Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Ağustos, 2016 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

37-Filmler'in Esintileri "Zootopia"

Uzun bir süre sonra eve gelir gelmez film izlemek ne kadar sıkıldığımı anlatıyor sanırım :D

Zootropolis: Hayvanlar Şehri Disney yapımı bir animasyon film. Film Avrupa dışında Zootopia diye adlandırılmıştır. Filmin İngilizce versiyonunun seslendirmesinde Shakira gibi isimler rol almıştır.
Diyor Vikipedi. Çünkü her zamanki gibi ben bir şey bulamadım ve yorumumu yapıp seslendirenlerle beraber kaçacağım :D
Seslendirenler: Ginnifer Goodwin Jason Bateman Idris Elba Jenny Slate Nate Torrence Bonnie Hunt Don Lake Tommy Chong J. K. Simmons Octavia Spencer Alan Tudyk Shakira
Animasyon filmleri bazen çok istemediğiniz zamanda ve moralinizi bilmediğiniz yaz günlerinde kurtarıcı oluyor ve ben çok seviyorum. Bu filmi ben Bengisu ile sinemada izleyecektim ancak kısmet olmadı ve dün filmi izledim ve gerçekten hoş bir filmdi. Zaten animasyon filmlerine bayılmak mümkün değil :))

Kitap Yorumu "Küçük Prens"

Bir süredir hatta tam olarak 17 Mayıs 2016'dan bugüne kadar hiç kitap yorumu paylaşmadığımı şimdi görünce artık dedim bunun şerefine okuduğum kitabın bir yorumuyla artık dedim ki: "Yeter artık İrem. Kitap oku ve yorumu yaz..."


Küçük Prens aslında küçük çocukların okuduğu bir kitap olarak bilinebilir. Hatta yayınevinin Can Çocuk olarak yazdığını görebilirsiniz. Ancak böyle kitapların ben daha çok yetişkin kişilere daha çok ders vereceğini düşünüyorum. Çünkü küçük çocuklar içindeki o betimlemeler ya da ufak altında yatan sözleri anlamayabilirler. Bu yüzden bu kitabı anlatmak için ancak bu sözleri söyleyebileceğimi anladım. Çünkü ne anlatırsam okumayanlar için spoiler olabilir :) 

Hatta bu kitabı Aydın'da okudum. Böyle yeşil, ağaç ve oksijen dolu bir yerde kesinlikle kitap okumak güzel oluyor. Ancak oraya 4 tane kitap götürüp 18 kitapla geri döndüm. Neden acaba ? :)) Bundan sonraki yazıda açıklayacağım için bunu burada saklı tutuyorum. Ve ayrıca orada Martin adında &qu…

1- Oyun Esintileri "Clash of Clans"

Artık ne var ne yoksa telefonlarda var diyorlar ya ? Yeni bir seriyle bunun nedenini göstermeye karar verdim :D

(Benim köyüm)
Clash of Clans 2015'in en çok ses getiren oyunu oldu. Piano Tiles olarak da gösteriyor ancak onun etkisi kısa sürdü diye düşünüyorum. Ancak onu da daha sonra buraya eklerim.
Ben pek telefondan oyun oynayamıyordum. Abim bir süredir aç bir hesap dursun köşede diyordu ama sınavlar, TEOG derken başımı kaldıramam diye açmıyordum. Sanırım Haziran'da başladım ve o kadar bağımlılık yaptı ki kısa sürede bağımlılık yapan oyunlardan. Bu yüzden lisede ne yapacağım düşünmem gerek :) 
Oyunu anlatmam gerekirse bir köyünüz var görselde gördüğünüz gibi. Ufaktan altın ve iksirlerle orduyla savaşıp yavaş yavaş yükselirken taş kullanmayıp belediye binasına ağırlık verdiğinizde ve mantığını oyuna aktardığınızda oyundan çıkamayacaksınız :))  İyi oyunlar :) 

Blog Youtube

En son 10-15 gün boyunca yokken gerçekten bir seri için düşüncedeydim.


Bengisu ile birkaç fikir ararken ve ikimiz de video izlememizden bir seri bulduk ve hemen sunmak yerine eski neşesini yerine getirmeye çalıştım blogumun. Artık ne kadar yapabildiysem yine bir aralık bırakmak zorunda kaldım. Ancak bu seriye artık bir giriş yapmam ve söylemem gerektiğini düşündüm. Peki nedir bu "Blog YouTube" ? 
Nedir ? kanalı gibi sorgulatmayacağım ama :D Biz ilk başta şunu düşünüyoruz. Belki bilmiyorsunuzdur: 
Bengisu ile ben bir Duygu Özaslan ve Cansu Akın veya Meryem Can ile Elif Yalçın gibiyiz. Bizim bu benzetmelerimiz birkaç ay önce başladı ve gerçek ben bir Duygu veya Meryem iken, Bengisu bir Cansu veya Elif gibi. Ve aslında ben Duygu ve Cansu arkadaşlığına çok benzediğimizi düşünüyorum. 
Çünkü ben Duygu'ya benziyorum. Metalik renklerde her şeye aşık oluyorum. Hatta Duygu gibi geleceğe yönelik ve "yeni bir başlangıç" videosundaki "Duygu" ile karşılaştığımda t…

Müzik Hayatım 15

1 ay geçtikten sonra bu seriden bir yazı yazmak demek dolu dolu bir sürü şarkı keşfetmek demek :D

Uzun bir süreden sonra dolu dolu Müzik Hayatım serisine dolu dolu gelmek istedim yeniden. Ve elimde bir sürü yeni şarkılar var. Şuna karar verdiğimi söylemem gerekirse bu seride çok vakit geçiriyorum diye sadece şarkıları sunup bir böyle açıklama şeklinde yazıp yayınlayacağım. Eskiden her şarkı için ayrı ayrı anısından tutup anlatıyordum ancak şimdi buna karar verdim. Bundan sonra böyle yazacağım. Yanında ek şeyler de yazmayacağım. Siz bakarsınız artıkın :) İyi dinlemeler :)) Keyfinizin yerine gelmesi dileğiyle buyrun Müzik Listeme :))
Müzik Listesi: Demi Lovata - Body Say Demi Lovato - Stone Cold Ariana Grande - Into You Ariana Grande - Let Me Love You ft. Lil Wayne Shawn Mendes - Treat You Better Shawn Mendes - Three Empty Words Shawn Mendes - Ruin Shawn Mendes - Aftertaste Shawn Mendes - Never Be Alone Shawn Mendes - The Weight Clean Bandit - Tears ft. Louisa Johnson Clean Bandit - Stronger Jo…

Ağustos Geldi !!

Ne zamandır sohbet etmiyoruz ? :) 
Aslında dolu dolu bir Temmuz geçti bu sefer gerçekten. Sanırım bu zamanlara yakın hatta Ağustosun yarısı gibi İzmir de idik ve bu Cuma İzmir'e gidiyoruz. Az önce yazı yazarken etiketlerde "İzmir" yazısını görünce o seriden devam edeceğini düşündüm. Çünkü orada bir sürü fotoğraf çekmek istiyorum ve Banu'yu kıskanmakla geçecek sanırım.

Aslında Temmuzda yaptığım şeylerden birkaç fotoğraf ekleyerek Temmuz ayını anlatabilirim diye düşündüm ancak aklıma hala Berkcan Güven'in dünki snaplerindeki şarkılarında kaldı. Silindiği için yeniden de bulamıyorum ve gerçekten çok güzel şarkılardı ve şu an dinlediğim şarkılar o kadar kötü ki :(

Hemen size Temmuz'u anlatayım :)


Bugün 2 Temmuz'du. Tenis'ten çıkmış ve otobüs bulamadığım için 1,5 km yürümüştüm ve ancak orada 40 derecelik havada terden ölmüştüm. Bayılıp kalacaktım artık. Bu snap de çok zar zor atıldı zaten :) 

Bu fotoğraf da 26 Temmuz'dan. Bengisu ile havuza girip kend…

İzlediğim YouTube Kanalları 12

Üst üste sıktı galiba ancak ara verip farklı serilere geçeceğim hemen efenim :) 

1- The Walking Dead'den sonra The Walking Book :)
The Walking Book Kanalı
2- Kitaplar tükenmedikçe kanalları da tükenmiyor ve iyice bu sayı artmaya devam ediyor. Kitap sohbetleri sona ermeyecek :) 
Yasmin Irmak Kanalı
3- Eğlence kitap ve film içeren bir kanal daha da eğlenceli olacaktır eminim :) 
Tuğçe ve Özge Kanalı
4- Makyaj kanalı :D 
FASHIONDESIRE Kanalı
5- PewDiePie giriş introsu ? :) 
PewDiePie Kanalı
6- PewDiePie + Cutie Pie Marzia ? :D 
CutiePieMarzia Kanalı
Not: Ne kadar kısa açıklamaları da olsa kanallara girdiğinizde zaten anlayabileceğiniz rahatlıkta ve pek yorumda bulunabileceğim kanallar değil. Bu yüzden kısa olmasından dolayı kusura bakmayın lütfen :( 

İzlediğim YouTube Kanalları 11

Hız kesmeden bugün yazı birikimlerimi tüketmeye çalışıyorum :) Umarım faydalı kanallar size yardımcı olur :))

(Bu fotoğraf da değerli *-*)
1- Teknoloji ile ilgili iyi bir ürün almak ya da teknoloji ile ilgili iyi bilgiler edinmek için bu kanalın faydalı olacağını düşünüyorum. Ancak bu kanala akıllı kişiler girebilir :D
webtekno Kanalı
2- Teog gelecek bana da geldiği gibi ve benim lisem 5 gün sonra açıklanacak olmasına rağmen bunu erkenden paylaşmak ve okulumdaki bu sene teoga girecek kişilere de bazı şeyleri söylemeye başladım. Kendimi bir teog atlatmış olarak ve önümdeki sınavlara dayanarak insanların sorduğu sorulara kolayca cevap verebiliyorum :D Benim için okuldur, test kitaplarıdır, etüttüdür derken bir de bir YouTube kanalının etkisi oldu. Teoga girecek öğrenci kesin olarak her yerden bilgi edinmeye, hiç bilinmeyen internet sayfalarından bilgi edinebilecek kadar google'ı da kullanacak :D Hadin bakalım başarılar şimdiden teog öğrencilerine. Umarım bu kanal da benden küçüklere…

İzlediğim YouTube Kanalları 10

Ne kanal varmış da haberim yokmuş. Her seri böyle aktif kalmaz da yaz ayı diye sıkılınca YouTube'a girenler için sıkkınlık giderici şekilde kanallar yazmaya çalışıyorum. Umarım sıkıcı olmuyordur ? :/

1- Moda, Stil ve Sohbet kanalı ile kombinlerine bayıldığım bir diğer harika kanal ^^
Cansın Ekşi Kanalı
2- Bu kanal da Cansın Ekşi kanalı gibi harika kombinleri ve alışverişleriyle ve bayıldığım bir bir bir diğer harika bir kanal *-*
Damla Kalaycık Kanalı
3- Japonya'da bir Türk ! Japonya'yı merak edenler bu kanalda Japonya'yı ücretsiz gezebilecek ve eğlenebilecek gibi geliyor. Ben televizyonda bir yerde mürekkep balığından kömür karası hamburgeri görüp araştırırken bu kanalın blogunu görüp kanala girdiğimde ne kadar güzel bir kanal deyip elbette eklememin eğlenceli olacağını düşünerekten ekledim. Umarım seveceğiniz kanal olur :)) Çünkü benim gerçekten sevdiğim bir kanal :)
Japonya'da Günlük Hayat Kanalı
4- İdil Tatari'yi herkes bilmeye hatta baya baya ben bile yemek …

İzlediğim YouTube Kanalları 9

Hız kesmeden yaz ayını canlandırmaya YouTube kanallarıyla devam ediyorum efenim :)

(Fotoğraf değerli ^^)
1- Gizem Güven'i yılların oyunculuğundan tanırsınız ve onun bir arkadaşı mı desem ne desem, Merve Filiz var bir de onların kanalları vaaar :) 
Gizem Güven & Merve Filiz Kanalı
2- Türk kanalları ah ah :) Daha ne açıklama yapayım arkadaşım buna girin bakıverin gari :) 
Everything you're looking for Kanalı
3- Bu kanal ise bu ayşe yıldız, Everything you're looking for, Life Master kanallarıyla akraba mı ne öyle bir şey fark ettim. Hoş gibi böyle kanal ancak Türk kanı ne bileyim :D
Beyin Fırtınası Kanalı
4- Güzellik, Moda ve Yaşam dan bir kanal daha. Ben hep bu tarz kanallara makyaj kanalı diye kısaca tanıtıyorum ancak sanki makyaj ağırlıklılar gibi. 
Ceren Ceylan Kanalı
5- YouTube kanallarının bu kanala katılmasıyla ilgimi çeken bir kanal oldu. Makyaj markasına makyajdan fazlası diyemem daha da :) Bir bakın işte ya :=)
Maybelline New York Türkiye Kanalı
6- Bir aralar Violet…

İzlediğim YouTube Kanalları 8

YouTube kanalları tükenmiyor da bitmiyor da :))

1- Kanallarda artık Türk kanı doldu valla :D Artık bu kanalı nasıl tanımlayacağımı bilmiyorum. Siz bir bakın :)
Life Master Kanalı
2- Hayattan öğreneceğimiz binlerce şey varken hala her gün öğrendiğimiz şeyler varken bu kanal anılarla ve hayat tecrübeleriyle gerçekten çok eğlenceli bir kanal. Uğrayın bir çok eğlenceli ^^
Duru Önver Kanalı
3- Pek makyaj kanalı izleyicisi değilim ancak öneri olsun diye ve yardımcı olabilir diye bir tane daha makyaj kanalı koyuyorum ama vazgeçilmezim bellidir :))
Gökçe Yıldırım Kanalı
4- Bu makyaj kanalı gibi kanalda her şeyden bulabiliyordum ve Bengisu saçına bir şeyler uydurmaya çalıştığında bu kanal hep karşısında oluyordu. Bu kanalı sevebilecek kişilerin olduğu için ekliyorum buraya da ancak pek ilgimi çeken kanallar değil :)
Giyen Bayan Kanalı
5- Bu kadına bayılıyorum yaa :) Kesinlikle her türlü taklidde çok iyi ve günümüzün komedi tarzında hayatımızdan geçen ironileri yansıtan kadın bir oyuncu. Emin olun…

İzleyiciler