Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Şubat, 2016 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

!! Gizli Yetenek'ten Çekiliş!!

Çekiliş var hanığııım !! :)

Gizli Yetenek sucuk, mantı ve bir pofuduk terlik ile bir çekiliş düzenliyor. En az 50 kişi olmazsa çekiliş iptal edilecekmiş. Hızlı olun, son katılım 3 Mart !! 
Katılmak İçin; http://gizliyetenekli.blogspot.com.tr/2016/02/hediye-zaman-cekilise-katlmak.html

ABT'de Bu Yıl..

Tiyatroya olan sevgim ve her seferinde de gidememeyle birlikte annem bir kitapçık getirmiş spordan gelirken. Ben de her seferinde açıp inceliyorum. Hadi şimdi beraber inceleyim ABT'yi...

Ben sayfalarını ilk açmamla zaten oldukça güzel hissettim. Çünkü gerçekten güzel bir kokusu var ^^ Rengarenk ve yumuşak sayfalarıyla da oldukça hoş tasarlanmış.

Sanat Dostu, Erkal Sarıkule. Bu arka kapak ve siyah mat şeyleri çok sevdiğim gibi bu tarafını da çok beğendim bu minik derginin.

Aslında olaya gelecek olursak bazıları bilmiyordur belki. ABT, Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, olarak bir açılımı var. Tiyatro yılında her ay nasıl programlanmış ve nasıl bir konuya sahip olduğunu size anlatacak minik bir dergi hazırlamışlar. Ben ilk defa böyle bir dergiyle karşılaştım ve gerçekten çok beğendim. Kapağından sonraki sayfada da böyle bir sunum kapağı var.

İçindekiler bölümünde de oyunların adları ve hangi sayfada oldukları yazmakta.

En arka sayfalara gelecek olursak her ay için programlar ya…

Müzik Hayatım 11

11 :) Aynı iki sayı :) Ama bu sinirli zamanlarımda böyle yazı yazmam garip :/ Çünkü sinirden kurtulmak için yazıyorum. Of of...

Bu zamanlarda hep sabahları böyle durgunum. Aslında hep durgunum sabahları ama hep böyle bir gülerim aklıma gelenlerle. Gülümsememi sağlayan bir çok şarkı ve ritimleri var. Bu zamanlarda özgürlüğümü hissettiğim tek bir grup var elbette akla gelebilecek. Coldplay... Kalbimin sesi gibiler...
DJ Snake'den hiç bahsetmemişim neredeyse. Bu zamanlarda çok çok güzel şarkılar çıkmış. Tabi ben hafta sonları görüyorum. Ama bu şarkıyı birkaç hafta önce görmüştüm ve DJ Snake de kötü şarkı yapmış dediğim hiç olmadı valla. Ben buraya bütün bildiğim şarkılarını koymak istiyorum.
DJ Snake'in şarkısını gördükten sonra Skrillex'in yeni gördüğüm bir şarkısını da çok beğendim. Aluna George herkesle de güzel iş çıkartıyor valla. 
Ben galiba bütün güzel şarkıları bu yazıma saklamışım. Bütün güzelleri bekletmiş ve diğer yazımda paylaşırım demiştim. Gerçekten çok hoş old…

Çıvdıdım !! Yeter Artık !

Hazır mısınız ? Dert ve sıkıntı yazısı olacağı için sıkıntıya gelmeyenler için önerilmeyen yazıdır...

Günlerdir hatta aylardır telefon bakıyoruz. En son yılbaşı günü mesajlarım iletilmediği için telefonumu sinirden yere çarptım ve ekranını kırdım. Ardından telefonumla şu güne kadar idare ettim. Ne sorunu olsa da. Ama gerçekten bir çok sorunuyla beraber artık kriz geçireceğim galiba. Ya bu kadar mı sorun dolu olur. Cidden yeter ama. Yani mesela mail geliyor, blogumda yorum paylaşacağım o yorumları onaylıyorum ya. İşte onu yapacağım. Mesela onayladım sonra cevap vereceğim, bazen o kadar şey çalışıyormuşcasına uygulamadan sizi atıyor ve en az 5 dakikada mobilden cevap yazabiliyorum. Ama ben sıralamadan geçemeyeceğim çünkü cidden başım ağrımaya başladı. 
1- Telefonda en fazla 4 ila 5 uygulama indirebiliyorsunuz. Gerisi tırıs.  2- Ön kamerası yok ve arka kameradan fotoğraf çekmek istediğimde kapağı çıkartmam gerekiyor. 3- Bataryam şişti ve her an patlayabilir. 4- Blog yazılarıyla birlikte…

?! Kararsızlık Da Ne ?!

Eh uh vov hm ya ? Ay ne yazacağıma dair hiçbir bilgim yok çünkü yazmak için yazdığımı sanıyorum ancak böyle yazdığım çoğu yazılarım çok beğenildi. Denemelerimden bahsediyorum yani. Ancak yazmayı da o kadar özledim ki, kimse de gelmiyor. Öyle tek tük. Ben de buradayım ve enerjimi kaybetmedim diyerekten sohbet havasına girdim gari :D

Bu aralar çalışıyorum ve çalışıyorum. Yani laptopa girmek için vaktim oluyor. Film izliyorum dizi izliyorum. Blogları gezip yazıları okuyup yorumluyorum. Kitap taslağıma yazmak için dosyama giriyorum ama sonra bir his geliyor yazamıyorum sonra duygularım gelmeyince oradan da bir kurgu çıkartamıyorum. Tabi yazamadığımda da iyi hissetmiyorum. Denemelerime nazar değdi resmen. Kalemime daksil kaçtı. Olmuyor kardeş.
Mesela TEOG için hani okumam iyi olsun diye kitap okuyayım diyorum. Mesela bir gün bir kitap götürüyorum okula ama hiç okumadan eve geliyorum. Öteki gün olmuyor diye diğer kitaba geçiyorum. O da olmadı mı diğer kitaba geçiyorum. Bir adapte olamama b…

#HayallerDerlemesi

Bir Coldplay şarkısına hep aşık olmuşumdur. Sevmediğim bir şarkı yoktur. Özgürlük verir. Hatta o kadar özgür hissettirir ki beni, şarkıları dilimdeyken hoplayıp zıplarım hep. Özgürlük ve hayallerim. FreedomClouds ya da Wave After Wave.. Hepsi beni özgür hissettirir. Özgürlük bulutları beni her zaman birini severcesine aşık eder kendine...

Tam bir özgürlük fotoğrafı dimi ? Ama ben çekmedim. Bus'um ya özledim ama mesaj atmam. Arada giriyor bloguma belki görür :/ Ama ben hep aynı benken sadece özgür hissettirebilen Coldplay galiba. Bugün de çok yorgunum ve aslında hastayım her yerim ağrıyor. Bir de arkadaşıma gidip ders çalıştık. İşte bi geldim eve hani dışarı çıkardım sonra çıkamadım. Ay dolu dolu noluyor dedim. Shock oldum shock !! 
Ay kıskançlık iyi değil of of. Ama hani olur ya, birden beklemediğiniz şeyler olur. Yanlışıkla birine baktım gibi gibi. Elimde olmadan da olmuştu ama bilmiyorum. Yarım kalmış gibi kalbim. Bunları düşünecek zaman değil elbette. Ya çok harika hissediyoru…

İnsan

Bir pencereden bakmak ne güzeldir değil mi? Tek bir duyguda olmak hüzünde güzel değil elbette, Ancak ya bu duygu aşksa? Karşınızda da sizi sevebilecek biri de varsa kapişş.
Seversiniz işte sevebileceğiniz kadar.  Aşık olana kadar.. Belki de ölebilecek kadar  Belki de yeniden doğabilecek kadar.
Sev sonsuza dek, Çünkü severek öğrenir insan. Adım atmayı azimle yaparken, Her adımın aşka götüreceğini bilir insan.
İnsan işte, Seviyor, Özlüyor, Sarılıyor, Aşık oluyor, Parçalanıyor, Ağlıyor, Ve iki beden bir kalp olmuşken, İki beden kalbi kırıyor.  Yetmiyor sevmeye... Bir kişi kırık, Diğer kişi mutlu..

31- Filmler'in Esintileri "Kocan Kadar Konuş: Diriliş"

Yine hüsran Türk filmleri!! :)) 

Aslında ciddi ciddi şu Türk filmlerinden hiç haz etmez oldum. Yani hani şimdi aklıma geldi de ben Kore'ye ilgi duymaya başladım ciddi ciddi. Gerçekten bugün ilk defa K-Pop bilmezsen böyle olur dedim birilerine (sghfjkdl gülmeyin.) Gerçekten iş komikleşmeye başladı ama Kore yani bilmiyorum ilgimi çekiyor bayağı :) İşte şimdi de dedim ki burayı yazarken neden Türk ve Amerikan filmi var da Korelilerin filmleri ülkemize gelmiyor ? Ayh bunları sonra konuşurum ben şimdi yorumuma geçiyorum.
Aslında bu filmin 1. sini izlemedim. Bir kitaptan uyarlama bir film ve gerçekten yazar için oldukça güzel bir şey bence. Oyuncuların oynamaları güzel cidden hele hele Gop Çocuğu Efsun harikaydı yaa :D Konusuna gelecek olursa ben konusu yazabilecek kadar bilgim yok yani. Ancak iki bir şey karalayınca durum böyle: 
Efsun ve Sinan'ın ilk filmden yıllar sonra karşılaşmalarından sonra gerçekten evlenmeye karar verirler ve bu filmde de komedi ve romantik kategorisinde h…

!! Heybemdeki Huzur'dan Çekiliş !!

Enem yine bir çekiliş varmış geneee !! ^^

Yine bir çekiliş haberiyle bu aralar bir çok çekilişi duyurmak farz oldu :) Yine bir çekiliş ve yine bir sürü katılımcı ile siz de ibeking'ten 50 tl değerinde hediye çeki kazanmak için;
Katılmak İçin: http://heybemdekihuzur.blogspot.com.tr/2016/01/heybemdeki-huzurda-cekilis-var.html

!! Ekinoks'dan Şubat Ayına Özel Çekiliş !!

Yine bir çekiliş duyurusuyla beraberiz !! :)

Ekinoks (Ümmü Şahin) blog dünyasına yeni katılmış ve şubat ayına özel bir çekiliş düzenlemeye karar vermiş. Küçükler için kahvaltı seti çekilişi düzenliyor. 
Katılmak İçin: http://ekinekinoks.blogspot.com.tr/2016/02/subat-ayna-ozel-size-bir-surprizim-var.html

30- Filmler'in Esintileri "Kardeşim Benim"

Yine bir sinema hüsranıyla beraberiz efenim :)


Aylar sonra yeniden bir sinemaya gidebilme fırsatı bulabildim. Birkaç gündür internetten film bakıyordum ama bitiremeden filmi kapatıyordum. Kuzenimin de gelmesiyle bir fırsatta en güzel bu filmi seçtik ve oturduk salona izlemeye başladık.
İki ünlü Hakan ve Ozan kardeşlerin babalarının ölmesiyle hikaye yeniden başlar. Bu iki yıllardan beri birbirlerine küs olan kardeşler babalarının vasiyetini yerine getirmek için vasiyet video ve kasetlerini dinlemeye başlarlar. Babalarının bu iki kardeşe verdiği birkaç eşyalardan bahsettikten sonra asıl önemli olan asıl vasiyetini gerçekleştirmek üzere İzmir/Urla'ya gitmek zorunda kalırlar. Yeniden eskilerdeki gibi düğünde şarkı söylemeye gideceklerdir. Bundan sonra romantik macerayla birlikte yeni hayatlarına devam ederler. 
Oyuncular: Burak Özçivit Murat Boz Aslı Enver Ahmet Gülhan Burak Satıbol
Aslında Türk filmlerini pek sevmiyorum. Bu seri boyunca 30 filmde de zaten belli olarak nereden baksan…

İzleyiciler