27 Temmuz 2016 Çarşamba

İzlediğim YouTube Kanalları 7

Yeniden YouTube kanallarına yeni YouTube kanallarıyla merhaba demeye ne dersiniz ? :) 


1- Hiç Rus bir kızın YouTube kanalı olduğundan bahsetmemiştim. Birkaç gün önce Rus bir kızın ve bu kadar akıcı Türkçe konuşması ve üstüne Antalya'da olduğunu görmemle gerçekten bir sarışın kızı ilk defa bu kadar sevdim diyebilirim. İsterseniz bir bakın. Çok tatlı bir kız :) 


2- Yemek kanalları çok hoş ve faydalı oluyor. Ve ben tarifini merak ettiğim durumlarda bir tık bakıp hemen yapmak istediğim yemek ya da tatlılar oluyor. Yaşınız kaç olursa yapmak istediğiniz çok kolay tariflerle karşılaşabiliyorsunuz. Eğer siz de yemek yapmayı, mutfakta uğraşmayı benim gibi seviyorsanız bir uğrayın derim :) 


3- Müzik dinlemek her zaman her yerde hayatımınızın her yerinde :) Bu yüzden bu kanalı da Trap gibi tarzlarda dinleyenler için çok seveceği kanallardan biri olarak gördüğüm için hemen paylaşmak istedim. İşte karşınızda Chill City !! :))


4- Bir Türk ruhu ile gerçekten Türkiyemizin o kanını gerçekten yansıtacak ayşe yıldız adıyla yıldız tv diye bir YouTube kanalı var. Ben çok komik ve bazı yanlarını sevmesem de sevdiğim bir kanal oldu. Bir uğrayın gezin izleyin bakalım :D


5- Hayatta öğrenmemiz gereken ve öğrendiğimiz bir çok şey vardır. duymadım DEME! kanalı ile yeniden bir şeyler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

duymadım DEME! Kanalı

6- Vloglar her zaman benim için eğlenceli olur. Bir yerleri görmek ve bazen ben de vlog çekmeyi severim. Bundan dolayı izleyip nasıl vlog çekiyorlar diye dikkatli izlemek için bile eğlenceli video tarzlarından benim için. Böyle challenge lar falan dedik mi de çok tatlı buluyorum bu kanalları.

Amber'in Hayati Kanalı

26 Temmuz 2016 Salı

Tenis Kursu

Birkaç aydır kurs aradığımı ve Bengisu ile gitmek istediğimi herkes bilir. Peki son durumlar ne ? 


En son dedim mi, duyurdum mu bilmiyorum ama Bengisu ile KONSEM'e (Antalya'da olanlar bilir) Tenis kursu için kayıt olduk ve haftada 3 gün olmak üzere tenis kursuna gidiyoruz. Oldukça keyifli ve kafa dağıtıcı ve cidden çok güzel bir spor. Servis atışı olsun, arkadaş çevresi olsun çok tatlı insanlar var. Eğer hiçbir spor yapamıyorsanız emin olun tenis size çok büyük kazanç getirecektir. 


Hatta bu fotoğrafta da olduğu gibi oldukça teşfik edici şeyler aldık ^^ Bu çantanın içinde forma takımı, çorap ve şapka var. Eğer bir sonraki seneye gitmek isterseniz bunlardan siz de alabilirsiniz ya da eğer kendi belediyenizin falan yaz kursu imkanı varsa yaz ayında da spora devam edip eğlenebilirsiniz :) 

Snapchat Accounts

Yaz geldi ve gezip duruyorum ya peki blogda değilsem neredeyim ? :) 


Son günlerde eğer blogdan ses çıkmıyorsa Snapchat'te oluyorum :) Ve son günlerde blogda Snapchat üzerinden paylaştığım çevre fotoğraflarını burada kullanıyorum. Kamera'ya bile girmiyorum bile çünkü Snap gerçekten filtreleriyle çok kolaylık sağlıyor bana :) Bu yüzden Snapchat'i çok seviyorum. Eğer takip etmek isterseniz ve benimle gezmek istersiniz ve görmek isterseniz fıllepotele adıyla takip edebilirsiniz :)) 

Geldim ! :)

Birkaç gündür yoktum ve bu sürede uzun bir düşünce içerisinde ve nasıl bir yenilik kazandırabilirim ve bu blogumu nasıl canlandırabilirim diye düşünürken bugün (sonunda) laptopu alabildim ve birkaç ufak şeylerden sonra açıklama gerekir dedim :) 


Bilgisayar abimde kaldığından ne ben telefondan yazmak ne de abimden alıp saatlerce keyifsizce yazmak istiyordum. Birkaç gündür gerçekten çok iyi hissediyorum. Bu yüzden hem bugün de laptopu alabilmişken birkaç yazıyla hafifletmek istedim ve bugün inşallah 10 tane falan yazı yazacağım. Umarım güzel olurlar. Takipte kalın :) 

Buradayım, Beklemede Kalın ! :)

Birkaç haftadır yazı yazmıyor veya yayınlamıyorum ve Bengisu bile yanımdan dürtüp, "İrem ** gün oldu hala yazmıyorsun. *** yaz." falan diyor. Ki ben bu yazıyı yazarken bile klavyede zorlanıyorum. Ancak beklemede kalın ki çok güzel geri dönüşüm olacak ve umarım beğeneceğiniz yazılarla yeniden blogumu seveceksiniz :) Ancak şimdilik beklemede kalın ! :))


11 Temmuz 2016 Pazartesi

Blogger Sorunu Mu ?

Bloguma bugün girdiğimde bütün resimlerin yana kaydığını gördüm ve bu duruma gıcık kapıp bu yazımda resim kullanmayacağım. Cidden sinir oldum. Ne yaparsam düzelmiyor ve ben de o kadar uğraşmak istemiyorum. Zaten uğraşıcak mecalim yok ve bu da üstüne geldi. Blogger'ın sorunuysa ve siz de yaşıyorsanız belirtirseniz sevinirim. Umarım düzelir çünkü böyle cidden moralimi daha fazla bozuyor her baktığımda. Umarım siz de yaşıyorsanız düzelir.

5 Temmuz 2016 Salı

Bayram SesiBen, biz değil tüm Müslümanlar,
Arşa kalkmış barışmış.
Yanan gönüllere bir su serpilmiş.
Rengarenk gök kuşağı çıkartmış gönüllere,
Açmış gönlünü her insan.
"Merhaba Ramazan Bayramı!" diye.

İrem Yağızel

İzlediğim YouTube Kanalları 6

Bir günde aynı seriden bir yazı daha ? Why ????? :)))


Ben bundan önceki bu serinin yazısından yazdığımda Bengisu bana yeni bulduğu kanalları söyledi ve ben de yeniden bir yazı yazarım ne olacak dedim. Bugün o boş bıraktığım günlerin yerine bayağı yazı dolduracağım diye 6 tane konu belirleyip yazmıştım ancak 1 tane boş kalmıştı. Bunu yapayım ben de bekletmeden dedim. O zaman başlayalım ! :)

1- Bu kanalı da bugün keşfettim ancak tek sorun olarak her ay 1 video yüklemesi pek sık sık YouTube'da olmadığını gösteriyor. Kim ki ? Rachel Jeffreys. Ama eğer bakmak isterseniz şuraya bırakacağım elbette :) Tatliş bir YouTuber tabii daha sık olursa :))


2- Bundan sonraki YouTuber'lar da Bengisu'nun önerileri olacak. Buse Terim'i herkes bilir diye umuyorum. O da bir YouTuber. Ancak ben YouTube kanalına pek uğrayamadım. Böyle uğrayacağımı düşünerek sizlere önereyim dedim :) 


3- Bengisu'nun tatlı diye sınıflandırdığı YouTuber'lara kimse gideremez arkadaşlar. Çok az kişi var ama gerçekten Bengisu seçicidir :) Bence ona güvenip Şule Karaok'a uğrayın derim. Çünkü bana dediği aynen şuydu:"YouTube'da herkes 'Merhaba arkadaşlar' diyor ancak Şule Karaok 'Sen' diye konuşuyor." Eh hadi o zaman :))


4- Bu kanalı Bengisu önerdiğinde kimmiş o falan dedim ancak az önce girdiğimde fark ettim ki Oha Diyorum ! da çıkan Vlogger'dan mış. Hem de bu güne kadar ben oyun kanalında bir kadın görmemiştim. Bir bakın derim :)


5- Vaov Bengisu Hanım ^^ Bu kanala bayıldım nedense birden. Ben de yeni yeni bakıyorum kanallara. Bengisu'nun listesi oldu ya bu yazı :) Londra'da yaşayan yabancı adlı ancak annesi Türk olan bir kızın kanalıymış. Hannah Francis ile gururla sunar ^^


6- Galiba Bengisu'nun bu son 2 önerdiği kanala bayılacağım. Çok hoş geldi bir anda gerçekten. Bu kanalda da yabancı adda ancak Türkçe isimde videolar koymuş. Bakalım bence çok hoş bir Vlogger ^^ Haydi beraber keşfedelim ! ^^


Kiralık Aşk 1. Sezon Finali Yorumu

İzlediğim 2 dizi olamasına rağmen Kiralık Aşk ile GoT yakın zamanlarda sezon finali yaptı. GoT'a bu yaz pek sıcak bakamadım çünkü GoT için zaman bulamadım. Ancak Kiralık Aşk'ı izleyebildim. Bakalım sezon finali hakkında ben ne düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz ? Diziyi izleyip de bu bölümü de beraberinde izleyip kendi kafasında tartmış olanlara göre bir yorum yazacağım. Çünkü spoi verdin falan olmasın hani. İzlemeyenler izleyip bakabilir isterlerse. Uzun uzun anlatırsam bir anlamı da kalmayacak çünkü :) 

Sezon finaline uygun bir bölüm evet. Ancak cidden sonunda hıh oldu mu dedim doğrusu. Yeni sezonun hemen gelmesini bekliyorum. Ancak güzel bir sezon finali olmuş. Tek sevmediğim yön bu bölümdeki bazı yerleri zaten diğer bölümlerde görmüştük ve gördüğümüz kısımlardan tek bir fark vardı. Defne düğünden kaçmıyor. Yanlış hatırlamıyorsam kaçıyor diye gösteriyorlardı ancak kaçmıyor. Bundan dolayı daha farklı bir şekilde bekliyordum sonunu. Ve biraz sıkılarak ve geçerek izlemiştim. Galiba beni iyice baymaya başladı. Yeni sezonda da umarım güzel bir girişle başlarlar ve daha çok ilgimi çeker ve bu diziden biraz soğumama yardımcı olmazlar inşallah. Herkes için böyleyse güzel bölümlerle beklemedeyiz !! :)) 

Peki siz ne düşünüyorsunuz ? :) 

!! YEP (Yerleştirme Esas Puanı) Açıklandı !!

Teog stresiydi, test kitaplarıydı, okuldan etüte geçişiydi, her gün başımın ağrımasıydı derken tatil de geldi her şey bitti 92 ortalamayla 8. sınıfa güle güle yaptık da, sonrası ? 


Snapchat'te de dediğim gibi: "Biz bu sıralarda okumayı öğrendik."

Çünkü 8 senem bu okulda geçti benim. Yeniden yeni arkadaşlarla Antalya'da bu okulda tanıştım. İlk kez birinin saçını başını yoldum. İlk kez birinin ölmeden söylediği sözle güçlü olduğumu hissettim. İlk kez kendimi bu okulda tanıdım. İlk kez bu sıralarda bir derste eğlenebileceğimi öğrendim. İlk kez karne günü bana işkence oldu. İlk kez okulda tanınmak istemedim. İlk kez reddedildim. İlk kez bir yalanla birini sevdim. İlk kez bir insanı umursamamayı öğrendim. İlk kez bir öğretmenin sana gıcık kapabileceğini gördüm. İlk kez bir öğretmenin seni sevemediğini, kapıdan çıkınca hatırlamayacağını anladım. 

Ama ilkler unutulmaz anılar bırakır... 

Gerçekten dönüp arkadamdaki arkadaşlarıma bakmam belki ama arkamdaki anılara ağlarım. Arkamdaki o ilklere sevinir, o ilklerle yaşarım belki de. Belki de liseden mezun olunca o 8 sene vız gelir tırıs gider. Ama ben anıları unutabilmeyi istemem..

YEP açıklandı. 385 almışım. İlde %30, Türkiyede %24'lük yüzdelik dilimdeyim. Ne çok kötü, ne çok iyi. Batu da benimle aynı puanı almış. Aynı okulu istiyoruz. Aslında istediğim okulu çoğu herkes istiyor. İstediğim okula benden 9 puan fazla ama yüzdelik dilimlerin daha gerçekçi olduğunu söylüyorlar. Bu yüzden hiçbir fikrim yok. Tercihler 15-25 Temmuzda ve sadece aklımda 4 okul var. 

İzmir ise... İzmiri istiyorum. Ama olmaz. Bilmiyorum İzmir güzel şehir ama fikrim yok cidden. 

Siz ne düşünüyorsunuz ? 

İzlediğim YouTube Kanalları 5

Yeniden merhabalar ! Zaman dur durak bilmeden akışına göre gidiyor. Ben de 7 tane yazıdan 2 tanesini bitirdim ve bu yazıyla 3 yazı bitmiş ve elimde 4 tane daha yazacağım yazı kalıyor. Ben de serileri akıcılaştırmaya çalışıyorum. Umarım beğeneceğiniz yararlı YouTube kanalları tanıtırım sizlere. Çünkü asla beğenmediğim kanalları size söylemiyorum :) Hadi başlayalım ! :))


1- Ünlülerin hayatları pek bizim hayatımıza benzemez derler ama bu kanalla ben gerçekten böyle olduğunu düşünmüyorum. Beliz Şen desem anlar mısınız ? Ben pek anlayamadım ancak Beliz Şen'in teyzesi Bengü'ymüş ! Beliz Şen de çok tatlı çok içten ve samimi bir kişiliği var. Ben çok sevdim ve favorilerimde oldu. İçten oluşuyla zaten kendine çekiyor ve bir çok izlenme alıyor. Bence hemen bakmalısınız :) 


2- Bir diğer yeni yeni videolarını izlemeye başladığım YouTuber ise Damla Kalaycık. Duygu Özaslan'ı andıran videoları var ve ben birkaç videosunu ancak izlemişimdir. Daha dün keşfettim kendisini ve Instagram hesabına bakmak istedim ve gerçekten çok güzel bir kadın bence. Pozları da çok tatlı geldi. Alışveriş videosuna denk geldim ve çok zevkime göre şeyler seçmiş. Çok tatliş buldum kendisini ^^


3- Bir önceki bu serimde bir yorum aldığımda gerçekten bir şey fark etmedim. Kitap blogumda hiç kitaplar adına o kadar da YouTuber önermemişim. Hemen araştırmaya koyuldum ve kesinlikle olması gereken kategoride bir YouTuber buldum. Buyrun efenim Booksworldlife :))


4- Kitap Vlogger (bunun anlamını pek çözemedim ancak YouTuber da sayın siz :D) olarak bir diğer keşfettiğim kanal da Bookie Jar. Kitap YouTuber pek bakmadığım için tek birkaç YouTuber'dan gördüğüm kadarıyla kitapla ilgilenenler pek fazla akıcı ve sık sık video atmıyorlar kitaplar hakkında ancak Bookie Jar'a baktığımda sık sık video attığını gördüm. Bu kanalın cidden faydalı olacağına inandım ve az önce fark etmeme rağmen hemencecik ekledim :)


5- Hiç teknoloji adına bahsetmemişim. iPhone severler ! Apple veya Steve Jobs aşıkları ! Buyrun gelin iPhonedo'ya :D


6- Makyaj ile pek ilgilenmesem de farklı farklı konularda yardım alabildiğim kanallardan biri de Sebile Ölmez. Saç modelleri, ipucuları, alışverişler, challenge lar derken gerçekten eğlenceli bir kanal. Ve oldukça başarılı biri olduğunu düşündüğüm biri gerçekten. Sadece makyaj zannedilse de gerçekten oldukça yardımcı olabiliyor videoları. Bu yüzden yaşınız fark etmez. Hemen uğrayın :) 


Müzik Hayatım 14

Merhabalar ! :) Yaz geldi ve yeni şarkılar da peşinden sürüklendi. Bu şarkılarla eğlenmeye ve güneşin altında bronzlaşırken ya da o deniz kokusunu dinlerken rahatlamaya ne dersiniz ? Yazı hissedelim hadi  ! :)


Bu yaz ayı dolayısıyla Ramazan'dan kaytarıp dondurma keyfi yapmıştık birkaç hafta önce. Ve orada bile açmadığım huzur veren şarkılar ile karşı karşıya olacaksınız. Her şarkıdan ayrı ayrı bahsetmek yerine şöyle bir sistemle devam edeceğim. (Sanki çok resmi bir şey gibi) Birkaç söz yazıp listemi sunup Müzik Hayatım'daki seride artık böyle sonlandırıp sizlere sunacağım. Çünkü çok emek verdiğimi ve gerçekten pek bir önemi olmadığını düşünmeye başladım. Ancak diğer bu serinin yazılarındaki gibi yazmamı istiyorsanız yorumlarda bahsetmeyi unutmayın. Hemen listeme geçelim böylece :)

Müzik Listem: Zara Larsson - Uncover

Tüm Gün Yazıya Ne Dersiniz ?

En kısa bu yazımın olmasını umarak saat 12.30 olmasıyla beraber yazı yazmaya şu an itibariyle başlamış olmaktayım. Aklımda olan şeyler şöyle: 


Birkaç hafta ve birkaç gündür bloga girmiyorum. Bundan dolayı girmediğim gün sayısı kadar bu yazım da dahil yazı yazacağım bugün boyunca. Hatta ellerim o kadar yabancı kalmış ki yazamıyorum pek şu an. Bugün böyle bir günü geçireyim hem de bayram şeysi diye araya sıkıştırayım dedim. Ramazandan dolayı ben baya halsizdim. Gerçekten acıkmıyordum susamıyordum ama çok halsiz oluyordum. Kolumu kaldıramıyordum. Bugün bayram ve herkesin Ramazan Bayramı kutlu olsun !! ^^ Bayram dolayısıyla ve Ramazan bittiği için artık düzene merhaba demeliyim artık. Geçen sene oldukça rayındaydı blogum. Bu yüzden şaşırmayın çok yazı gelirse. Yazıp yazıp yayınla tuşuna basıp duracağım bugün. Umarım her güne bir yazı denk getirebilirim. İyi günler ve takipte kalın :*