktım ve blogger diye arattırdığınızda hemen çıkan sayfanın adresi yoktu. Bu sefer öyle bir giriştim ki, her gün yazı yazdım. Sadece kışın pek yazı yazabileceğimi sanmıyorum. Zaten …

1- Şarkı Esintileri "Waves"

İşte umutla başlanan bir hayat gibi giriş yapıyorum ! Aslında yabancı şarkıların pek anlamlarına bakıp, eleştiren biri değilim ancak böyle en sevdiğim şarkı 'Dalgalar' olunca insan araştırmak, sürekli bir dalgayı anlatmak istiyor. 

Dalgayla ilgili her duyguyu anlattığım bir sürü yazım vardır. Sırf bu şarkı adına yazdığım ve bu şarkı adına ağladığım zamanlar olmuştur. Bazen de Türkçesini söyleyerek kendimi avuturum ve kimse ne demek istediğimi anlamak. Dalga üstüne dalga, duygular çöl oluyor tabii. (Bkz. Şarkı'nın bana çağrıştırdığı cümle.) 
Dalgalı Yazılarıma Ulaşmak İçin: http://iremvekitaplar.blogspot.com.tr/2015/07/istediler.html http://iremvekitaplar.blogspot.com.tr/2015/06/dalgann-etkisi.html
Waves - Mr. Probz (Çeviri)
Ben yavaşca uzaklaşıyorum (uzaklaşıyorum) 
Dalga üzerine dalga, dalga üzerine dalga 
Ben yavaşca uzaklaşıyorum (uzaklaşıyorum) 
Sanki boğulduğumu hissediyorum 
Akıntıya karşı çabalıyorum 
Akıntıya karşı çabalıyorum
Şarkıya Ulaşmak İçin: https://www.yout…

22- Filmler'in Esintileri "Paddington"

Youtube'da video video gezerken bir film önerisiyle izlemeye başladığım tatlı çizgi filmlerden bir tane daha !


Evini kaybeden bir ayı, bir ormandan Londra'ya nasıl ulaşabilir ki ? Film bu işte, evinizi kaybedersiniz ve yeni hayatınızı keşfetmeniz uzun sürer. Heyecan, aksiyon, endişe, neşe, mutluluk ve yeni aile sevgisi ile çocuklara göre bir film gerçekten. Bir ayımız olsa da sarılsam demiştim filmde hep.
Oyuncular: Hugh Bonneville Sally Hawkins Julie Walters Jim Broadbent Peter Capaldi Nicole Kidman Ben Whishaw
Kesinlikle önereceğim keyifli bir film. Tam olarak yaz ve kış aylarına uygun. Uykunuz olduğunda izlemeyiniz... 
Not: Ayrıca film adına site açılmış.
 Ulaşmak için;  https://www.paddington.com/global/home/

Deep Tone Kitapları

Ay özlemle beklediğim Deep 3'lüsü yavrucakları geldi. Galiba Frambuazlı Hayat'ı ilk eline alan benim *.* Yardım !

Deneme konusu artık bulamıyorum. Aklıma geleni yazdığım için, şu sıralar sadece blog için yazı yazıyorum. Kitapta bir ilerleme yok ve bir yardım kutsayan el varsa bana uzanırsa sevinirim. İyi günler ...

21- Filmler'in Esintileri "Paper Towns"

John Green'in gençlik dolu bir filmi daha vizyonda !

Ne zaman karşı evinize taşınan komşunuza karşı bir ilgi duydunuz ? Hem de yıllarca sadece onu sevip, başkalarıyla çıkarken bile aklınızdan geçen başka bir kız ise ? 
Margo ve Q yıllara dayanan o arkadaşlığı çoktan kutubun en derinlerine hapsetmiştir. Ancak Margo'nun yaşadığı ve dışarıdan gözüken mutlu hayatı, onu esir etmiştir. Her zaman kendini eğlenceden ve intikamdan kaçınmayarak başlayan ipuçları Q'yu Margo'yu bulmak üzere yönlendirir. Ancak Q kendi dünyasından çıkıp, her şeyi fark ettiğinde; Kağıttan Kentler'i çoktan bulmuştur.
Oyuncular: Nat Wolff Cara Delevingne Halston Sage Austin Abrams Justice Smith Jaz Sinclair
John Green'in Aynı Yıldızın Altında Romanıyla herkes 2012'den 2014'e kadar filminin çıkmasını beklemişti. Ben de gidip intirnet üzerinden izleyebilmiştim. Ancak bu filmde sinemada izleyebildim ve nedense 2. yarıda uyumak daha çok sardı beni. Ancak uyumadan 1 saat 45 dakika geçti. Do…

Aldığım Kitaplar 3

En son ki sipariş ettiğim 12 tane kitabın arasından 4-5 tane kitap kalmıştı ve D&R'da yaşadığım sinir bozukluklarından sonra Doğan Kitap'ın 5 TL ve 9.90'lık indirimiyle 9 tane kitap sipariş  ettim. 2. sinir bozukluğu ise 6'sı Doğan Kitap'tan 3'ü de Deep'in kitapları ancak 6'sı geldi, Deep'in kitapları tedarik sürecinde, hadi hayırlısı...

Hepsini ayrı ayrı sevip de sürekli sarıldığım kitaplarım bugün geldi. Ayrıca sürekli öptüğümde gülen annemle birlikte neşeli neşeli her şey yerindeydi. Geçelim kitaplar hakkında bilgilerime;

1. Kitap: Bir Odadan Bir Odaya - Elif Güney Pütün
Sayfa Sayısı: 171 Baskı Yılı: 2012 Yayınevi: Doğan Kitap
Kendi Yorumum: Bu seferki alışverişimde her kitabı özenle ve kapağına aşık olarak alışveriş yaptım. Kapaktaki çocuk o kadar tatlı ki, ya şu kitaba bak, harika ya deyip durdum. Kapağıyla en çok etkileyen bu kitap galiba...

2. Kitap: Refaktçi - Perihan Mağden
Sayfa Sayısı: 172 Baskı Yılı: 2010 Yayınevi: Doğan Kitap
Kendi Y…

Müzik Hayatım 6

Galiba pek bir şarkı bulma yeteneğim tükendi. Artık şarkıların canını çıkartana kadar (vıccığını çıkartana kadar) dinlediğim için şarkılar benden bıkmış durumda ancak bir haberim var !!


Karmakarışık bir müzik listesiyle yine karşınızdayım. Aslında bu seferki şarkılar hepsi çok karışık. Aynen duygularım gibi bir şarkı listesi ortaya çıkacağından eminim. Çoğu zaman ben ağlarken bile şarkı açarım ve o kadar şarkı var ki, diğer yazılarımda bu şarkıları kullandım mı diye sorup duruyorum her seferinde kendime. Ancak kullansam da sorun olmaz diye düşünerek şarkıları anlatımıma geçiyorum.
Krewella yeni albümle yeniden electro müzikte yeni bombalarıyla gelecek zannederken,youtube de paylaştığı 'Somewhere To Run' dan sonra birkaç hafta önce de bu şarkının klibini yayınladı. Her zamanki Krewella açık saçık klibi hiç değil, bu seferki çok kapalı bile olmuş ancak şarkıda öyle bir etki varki, hep kafamı sallayasım geliyor.
Rihanna da yeni bir şarkıyla Miley gibi tepkiler aldı. Bildiğiniz R…

!! İlk Çekiliş !!

Merhabaa !! Artık ilk mimi de yayınladım, bir sürü kez çekiliş yapmak hakkında düşündüm ve blogumla alakasız da olsa bir saç şekillendirici bakım kremi çekilişi yapmaya karar verdim.

İLK OLARAK ÖNEMLİ BİR ŞEY SÖYLEMEK İSTİYORUM, TEK ŞART YORUM YAPMANIZ ANCAK UNUTMAYIN Kİ, KARGO FİYATI ALICI KİŞİYE AİT OLACAK. BUNU GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK ÇEKİLİŞE KATILINIZ...
Çekilişe katılım bugün itibariyle başlıyor, 16 Ağustos Saat 13.00'da bitecek. 17 Ağustos'da kazanan kişi açıklanacak. Herkes şimdiden başarılar, iyi günler :))20- Filmler'in Esintileri "Inside Out"

Animasyon filmler o kadar çocukça ki, şimdi bu film türüne çizgi film diyesim gelmiyor. Ancak eğlence ve hüzün veren ve ağlatan bir animasyon filmi hiç izlememiştim. Duyguları özünden etkileyen ve duyguları anlatan gerçekçi bir film sanki...

2014 yapımı ve hala vizyonda olan bir film olduğunu hiç anlamamıştım aslında. Filmin kapağını aradığımda zaten çoktan filmi internet üzerinden izlemiş de olsa içimde bir suçluluk duygusu belirmedi aslında. Zaten sinemaya bunun için gitmeliyim diyeceğim bir film değildi, çünkü evde internet üzerinden de izledim.
Riley ve duygular dünyanın merkezinden yaşayan neşe, sinir, tiksinti, üzüntü ve telaşın yer aldığı dünyada her şey yerli yerindeydi. Ta ki Riley ve ailesi başka bir şehire taşınana ve Riley'nin duygu dünyasında yaşanan hüzünle birlikte, her şey daha kötü olmuştu. Ama geri dönüş, kaçınılmazdı.
Seslendirenler: Amy Poehler - Aysun Topar Phyllis Smith - Gupse Özay  Richard Kind - Engin Alkan Diane Lane - Özden Ayyıldız Bill Hader - Murat Ş…

Yaz Ayı'nın Keşifleri "Dondurmalı helva ve Makarna Yolcusu"

İzmir ve Aydın'da yaptığımız keyifli bir tatilden sonra dönüş yolumuzda Denizli-Antalya arasında Denizli'nin meşhur bir dondurmalı helvası vardır. Biz de bildiğimizden şaşmayarak 2. olarak da olsa yine geldik bir AVM önüne. 

Aslında amacımız bir helva yemek ve damağımızda kalacak tatlı tadını vermekken aç bir haldeyken, tatlı yemek güzel olmayacaktı. Ben çok acıkmıştım ve Hacı Şerif'in çaprazında Selva makarna tanıtım aracı vardı. Kokular beni oraya çekti elbette. Açlıktan karnım ağrıyor ya. 

Daha önce hiç böyle bir sos görmedim ve makarnaya da yakıştırmadım diyebilirim. Gerçekten her çatalda gözlerimi kapatıp yavaş yavaş yiyordum. Sonra dayanamayıp 1'er tane daha alınca yolculukta ilk önce makarna yiyip, sonra da tatlımızı keyifle yedik. Özellikle Denizli'den geçerken bile kuruyemişçilere rastlamak mümkün ve her geçen gün daha da pahalanıyor kuruyemişler. Almadan geçerseniz, yolculuğunuz tatsız tuzsuz olabilir. Keyiflendirmek için bir Denizli şehrine uğrayın deri…

Blogger Life Mim'i

Bloggerlarla ilgili daha önce böyle bir mim görmemiştim ve az önce mim paylaşmama rağmen hemen yayınlamak istediğim bir mim çıktı. Kendisi bir travell blogger ve blog dünyasından ilk tanıştığım (ilk mesaj attığım) kişi. Tuğba Abla beni ilk kendi mimine mimlemiş. Kendisine sevgilerimi ve teşekkürlerimi ileterek neşeyle mime bağlıyorum.


1-  Blogger denilince aklınıza gelen 3 şey nedir ?
Ya öyle bir şey ki, ilk yaptığım mimde bile herkesin kitap okuyup, müzik delisi olduğunu düşünerek sorular sormuştum ve galiba blogger denilince de kitap, müzik ve moda geliyor.
2- Kişisel blogları mı, yoksa gezi, güzellik, moda bloglarını mı tercih ediyorsunuz ?
Bence kişisel bloglar daha gerçek ve güzel oluyor. Yani kendinden bir parça bir blog oluyor, bir kişinin yansıması gibi ve bence bu da çok güzel. Bu yüzden kişisel blogları daha çok tercih ediyorum. 
3- Blogger olmanızda etkili olan en önemli şey nedir ?
3. sınıftan beri şiir yazıp, fikirlerimi düşünceler aktarmak için yazmayı seçtim ve bu da b…

Saçmamaçsız Mim'i

Galiba ilk defa farklı bir kişi tarafından mimlenmenin sevincini yaşıyorum. Buradan Paul Muad-Dib'ya teşekkürlerimi iletiyorum ve başından beri bu mimi duyar duymaz okuyamadığım için gülerek mime başlıyorum.

1- Odanızda veya evinizde orada olduğunu bir nesne bulun. Bu nesne ile bir anınız var mı ?
Yani çekmecemde bir kağıt vardı. Hatta 2 tane ve bu kağıtlarda çok garip bir şey var. Bir kanıt gibi bir şey galiba, 
1. kağıt ilk okul yıllarından sevdiğim Murathan'ın yazdığı şarkılar var ve kağıt kendisinin. Yazısını hiç bilmiyordum ve yerde bu kağıdı görünce alıp sakladığımı biliyorum. En güzel ve en gülümseten bir anılardan biridir galiba. En sonunda da 'Nasıl kandırdım sizi :D' yazıyor ve her okuduğumda aklıma geldiğinde gülerim. Ancak Murathan çocukluk aşkı gibi bir şey ve komik.
2. ise ilk çıktığım sevgilimle ilgili. Boyu, yaşı, doğduğu gün, burcu, sevdiği ve okuduğu kitap türleri yazıyor. Doğrusu bu beni daha çok sinir etse de saklamam bana garip geliyor. 
3. olarak…

19- Filmler'in Esintileri "Before We Go"

En son romantik kategoride izlediğim filmde bile yarım bıraktıysam, bunda neden bırakmadım dedirtti gerçekten. Çünkü en sonunda ağladım ağlayacağım, bir iki damlayla kendimi tutabildim. Ancak bir oy vermek gerekirse çok da kilitlenip, izleyebileceğiniz bir film değil.

Ne kadar filmin kapağını bulamayıp, en kalitesiz bir fotoğraf koysam da film kapağıyla beni büyüledi. Aslında amacım sıkılmamak için bir film açıp izlemekti ve ağlamak istemiyordum. Ama bende öyle bir duygu var ki (SADECE ÇOK SULUGÖZÜM) duramayıp filmin sonunda rastegele seçtiğim bir filmde de ağladım.
Bir çanta ne kadar çok hayatı etkileyebilir ? Her şeyi yeniden fark edip, karar vermenizi sağlayan sadece bir tren istasyonu karşılaşması, neden bir günde yine aynı yerde sulu gözlerle ayrılmanızı sağlar ? Sadece sıradan bir çanta bu kadar değersizken, değerli olan şeyleri nasıl anlatabilir ? 
Oyuncular: Chris Evans Alice Eve Emma Fitzpatrick  Daniel Spink Mark Kassen
Doğrusu eğer konular bu kadar uzayıp gitmeseydi, daha …

Hangisi Hangisi ?

Game of Thrones'dan sonra oturdum dizibox.com'un başına, dizi bakıyorum. Doğrusu bir çok güzel kapaklı diziler var ve bilinmeyen dizi bulmaya çalıştıkça yayınlanma tarihleri ve sezon sayılarına üzülerek sekmeleri kapatıyordum. Sonra da aklıma geldi ki, birkaç tane dizi seçtim. Bunları sormak daha cazip geldi. 
1- Glee

Aslında bu diziyi birkaç kez e2'den izlemiştim. Zaten çoğu filmin yarısını bölüp pörçük e2'den izledim ve bunu pek hatırlamıyorum ancak çok bilinenlerden bilinmeyen bir dizi gibi geliyor.
2- 2 Broke Girls

Bu dizin çoğu repliklerini çok beğenerek galerime eklediğimi ve arkadaşlarımdan da duyduğum bir dizi olduğu için hemen buna da bakayım dedim.
3- Hannibal

Hannibal'ın konusunu değil de sadece CNBC-e'den gördüğüm için ve sezon sayısı bana uygun olduğu için hemen fikir almak istedim.
Elediklerim;
1- Top of the Lake

Gerçekten bu dizinin kapağına hayran kaldım ve eğer bir kitabı çıkartılsaydı hemen alırdım. Ancak sezon sayısı 1 ve diğer sezonlar var …

İzleyiciler