Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Haziran, 2016 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

!! Pembe Dünyamm'dan Çekiliş!!

Kawaii Box ile çekilişe ne dersiniz ? :) 

Çekilişe Katılmak İçin; http://www.pembedunyamm.com/2016/06/kawaiibox-mayis-kutusu-ve-cekilis-haberi.html

Ha Burda Ha Şurda

Bir orada bir şurda. Hop geldim Bursa'yaaa :))

4 gündür Bursa'dayım. Bundan dolayı bloga giremedim birkaç gün. Dün bir yazı yazacaktım ancak o zaman size bu fotoğrafı atamazdım. Oruçlularımız varsa üzgünüm. Bursa'nın kestane şekeriyle göstermek istedim. 
Burdan birkaç önce aldığım kitap vardı ve bu kitabı hala bitiremedim. En son telefonumu saklayıp kitaba gömülecekken de olmadı. Yarın Antalya'ya dönüyoruz annemle. Annem benden önce gelmişti ama bir anda ben de geldim yanına. Burda hastanelik işleri vardı. Ve çok şükür iyi. Bakalım işte yaz aylarında bir orada bir şurada.
 Kiralık Aşk ile GoT final yapacaklar. GoT sezon finali yapacak ancak Kiralık Aşk'ı tam bilmiyorum. Tek izlediğim diziler olduğu için yorumlarını da yazarım sizlere. GoT için yapmamıştım hani her sezon için ancak ossundu :)) Sağlıcakla kalın :)

İzlediğim YouTube Kanalları 4

Yaz geldiyse o halde YouTube izlemeye devam ! :) 

1- Önceki yazılarımda Vine fenomenlerinin giderek YouTube kanallarına dağılmaya ve daha da güzel videolar ortaya çıktığından bahsetmiştim. Vine fenomenlerinden en çok izlenme gören Lele Pons da bu YouTube kanalı açan fenomenlerin içerisine girdi ve hemen şöyle taktim edeyim ben :)
Lele Pons Kanalı
2- Lele ile çocukluk arkadaşı olan Valentina Genta ve Sebastian Genta kardeşler beraber bir YouTube dünyasına girmişler ve ben Genta kardeşleri çok sevdiğim için kesinlikle videolarını hiç izlememiş olsam bile hemen duyururdum burada. Ve kesinlikle güzel videolar çıkacaktır. 7 saniyede güzel hissettirenler neden YouTube'da başarısız olsunlar ? :)
The Genta Siblings
3- Lele'nin okul arkadaşlarından sanırım Twan Kuyper var. Twan kanalını ilk açtığında Lele'yi kanalında konuk olarak birkaç kez aldı ancak bir süre oldu izleyemedim kanalını ancak sizlere Vine fenomenleriyle devam edeyim dedim :) Sanırım şu aralar vlog çekip hayatını sun…

Aldığım Kitaplar 5

En son 2015 yılının 8. ayında kitap alışverişi yapmış olmama rağmen bu seferki tam bir mutluluk balonları gibi geldi her kitap. Teşekkürler D&R :)


İlk olarak bu alışverişten en sevdiklerimden. Sanırım en sevdiğim kitap alışverişi bu oldu ve bu kitap da Ephesus Yayınları'ndan aldığım ilk kitap ve Buse bunu okudu diye aldığımı söylemeliyim. Buse'den önce de bir ara D&R'da gezerken gördüm ancak kapağına aşık olup arka kapağını okumaya ihtiyaç duymadığım kitaplardan oldu. Arka kapağını da koyacaktım buraya ancak kitap yorumumdakiyle bu yazım arasında fark olmalı diye koymadım. Yazarın adını da kapatmışım fark etmeden :) 

Uh, burada da yazarın adını kapatmışım. Aimee Carter olduğunu söyleyeyim ama ben size. Bu serinin 2. kitabı. Üstteki de 1. kitabı oluyor ancak 3. kitabı şimdilik bende bulunmuyor. Bakalım nasılmış ? :) Kapağı çok hoş değil mi ? ^^

Bunun da kapağını çok sevdim ve biraz arka kapağından dolayı sevmiştim. Ancak bu alışverişte ben farklı yayınevlerinin seç…

Sıcak... DAHA DA SICAK OLMASIN !!

Allahım, sen yaptın da neden yapıyorsun Allahım ?

Dün karne günüydü ve herkesi güneşin altında o kadar bekletmelerine rağmen ben 10-15 dakika en fazla 25 dakika güneşte kaldım ve ondan sonra eve girdim ancak 5 dakika sonra evde hemen burnum kanamaya başladı. Hava zaten 38 derece. Ey Allahım dedim, 40 dereceyi de mi göreceğiz ? Başladı benim burun kanama seansım. Hatta 1 bitti bile. 
Bengisulara gitmiştim okul çıkışı ve birkaç saat kaldım ancak Bengisu'nun annesi çok temkinli davranarak 2 saat daha kal çok sıcak dedi. Yine burnum kanar şeysiyle. Saat artık akşama doğru 6'ya geliyordu ve ben köpekli kısa yol yerine, sakin uzun yolu seçtim. Sonra 5 dakika geçmeden ayaklarım yanmaya, telefonum elimi yakmaya başladı. Ya rab dedim. Girdim eve 10-15 dakika sonra falan ve birkaç dakika içerisinde yemek yemeye dışarı çıktık. Yemek yedik bir yerde durucaz tam ama burnum acıyor. Burnum kanayabilir dedim anneme peçete ver dedim. Anında kanamaya başladı. 2. seans da bitmiş oldu. 
Eve geld…

36- Filmler'in Esintileri "Steve Jobs"

Steve Jobs'a devam ediyorum :)

Jobs (film) ile karıştırılmamalıdır. Steve Jobs, 2015 yılında gösterime giren Apple kurucusu Steve Jobs'un hayatını anlatan, baş rolünü Michael Fassbender'ın oynadığı Amerikan biyografik drama filmidir. 
(Kendi düşüncem) Jobs filminin devamı gibi bir zamanda başlıyor ve kesinlikle Jobs filminden sonra izlenmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. 
Oyuncular: Michael Fassbender Kate Winslet Seth Rogen Jeff Daniels
Vikipedi'de yazan konu çok geniş çaplı olduğu için kısa bir şekilde oradan almaya çalıştım. Jobs'dan sonra bu film tüylerimi ürperten cinsten olmamıştı. Dün kitaplarım geldi ve Steve Jobs Gibi Düşünmek adlı kitabım da yanındaydı. Bu kitabı da bu yakın zamanlarda okuyup sıcağı sıcağına yorumda bulunmam gerekecek :) 
Bu filmde daha çok bağırmalardan ve neyin ne olduğunu anlamadığım sözlerle doluydu. Hayır hayır sadece Türkçe dublaj olmasına rağmen 1 saat boyunca boşu boşuna zaman geçirmiş gibi oldum. Ama 1 saatten sonra ası…

Top Secret Da Neymiş ?

Geçen haftadan önceki hafta 5M Migrosta bir faaliyet vardı. Bir oraya bir buraya 10 haneli şifreyi bulmak için koştur koştur durduk.

5 tane bölüm var ve bu bölümler AVM içerisinde her yerde var ve bu bölümlerden bu fotoğraftaki ipucularla birlikte ve o yerdeki şifreyi bulup anahtar kelimeye yazıyorsunuz. Bulduğunuzda ve 10 tanesi tamamlandığında size bir hediye veriyorlarmış. Biz de düştük peşine ve 1 ya da 1 buçuk saat kadar bir çok ipucu için alt kat üst kat orası burası derken kelimeyi çözdük. Tabii ilk başta biz hediye verdiklerini bilmiyorduk. Bengisu ile gittik bu kağıtları verdik ve doğru cevabı bulmuşuz. O cevaba karşılık da bize verilen hediye şöyleydi: 

Ben formu verdiğimde bu şimdi bir yere mi gönderiliyor yani ne oluyor acaba dedim. Meğerse bunu veriyorlarmış ve bunu verdiklerinde ben bir garip oldum bu ne dedim kadına. Kadın ne desin bir ödül veriyoruz doğru cevabı bulanlara dedi. Ben de açmadım aldık hediyeleri Bengisuyla yürümeye başladık habersiz. Açtık ve içinden...

1 Gün Aksattım Ya ! :(

3-4 gün boyunca her gün yazı paylaşmışken sadece 1 gün geçti yaa :(


Tamam paylaşacak fotoğrafım kalmamış olabilir ancak o kadar yazı yazdım ve aslında şu Top Secret için fotoğrafı için üşeniyorum şey yapmaya ancak her gün de yazı yazmam için fotoğraf gerekiyor. Fotoğraflar da Snapchat'ten paylaşınca ben ki galeriye kaydetmeyen bir insan 1 gün geçince iş işten geçiyor doğa fotoğrafı bulamıyorum. Ancak yaz iyice bastırmaya başladı. Bari uzun olsun diye sohbet edelim ben kısa yazı yapamıyorum :(
D&R'dan alışveriş yaptım ve 4 gün geçti hala gelmedi. Alışverişin içinde anı defteri var ancak ben o defter gelmediği için ve okul biteceği için bu hafta içerisinde elime gelmeli ve cumaya kadar benim herkese yazdırmam lazım. Bu yüzden D&R'a biraz baskı uyguladım ancak hala bir gelişme yok ve bu moralimi bozdu. Ama hazır olun ki kitap sipariş ettim !! Eski alışveriş yazılarıma merhaba ! Upuzun bir yazı yazacağım :) 
Paintball oynadık bugün. Ay ben bir sürü şey geçirdim bugün …

Minti Monti English Edition

İngilizce dergilerden çoğu zaman alıp çevirmeye meraklı olmuşumdur. Bir gün Migrosta minti monti görünce birden 2 sayı olduğunu fark ettim. İki sayıyı da alıp taa ki eve gidince fark ettim ki...

Migrosa 1 hafta önce (05.06.16) gittiğimde Top Secret (bunun ne olduğundan yarın bahsedeceğim) oynadıktan sonra bu dergileri gördüm ki bu derginin ilk sayılarından alıp okumuştum. Bu sefer 2 tane gördü bir İrem ve hemen alıp çantasına koydu. Eve geldiğimde bile fark edememiştim ancak sonraki gün çantamdan çıkartıp da incelediğimde işte karşımda duruyordu. 

İlki normal olarak beklediğim ve beklentimi doğru karşılayan bir dergiydi. 

İkincisi ise ince ayrıntılarla görebileceğin bir tek fark vardı:

Bu Minti Monti İngilizce !!  Hem de bildiğiniz İngilizce ! 
Sonra bunu fark ettiğimde sevinmedim değil çünkü İngilizce çeviri yapmaya başladım zaten ve gerçekten güzel oldu. Ancak gerisi gelmedi. Hatta elimde daha ağır olan balıklarla ilgili bir kitapçık var Expo'dan ve o kitapçığı bilerek aldım ki…

Kamp Fırsatını 1 Günle Kaçırmak

Tatil olayı iş olayı derken bugün ancak kamp işini akıl edebildik. Hem de kamp başvurusunu 1 gün geçmişken !

Lanet olsun dostum... (Nasıl bir şeydi bu ? o.O) 
Daha dün akıl etseydik gidebilecektik ancak bugün kampa başvuru süresi dolmuştu. Son başvuru 10 Hazirandı. Bu Gençlik Kampları olayını birkaç senedir şey yapıyordum ancak bu sene tam üzerine oturmuşken ve gerçekten kamp alanı oldukça iyiyken Bengisu ile zamanımız doldu. Başvuru yerleri hala açık ancak onu bir çözemedik ancak ben aileme sorduğumda izin veriyorlardı ancak Bengisudan izin kopmayınca benim iznim de gitti ve zaten kabul edilebileceğimizi falan da son katılımdan 1 gün sonraya gidebileceğimizi sanmıyordum zaten. Zaten gidersem ancak Bengisu ile gidebilirdim ve zaten bu önceden başvurmamız gereken bir kamp etkinliğiydi. Eğer 1 sene sonra bir kampa gitmek isterseniz kendi şehrinizde şu adrese girmeniz hem benim için hem de sizin için faydalı olacağını düşündüm. Bu talihsiz olaya siz de kapılmayın diye gerçekten eğlenebi…

Acaba Hepimiz Bencil Miyiz ?

Fark etmek ve farkındalık yaratmak sadece ölümcül hastalıklarda ve mutlu olmayı gerektiren hastalıklar aracılığıyla ortaya çıkan bir kavram mıdır ? Pek sanmıyorum... Aslında her yerdeler.

Bir yıldıza kapılıp onun ışığında mutlu olmak zor iş. Elbette masumdur yıldızlar. Geceleri o durgunluğa kapılıp hüzünlendiğiniz anlar mesela... Yıldızlar masum ve kırıcıdır. Bir süre sonra bir insanın sevmediği şeyleri sevmediğinizde onun gibi olduğunuzda farkında olmadan o insan sizi değiştirmiş olur kendiyle. O kişiden bir tane daha üretilmiştir. Bir insana kapılmak da bir yıldıza hayranlıkla bakmak aynı türden olmaya başlar. Ama sonradan kıracağını bilmeden böyle geçip gider. Bir şeyden koptuğunuzda her şeyi unutmak gibi...
Bir insana kapılıp onun özelliklerini edindiğinizde iş işten geçmiş ve o bağ koptuğunda kendinize dönmeniz gerekir. Zorlar elbette; kırar, yıkar, ağlatır ama en çok da kendinize yedirmeniz gerekir bu durumu. Bir şeyi yapmak zorunda kaldığınız zamandır artık. Zaman pişmanlıklar…

!! Cahil Okur'dan Çekiliş !!

Merhabalar ! Bu sefer bir duyuru yapıp kaçmak ve buradaki yerime hala belli etmek için yeniden bir duyuru yeniden bir çekiliş heyecanı. Ama bu sefer benden değil Cahil Okur'dan !

Cahil Okur'un çekilişinde yer alan şeylerde diyor ki: Okuduğum son 10 kitapdan (41. Yorum ile 50. yorum arasında geçen kitaplar) istediğinizi seçebilirsiniz.
Çekilişe Katılmak İçin: http://cahilokur.blogspot.com.tr/2016/06/cekilis-var-3.html

35- Filmler'in Esintileri "Alice Through the Looking Glass"

Animasyon filmlerine karşı düşkünlüğüm devam ederekten de olsa bu filmde Alice deyince bir geri durdum nedense ancak yine animasyon filmlerinden pişman olmadım. 

Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı fantastik evrene bir kez daha geri dönüyoruz. Harikalar Diyarı, beklenmedik bir misafirin ziyaretine uğruyor ve misafiri bu büyülü evrenin işleyişini ve ev sahiplerini yavaş yavaş keşfetmeye başlıyor. Mad Hatter ise tüm çılgınlığıyla adalet ve tabii ki dostluk için orada bekliyor. Tam her şey bitmiş, ortalık fazlasıyla karışmışken gerçekliğe giden yolda bir kez daha krallığın kurtuluşu için bir araya geliniyor. 
Seslendirenler (veya Oyuncular) : Johnny Depp Anne Hathaway Mia Wasikowska Rhys Ifans Helena Bonham Carter Sacha Baron Cohen Alan Rickman Stephen Fry Michael Sheen Timothy Spall
Her animasyon filmi gibi bunu da beğendim ve bugün izledim ve hemen paylaştım. Yeniden birlikteyiz ve hala kesinleşmemiş kararlarımdan dolayı size tam bir bilgi veremiyorum. Ancak kesinleştiği an kesinlikl…

!! Önemli Haberlerim Var !!

Bu sefer gerçekten gelmeliyim dedim. Yani böyle durgunluk ve bloga kimsenin gelmemesinden bir şeyler çıkartıp gerçekten kendimi unutturmamalıyım dedim. Bu yüzden oturup bloguma bakıp bir karar almaya oturdum bilgisayarın başına. Galiba gerçekten kendim, unutturmamam lazım dedim. Umarım gerçekten geri dönüşümden daha güzel bir dönüş olur. Teşekkürlerimi de sonra sunacağım ancak sadece 1 kişi daha kaldı bu kararı vermem ve fikir alıp işe koyulmam için. Bu yüzden biraz beklemeniz ve sonraki yazıyı beklemeniz gerekecek :) İyi günler dilerim :)) Beklemede kalın efenim...


Tamam Özlemişim

Mutlu ben olursa gider yazar bir yazı :)
Yakın zamanda bir liste göndereceğim elimde güzel şarkılar var ve ne kadar biz mezuniyetimizde İngilizce şarkı dinleyememiş olsak da başka sınıfların gavurcalarından kaçmamış ama olsundu yani biz de Türk usülü durmadık yerimizde benim eller hep havada ben bilmezdim bu kadar dans edeceğimi yani. Valla çok mutlu mutlu haftalar geçiyor. Ben mutlu insanlar da mutlu olsun. Ay dua etmem lazım. Siz de edin Ramazan geliyor.  Hep böyle olsun ya. Ben cidden sevmiyorum böyle insanlar kahrolsun falan. Fransa sel almış. Hem de bayağı. Allah yardımcıları olsun dua edelim ya. Doğa olaylarında tek çare dua etmek oluyor. Benim de arkadaşım var bir de Allahım korusun evlerine bir şey olmadı ama sel bu belli olmayacak şekilde 1.2 metreyi bulmuştu öğlen ve Allah kimseyi böyle zor durumda bırakmasın.
Yakında başlarım dolu dolu yazılara gelişimin 1 yılı da doldu galiba ve o zamanlarki gibi güzel hissetmek güzel. Ama uzun süreli olsun böyle Allah kimseye sıkıntı hüz…

İzleyiciler